Laurentiu Primo si Meritocratia la consultari in Bucuresti

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Laurentiu Primo si Meritocratia la consultari in Bucuresti


Musafir

#26

2015-11-06 09:36

Tara are nevoie de Schimbare, este necesar un apel la constiinta colectiva! Romania, trezeste-te !!!
Nu vrem "să fim sclavi iarăşi în vechiul nost' pământ!"
Vrem o Romanie curata, o Romanie plina de adevar si autenticitate, sa dispara Falsul dintre noi, sa traim in armonie, sa daruim si sa construim IMPREUNA. Numai asa vom reusi, sa ne unim "în cuget si-n simţiri" ACUM !
Fratilor, toti cei carora va bate cu putere o inima in piept, o inima de ROMAN, haideti ne unim, haideti sa facem fapte bune pentru noi si pentru generatiile ce vor urma, haideti sa fim UNUL in cuget si simtire! Luati atitudine, faceti-va auziti caci am tacut destul, am fost "adormiti" prea mult timp, a venit vremea schimbarii, a NOASTRA, timpul sa ne demonstram noua si stramosilor nostri ca nu si-au varsat sangele in zadar aici pe pamantul stramosesc! NU doresc sa plec in alta tara, sa-mi fie mai bine, vreau sa infaptuiesc AICI toate cele bune si roditoare pentru tara mea, pentru sufletul meu de roman care este legat de pamantul acesta, de mostenirea lasata din mosi-stramosi!
Haideti sa facem o ROMANIE frumoasa, buna, plina de Iubire si Armonie, de Credinta si Adevar, de Iertare si Pace, de oameni Liberi cu suflet Curat si Luminat!
Haideti sa ne-avem ca fratii !!!


Musafir

#27

2015-11-06 10:14

Nu trebuie neapărat ca el ,Primo sa conduca in viitor aceasta țară,ci unu care are in cap ce are el. Deaia am semnat

Musafir

#28

2015-11-06 10:16

Având în vedere în ce stare a ajuns naţiunea mea în ultimul sfert de veac, este clar de ce doresc această schimbare. Nu ştiu dacă "Meritocraţia" este un concept original, românesc, dar cred că astăzi nu există o idee mai bună decât democraţia participativă, pentru ţara noastră, mai ales că există şi suportul tehnic pentru a realiza aceasta. Un singur amendament aş avea (deocamdată): Mi se pare profund imoral să obligăm o naţiune întreagă să suporte cheltuielile de cazare, masă, întreţinere şi pază pentru nişte criminali notorii şi trădători care s-au dovedit a fii cel mai periculos inamic în viaţă pentru România, şi asta chiar pe teritoriul ei, până la sfârşitul vieţii lor...Este inuman şi imoral...Cred că ar fi mai bine să fie..."eutanasiaţi", eufemistic vorbind. N-am citit cartea dlui Primo, dacă este vreo posibilitate, ajutaţi-mă să o procur...Cu toată stima! Negru Eugen

Musafir

#29

2015-11-06 10:20

Doresc Meritocratie

Musafir

#30

2015-11-06 10:25

Este timpul pentru Meritocratie !

Musafir

#31

2015-11-06 10:32

Meritocratia salveaza România!!!

Musafir

#32

2015-11-06 10:58

Meritocratia salvează România

Musafir

#33

2015-11-06 11:04

am semnat acesta peritie pentru ca este singura solutie pentru tara mea.

Musafir

#34

2015-11-06 11:19

Sunt de acord cu propunerea lui Laurențiu Primo . Și se alătură propunerii și Asociația Română de Marketing - AROMAR Bacău.

Musafir

#35

2015-11-06 12:15

Nici un cetatean al acestei tari, dintre cei cinstiti si devotati, atatia cati or fi ei(si va garantez ca sunt incomensurabila majoritate!) nu mai vor sa auda, vada, sau sa aiba parte de communism, securism, coruptie, hotie, politicieni de rahat si justitie vanduta lor!

