Vrem inca un spital de urgenta in Bucuresti

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Vrem inca un spital de urgenta in Bucuresti


Musafir

#26

2015-11-02 10:36

Pentru că avem nevoie de spitale in tara asta....

Musafir

#27

2015-11-02 10:45

Vrem mai multe spitale

Musafir

#28

2015-11-02 10:49

Nu avem nevoie doar de un spital, avem nevoie de mai multe. ...avem nevoie ca doctorii sa rămână in tara noastră (acasă) nu sa plece in alte țări pentru salarii mai bune.Avem multe biserici dar nici un preot nu a venit sa aprindă o lumânare , nici un clopot nu s-a auzit in toată Capitala Romaniei pentru acești tineri. ....unde sunt acum slujitorii Domnului? ?? România trezește-te....nu mai vrem tragedii.....


Musafir

#29

2015-11-02 10:55

Deoarece consider ca avem nevoie de mai multe spitale!

Musafir

#30

2015-11-02 11:09

Vrem mai mult de un spital, avem nevoie de cel puțin 10 spitale. Trist ca avem 400 și ceva de spitale, dar avem aproximativ 18.000 biserici, ar trebui duși oamenii și tratați în biserici nu în spitale. TRIST

Musafir

#31

2015-11-02 11:43

Pentru ca traiesc in Romania si iubesc aceasta tara !

Musafir

#32

2015-11-02 11:46

Pentru ca este foarte important sa mai avem un spital!

Musafir

#33

2015-11-02 11:48

pt ca avem nevoie de spitale si personal medical!!!

Musafir

#34

2015-11-02 11:52

Pt ca avem mare nevoie de spitale.......Avem personal medical care nu are unde sa lucreze. .... oameni care au învățat și pot ajuta semenii în cazuri de urgenta. De rugat ne putem ruga oriunde dar de vindecat și tratat doar în spitale......

Musafir

#35

2015-11-02 11:59

Pt.ca ma doare sufletul când vad ce se întâmpla cu acei copii nevinovați. Sant mult mai multe biserici decât spitale in tara asta.

Musafir

#36

2015-11-02 12:03

ca sa nu "ne ducem dracu toti"
toata lumea vrea dar nu face nimeni nimic...prea multa coruptie

Musafir

#37

2015-11-02 12:31

Cu siguranță este pur și simplu groaznic că toate spitalele din București s au umplut cu doar câteva zeci de pacienți. Nu înțeleg cum s a întâmplat să nu mai fie locuri libere în cele mai importante spitale din București. Din păcate suntem mai mulți bolnavi decât ne am fi putut imagina. Avem nevoie de încă un spital mare!

Musafir

#38

2015-11-02 12:34

Pentru ca este nevoie de spitale, este nevoie de medici ce trebuie bine platiti, de asistente bine platite si nu de catedrale sau cluburi ce aduc atata nenorocire....

Musafir

#39

2015-11-02 13:00

Sunt ingrozita de cele intamplate si m-am gandit ce s-ar fi intaplat daca in Bucuresti avea loc un cutremur de peste 6,5 grade.
Vai de capul nostru !
Construim catedrala si noschee si noi nu avem spitale la standarde normale. Ne tot carpim de 25 de ani.

Musafir

#40

2015-11-02 13:01

Pentru ca sint medic in primul rind si pentru ca am fost in Bucuresti 1n 1977,si ma gindesc cu groaza ce ar fi la un eveniment ca acela.Eram studenta pe atunci,dar nu am uitat cum a fost.
Dan

#41 Re:

2015-11-02 13:01

#6: -  

 ar fi bine dar la ce bani au spitalele nu stiu daca ar scoate-o la capat cu intretinerea


Musafir

#42

2015-11-02 13:04

Evenimentele tragice din ultimele zile ne-au demostrat, din pacate, necesitatea construirii unui astfef de spital.

Musafir

#43

2015-11-02 13:06

Pentru ca este normal sa avem spitale mai multe,medici unde sa lucreze,nu sa plece afara din tara ....

Musafir

#44

2015-11-02 13:32

Un spital de urgenta este necesar intr o Romanie de care ne pasa.

Musafir

#45

2015-11-02 13:41

Cred ca este necesar ub spital de urgenta

Musafir

#46

2015-11-02 13:55

Nu cred sa ajungem prea curand la prea multe spitale pe cap de locuitor.

Musafir

#47

2015-11-02 14:00

Ar putea sa aibe toti o contributie pentru a ridica nivelul de trai/civilizatie in tara asta...
Medicina: Sunt necesare spitale de urgenta, spitale unde poti merge cu card/ fara card de sanatate, implicit mai multe locuri de munca pentru medici/cadre medicale
Biserica: Jumatate din banii de acatiste sa fie donati pentru cei care nu au bani de consultatii medicale/ medicamente, studii etc
Invatamant: Ar trebui sa luam masuri sa se creasca salariile pentru intelectuali, asa ii putem motiva pe profesor sa fie mai responsabili, pe tineri sa invete, sa se cultive. E necesara recunoasterea egalitatii intre sexe; femeia ar trebui sa aiba dreptul de a intra in altar, de a avea functie de (preot). Altfel, recunoastem direct ca nu am evoluat, ca suntem un popor misogin, ca predomina patriarhatul. De aici pleaca problema ...
Legi: Nu e ok sa lasam toti retardatii sa faca copii multi, sa creasca natalitatea in acest mod...daca nu esti parinte responsabil - daca nu ai bani /educatie ca sa le oferi un trai decent...la ce ii faci? Exista prezervative, daca tot iti place sa faci sex...E stupid sa aduci pe lume un copil pe care nu il doresti cu adevarat/ din convingeri idioate ( trebuie sa fim in randul lumii)...Acesti copii vor avea mult de suferit. Sunteti inconstienti! De ce sa dam voie sa se nasca copii care sa sufere din cauza saraciei, prostiei, neglijentei/violentei in familie? Ca suntem liberi? Eu nu consider ca suntem o tara libera!
Media: Nu suntem o tara libera atunci cand fara selectivitate apar la TV o multime de retarzi, fel de fel de personaje superficiale, needucate, fara cultura...in cadrul unor emisiuni care urmaresc indobitocirea populatiei, banii, puterea...
Nu e ok cand inca se publica carti scrise de femei sub pseudonim de barbati, asa incurajam ideea ca barbatul este superior...Sunt contexte sociale cand femeile trebuie sa dea dovada de barbatie si barbati care ar putea sa dea dovada de empatie mai multa/ sa planga ...fara sa se jeneze. E o problema cu identitatea de gen!
Nu e ok sa mori pentru ca nu ai bani sa platesti o consultatie/ sa iti cumperi medicamente (dupa ce inveti/ muncesti o viata intreaga). Nu e ok sa ramai la coada vacii (daca te duce capul), pentru ca nu au banii parintii sa te tina la facultate.
De ce atata rautate, suferinta, drama etc ? E loc destul (sub soare) pentru toata lumea...Ne comportam de parca am trai o vesnicie! Nu ar fi mai bine sa ne solidarizam, sa ne ajutam unii pe altii? Asa vom putea evolua mai usor.



Musafir

#48

2015-11-02 14:05

Pentru ca este nevoie de spitale!

Musafir

#49

2015-11-02 14:31

Am semnat aceasta petitie pentru ca avem nevoie de cel putin inca un spital de urgente

Musafir

#50

2015-11-02 14:39

Avem nevoie de spitale si de medici!