Sprijină femeile victime ale violenței din județul Constanța!

Mihaiela

#1 Victima in tara ei!

2016-03-10 14:45

Buna ziua!Sunt mama unei victime a violentei in aceasta tara!Sunt daramata sa vad ca de peste un an, un agresor de femei din acesta tara face ce vrea pentru ca, asa cum am auzit in urma multelor plangeri la Politie, omul actioneaza la limita legii! Care este limita legii in cazul DENISEI  (fiica mea)...excrocata sentimental, abuzata sexual, batuta, jefuita la metrou( cu imagini clare vizualizate de Politie),amenintata cu moartea, hartuita, jignita, umilita, conditionata.....dar nu moarta! Acolo incepe legea oare?Cat  de tare trebuie sa fii batut, sau cum trebuie sa fii victima la INML Mina Minovici, daca ai doar o fotocopie a cartii de identitate si nu originalul si ceri ajutor pentru un consult?...Doamne, AJUTOR va cer! Faceti voi ceva! Acum Denisa primeste ajutorul Asociatiei ANAIS din Bucuresti.Sa nu va opriti!Faceti ceva si las prin voi transmis ca si substantivul LEGE este de genul feminin.! Faceti voi ceva sa vada cei ce fac LEGEA asta ca omoara femeia prin ea!Va multumesc si vreau sa fiu alaturi de tot ceea ce faceti in caz ca aveti nevoie!Va sustin si felicit!

Vreau sa cred ca in curand, FEMEIA, numai este victima in tara ei!


Musafir

#2

2016-03-10 15:00

Violenta asupra orcarei fiinte vi si de orice fel trebuie sa inceteze !!!

Musafir

#3

2016-03-10 15:18

Pentru ca am crescut intr un mediu cu violenta

Musafir

#4

2016-03-10 16:20

Am fost victima a violentei in familie, cunosc ce inseamna o trauma de acest fel si vreau sa sprijin orice initiativa care are in vedere acest subiect.

Musafir

#5

2016-03-10 21:23

Multe cazuri de violență domestica, din pacate, masurile luate de autorități nu sunt suficiente.

Musafir

#6

2016-03-12 07:38

Femeia trebuie să fie sprijinită necondiționat.
Ea este cea care dă viață acestor viitoare bestii si este vinovată în aceeași măsură de educația oferită !

Musafir

#7

2016-03-13 15:28

Am semnat aceasta petitie pentru crearea de adăposturi la Constanța pentru femeile abuzate și maltratate

Musafir

#8

2016-05-12 16:40

Ca sunt femeie!!