Musafir

#36

2015-11-06 12:23

TARA NU MAI VREA HOTI,CURVE,CAMATARI,VANZATORI,SI TRADATORI DE TARA!
JOS CLASELE POLITICE, JOS PARLAMENTUL!!!!
AJUNGE! AU FURAT PINA SI LIBERTATEA NOASTRA DE EXPRIMARE

Musafir

#37

2015-11-06 12:46

Pentru un viitor frumos al tinerilor acestei tari.Vreau sa vad romani
fericiti si umani.Vreau sa vad o tara in care toti unde muncesc sunt responsabili pentru ceea ce fac.Vreau o tara fara spagi si coruptie la orice nivel.Vreau o tara civilizata...

Musafir

#38

2015-11-06 12:58

FRATILOR MERITOCRATIA E PERFECTIBILA SUCCES CEALALTA A-TI SUPORTAT-O

Musafir

#39

2015-11-06 13:09

susțin meruitocrația

Musafir

#40

2015-11-06 13:23

..pentru a veni la putere meritocratia...!!!

Musafir

#41

2015-11-06 14:04

ASI DORI SA NU MAI FIE CORUPTA TARA NOASTRA SA FIE SPITALE FARA SPAGA LOCURI DE MUNCA CAND TE ASIGURI LA CEVA SI DUPA AIEA DAU FALIMENT SA RASPUNDA AIEA CARE VREA SA DUCA OAMENI IN EROARE ROMANI SAU DESTEPTAT NU MAI SANT NEIFORMATI STIU DE FAT CE VOR DAR NU AU MULTE POSIBILITATI IN TARA CA NU E NIMIC SCHIGUR FIECAREA FACE CE VREA SI VORBESTE CUM VREA SA FIM MAI CIVILIZATI SI SA FIE LOCURI DE MUNCA MA DOARE CA NUI NORMAL SA FIE SALARI FOARTE MARI CA VIATA COSTA ENORM NU STIU DACA EI DIN GUVERN POATE SA TRAIASCA CU PENSILE CARE SANT SAU CU SALARILE IN PROPRTIONE SE SUPRAVIVE ASTA NU E VIATA AVEM DREPTUL SA MUNCIM SI SA TRAIM IN-TRUN SISTEM CORECT NU DE HOTII GATA LA MUNCA SI EI SPER CA SE VA SCHINBA

Musafir

#42

2015-11-06 14:34

Pentru ca toti politicieni sunt corupti. Toti trebuiesc inlaturati. Daca Islanda a putut, noi de ce nu am putea?

Musafir

#43

2015-11-06 14:39

succes ...

Musafir

#44

2015-11-06 15:26

...este imperios necesara schimbarea sistemului....meritocratia este o solutie...

Musafir

#45

2015-11-06 16:09

pentru ca doresc un viitor mai curat acestei tari si pentru Constitiutia Poporului

Musafir

#46

2015-11-06 16:42

Pentru ca am inteles sistemul meritocratic menit sa inlocuiasca actualul sistem dovedit falimentar.Numai acest sistem bazat pe Constitutia Meritocrata,poate readuce Romania pe linia de plutire in scurt timp,cu convingeraea ca numai pe aceasta cale putem realiza progresui Rromaniei ,prosperitatea romanilor si siguranta pentru copii nostri in viitor.Asa sa ne-ajute Dumnezeu!

Musafir

#47

2015-11-06 16:52

Pentrucá sunt membru al miscárii meritocrate...

Musafir

#48

2015-11-06 16:55

Il susțin pe Domnul Laurentiu Prim o,o mare personalitate ,un mare patriot,un om foarte destept

Musafir

#49 Re:

2015-11-06 17:10

#25: -  

 In primul rand trbue schimbata constitutia Romaniei , s-i In al doilea rand s-a nu mai benificieze nimeni de imunitate .


Musafir

#50

2015-11-06 17:52

Semnez, deoarece România are nevoie de sprijin dedicat și neinteresat din partea unor oameni care sunt pregătiți pentru a acorda acest sprijin organizat și pus la punct.



Publicitate plătită

Vom expune reclama pentru această petiție în atenția unui număr de 3000 de persoane.

Aflați mai multe informații...