Interzicerea Manelelor in Romania (2)

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Interzicerea Manelelor in Romania (2)


Musafir

#26

2015-11-06 10:40

Sunteti absolut stupizi cu petitiile astea... Interzicerea rock-ului, interzicerea manelelor... Voi nu intelegi ca nu astea sunt problemele principale din tara asta. Pe langa faptul ca sunt niste genuri de muzica ce tin de libertatea de alegere a fiecaruia. Daca eu vreau sa ascult rock, e alegerea mea. Daca eu vreau sa ascult manele, e la fel alegerea mea. Nimeni nu poate sa imi interzica nimic ce tine de libera exprimare pentru ca nu mai suntem in comunism. Vrem democratia, dar 70% din creierul nostru e tot in comunism.


Musafir

#27

2015-11-06 10:54

Nu-mi plac manelele si sunt de acord ca e muzica de proasta calitate ;)

Musafir

#28

2015-11-06 11:12

Manelele nici nu sunt un gen de muzica si sincer m-am saturat sa le aud..

Musafir

#29

2015-11-06 11:17

Ar trebui oprita. Dar si in unele cazuri ascultata
Mihai Eminescu din mormant

#30 Manelele ie viata me

2015-11-06 12:38

Vreau sai mi cante gutza si salam 

Un alt iubitor de muzica rock

#31 .

2015-11-06 14:37

Sunteti niste cretini. Nu puteti interzice un gen de muzică. Nici mie nu îmi plac manelele, dar nu e treaba mea, nu e treaba nimănui. Fiecare rămâne cu propriile valori si propriile gusturi în materie de muzică. Noi nu suntem superiori nimănui pentru că ascultăm rock. Si la fel ca printre iubitorii oricărui gen muzical, există si printre rockeri analfabeti si cretini.

Toti cei 500 de idioți care au semnat petitia până acum ar trebui să mai citească putin legislația ca sa realizeze că se zbat într-o vomă existentială. Amuzant e că tocmai voi vă credeți cei culti. 

 

anonim

#32

2015-11-06 14:47

Sa va i-au mortii in pula  de retardatii cum sa se interzica muzica pe care te distrezi cel mai bine. futu-va morti in gat


Musafir

#33

2015-11-06 15:52

Opriri prosgia din Romania ce treaba aveti voi cu maneaua sau iar opriti populara sau opriti muzica rock ce treaba aveti voi cu lumea la petreceri sau nunti sa nu ziceti ca nu ascultati manele sau poate ca voi nu ati fost la asa ceva nu aveti nici o treaba cu alegerea omului fiecare asculta ce vrea ..de acum tot ce nu va convine credeti ca veti reusi trezitiva oameni din vise 


Musafir

#34 Re:

2015-11-06 15:54

#27: -  

 Da o asculti fara sa vrei ;) si atunci nu mai zici ca nu iti place!

anonim

#35

2015-11-06 17:40

ba fratilor...fiecare asc ce gen de muzika vrea si unde vrea!!! at hai sa facem fara rock sa nu mai aud la tv sau pe drum asa cv k mi se face rau!!! fiecare asculta ce vrea....daka asc manele nu inseamna k esti analfabet sau daka asc rock esti destept? nici decum  asa cum spuneti fara manele asa fara rock


Musafir

#36 Re:

2015-11-06 18:39

#32: anonim -  

 Te poti distra bine pe orice gen de muzica.. De exemplu rockul .( daca as fi zis symphonic power metal nu ai fii stiut) imi da o anumita stare iar EDM-ul alta stare. Daca nu incerci nu stii.. Am ascultat si manele dar nu pot sa zic ca mi-o dat o stare .. Era zgomot de fundal pt mine


Musafir

#37

2015-11-06 18:52

pentru ca vreau sa scap de cocalari

Musafir

#38

2015-11-06 19:22

INTERZICETI ROCK UL CARE E PENTRU SATANISTI NU MANELE , NU DOAR TIGANII AGRAMATI ASCULTA MANELE SI ROMANII DESTEPTI STATI VOI LINISTITI. HUAA OARBA DUPA VOI.

Musafir

#39

2015-11-06 20:08

ANTI - INCULTURA.

Musafir

#40

2015-11-06 20:13

Am semnat aceasta petitie deoarece nu suport acest gen de muzica si mai ales o parte dintre cei care asculta care majoritatea sunt analfabeti si se cred foarte "smecheri", ei crezand ca pot sa ii bata pe toti, aviz rockerilor ca mine presupun ca stiti despre ce vorbesc, aceste specimene stiu doar sa discrimineze si sa isi bata joc, interzicerea acestui gen ar fi ceva bun pentru tara.
DarkLady

#41

2015-11-06 21:01

Nu ascult manele sau alte cacaturi de genu' dar ma intreb de ce noi,cei care au ceva in cap,ne punem la mintea lor si reactionam ca niste copii...Dupa ce a aparut petitia pentru interzicerea muzici care merita sa poarte titlul asta(rock/metal) a aparut si asta.Mi se pare o prostie sa facem ceea ce fac si ei,cred ca noi putem actiona mai matur.


Musafir

#42

2015-11-06 21:14

Acest gen de muzica incurajeaza si promoveaza:
- incultura
- violenta
- obtinerea ilicita a banilor
- santajul
- grandomania
Si lista poate continua.
Parerea unui rocker

#43 Rock

2015-11-06 21:50

Sincera sa fiu, urasc manelele. Urasc manelistii care isi pun muzica la maxim pe telefon in autobuze sau care fluiera sau striga fetele pe strada (am patit) sau care se iau de vreun baiat pentru ca are parul lung.. Ii urasc pe cei care se cred superiori. Dar daca "oprim" acest gen muzicat, nu vom rezolva nimic. Oameni de genul asta inca vor exista, ba chiar va fi mai rau. Pentru ca vor fi mult mai frustrati din pricina asta. Eu ascult rock, metal, metalcore, post hardcore, deathcore, uneori si trap. Nu ascult manele, dar nu sunt de acord ca o pasiune muzicala a unor oameni la fel ca noi sa fie oprita. Toti avem dreptul sa ascultam ceea ce vrem si ceea ce ne place. Nici voua nu v-ar cadea bine ca, in urma unei petitii, genul muzical preferat sa va fie interzis. Ar fi mai mult ca perfect ca acesti oameni care asculta manele sa asculte in limita bunuli simt si sa nu deranjeze alte persoane facand asta. Am spus ce aveam de spus.

Luchian

#44 sunteti nebuni

2015-11-06 22:22

chiar daca nu ascult manele,va spun ca nu aveti nicio sansa sa interziceti manelele si niciun alt stil de muzica intr-o tara democrata...

Luchian

#45 Re:

2015-11-06 22:25

#42: -  

 daca e s-o luam asa,si despre hip-hop se poate spune ca promoveaza drogurile,bautura,violenta etc... indiferent de ce lista faci tu,sau ce promoveaza un anumit stil de muzica,nu are nimeni cum sa interzica unui om sa cante sau sa asculte ce vrea aia lui...


Musafir

#46

2015-11-06 22:47

pentru ca muie la tigani

Musafir

#47

2015-11-06 23:08

Romania s a plictisit de manele e momentul sa punem capat odata pentr u todeauna :)
Anti-manele

#48 Re:

2015-11-06 23:20

#35: anonim   Se vede ca asculti manele....Esti agramat...Ori ai sindromul K.


Musafir

#49

2015-11-07 00:12

Nu sunt de acord cu interzicerea manelelor ...e o porcarie ...
Andu

#50

2015-11-07 01:01

Nu ascult manele dar mai mare prostie nici c-am auzit...