România-Norvegia, împreună pentru copiii Bodnariu

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția România-Norvegia, împreună pentru copiii Bodnariu


Musafir

#11301 Re:

2016-01-13 00:05

#11290: -  

 Respectul meu , doamna doctor  si cred ca e timpul ca toti medicii psihiatri , care sunt adevarati oameni de stiinta , sa inceapa a mai pune limite unor psihologi care cred ca pot sa nu tina seama de legile biologice si de fiziologia umana. Cred ca medicii stau cu prea mare modestie in spate in timp ce in fata opiniei publice se perinda unii psihologi cu o intelegere precara asupra complexitatii naturii umane.


Musafir

#11302

2016-01-13 00:06

Jeg er uddannet pædagog og kender Marius og Ruth Bodnariu personligt. De elsker deres børn, er ansvarlige og omsorgsfulde forælde og rare mennesker.

Musafir

#11303

2016-01-13 00:09

Copii oricarei familii trebuiesc crescuti si educati de catre parinti lor orignali .
Nici o natiune nu are dreptul de a lua copii din bratele parintilor ,asta se intampla la Auschwitz in timpul celui de-al doilea Razboi Mondial ,cand copii erau luati de langa parinti si acsfisiati la camera de gazare !
Sper ca familia Bodnariu atat cat si celelante familii,care au copii FURATI -RAPITI de catre GUVERNUL NORVEGIAN ,nu conteaza nationalitatea ca esti Roman,Ceh,Polonez,Indian etc ,sa reuseasca sa -si ia copii inapoi si mai bine se intorc in tarile lor de bastina .
De unde nu se stie oare ca cei mai multi oameni formati astfel sunt azi la randul lor Pedofili,Homosexuali,Violatori sau Criminali!
Sa nu mai zica Norvegienii ca au prins Romani,Polonezi Cehi,Indieni la furat din magazine ca tot de ei sunt pusi si crescuti !
Cred ca e mai bine sa fii alaturi de copii tai si sa fiti o familie unita , decat fabrica de copii pentru Norvegieni !
Bafta Tuturor Familiilor de toate Nationalitatile din lume!
Antena 3 luati daca puteti legatura cu televiziunile din toate tarile din care sau furat-rapit copii sa faca acelasi lucru cum faceti dumneavoastra si chiar o intalnire cu famiiliile din toate tarile .
Ar trebui ca toate natiunile sa puna in dreptul ambasadelor Norvegiene de pe tot globul jucarii poate asa Norvegianu va mai lua copii si vor avea jucarii pentru toti copii lor !
Banuiesc ca e o MAFIE a copiiilor nu imobiliara in Norvegia cu ajutorul Guvernului si Regelui lor !
Va multumesc ca mi-ati dat ocazia sa -mi spun parerea mea si a ROMANILOR !

Musafir

#11304

2016-01-13 00:11

Stop practicilor inumane din norvegia!

Musafir

#11305

2016-01-13 00:15

Pentru faptul ca cred in familie ca institutie divina
Eugen

#11306

2016-01-13 00:17

Am semnat aceasta petitie pentru ca sub nicio forma nimeni nu poate lua copii de langa parintii lor! Parintii mai recurg si la metode/pedepse restrictive chiar si un pic de "bataita" care rodeste, cat despre indoctrinare e atat de subiectiva incat nimeni nu poate alege in locul altuia calea catre Dumnezeu. Nu stiu daca exista Dumnezeu dar stiu ca daca crezi in Dumnezeu nu ai ce pierde dar daca nu crezi si EL EXISTA??? Ce te faci atunci? Haideti sa nu ne bagam peste crezul altora pentru ca daca am face-o ar trebui sa ni se ia la toti copiii de catre ceilalti. E ABSURD CE SE INTAMPLA CU NORVEGIA ASTA, ASTIA VAD OAMENII CA PE NISTE PIESE INTR-UN PUZZLE FINANCIAR. Au calculat absolut tot incat niciun cetatean nu poate cheltuii vreun sfantz fara ca ei sa il monitorizeze. Exact asa vad si copii... ca pe niste sfantzi care trebuiesc consumati de statu norvegian.


Musafir

#11307

2016-01-13 00:19

acesti 5 copiii au nevoie de TATA si MAMA nu de ADOPTIE

Musafir

#11308

2016-01-13 00:20

          


Musafir

#11309

2016-01-13 00:21

       #########

Aura

#11310

2016-01-13 00:36

Pentru ca imi doresc din tot sufletul sa isi recupereze copiii!!! Nu cred ca rezistam intr-o astfel de situatie...este o mare nedreptate!!

Acest articol a fost șters de către autor (Arata detaliile)

2016-01-13 00:36



Musafir

#11312

2016-01-13 00:37

copiii sunt un dar de la Dumnezeu pentru familie...Doamne ai mila si lucreaza tu.Amin

Musafir

#11313

2016-01-13 00:47

Pentru revenire copiilor in familie.
Carlos
Musafir

#11314

2016-01-13 00:48

Imediat după Revoluția din 89 am fost implicat activ intr-un imens proiect umanitar provenit din Norvegia in special in orașul Medias Jud Sibiu. Zeci si zeci de tiruri pline cu haine , alimente si medicamente si aparatura medicală. Eram incantați de acești oameni deosebiți . Mai apoi o organizație norvegiana si-a luat angajamentul sa renoveze "azilul de copii Medias". L-au făcut pana la urma f frumos sa fim totuși sinceri. Au lăsat totuși in urma doi angajați norvegieni care sa se ocupe de mentenanța azilului. Ceea ce aurmat a fost de domeniul fantasticului mai ales ca atunci mințile nostre proaspăt ieșite din comunism au suferit enorm fiindu-le prea mult sa perceapă. Zeci de copii violati si abuzați in fiecare noapte de acești asa ziși norvegieni si apărători ai drepturilor copiilor. Cazul bineînțeles a fost închis "românește " adică s-a pus batista pe țambal , cei doi au fost expulzați totuși dar.. dar de viețile si viitorul moral al acelor copii din acel azil cum rămâne ?


Musafir

#11315 Re: Norvegia nu mai este o tara crestina

2016-01-13 00:49

#5: -  

 A fost civilizata Norvegia pe cand era o tara crestina, dar de cand este atee acestea sunt rezultatele.


Musafir

#11316

2016-01-13 00:56

Sumt șocată și revoltată de atitudinea Norvegiei!Nu este posibil așa ceva!

Musafir

#11317

2016-01-13 00:58

Please return the children to Bodnariu family.

Musafir

#11318

2016-01-13 01:01

Nu pot sa cred ca se poate intimpla asa ceva,E revoltator.Felicitari antena 3!!!!!!!!!!

Musafir

#11319

2016-01-13 01:01

Pe toate căile posibile și din toată inima dorim sa reintregeasca urgent famila Bodnariu ....dar urgent! Sa dea copilasii innapoi și sa se facă acum o socoteala a râului pe care l au pricinuit acestei familii si! Nu Numai...se intelege ca au distrus multe inimi de parinti și copii ,în special famolii mixte.

Musafir

#11320

2016-01-13 01:01

Este incredibil cum o tara ca Norvegia sa aiba asemenea legislatie sau poate autoritatile de asa -zisa protectie a copilului comit mari abuzuri, fara nicio explicatie! Trebuie incetat acest prodeu care este mai debraba o practica inumana si criminala!
Cinste voua celor care ati lansat aceasta initiativa si tuturor celor care semneaza aceast petitie! Doamne ajuta!

Musafir

#11321

2016-01-13 01:02

Specia umana are tendinte de dezumanizare. Apelul pe care vreau sa-l transmit este acesta: Norvegia, daca nu te opresti ai trecut in sfera animala ,unde acestea se sfasie intre ele.

Musafir

#11322

2016-01-13 01:04

Am semnat aceasta petitie pentru ca sunt tata.

Musafir

#11323

2016-01-13 01:06

Deoarece copiii trebuie sa se intoarca in sanul familiei.

Musafir

#11324

2016-01-13 01:09

Din solidaritate cu acești părinți greu încercați care in imensa lor suferința au puterea de-a lupta si este firesc sa o facă este necesar sa fim alaturi de iei in aceasta grea încercare după mine parca de necrezut eu cred ca as fi comis o crima in momentul in care cineva ar fi îndrăznit sa-mi răpească tot ce am mai sfint pe lume....copii

Musafir

#11325

2016-01-13 01:13

Si eu sant tata de 4 copii, si imi imaginez prin ce trec acei parinti, si inclusiv copii! Sper ca impreuna sa readucem copii acasa!!!