Dati locul inapoi salvatorului de vieti ( DR. STANCIU ADRIAN )

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Dati locul inapoi salvatorului de vieti ( DR. STANCIU ADRIAN )


Musafir

#1

2015-10-13 11:29

Singurul dr care imi face copilul bine de cate ori are o problema ! Respect !

Musafir

#2

2015-10-13 11:30

Dr Stanciu Adrian,este un om si un medic de exceptie,unic si de neinlocuit,avem nevoie de dumnealui!!!

Musafir

#3

2015-10-13 11:36

Suntem in 2015 si in ultimii ani foarte multa lume a auzit de boala Fibroza Chistica, dar nimeni nu prea stie ce inseamna, nu e cunoscuta ca si celelalte boli, cancer, diabet etc. Nu sunt multi medici in Romania care sa aiba experienta cu aceasta boala. Dr. Stanciu Adrian este unul dintre acei medici care are pacienti cu FC, are posibilitatea de a lupta cu boala, este omul potrivit si isi da tot interesul pentru pacientii lui. Multi copii depind de el, nu am spus ca ceilalti medici nu sunt buni, sunt buni, dar nu pe FC. Trebuie sa ramana in continuare sef de sectie PIII, MS Curie. Sunt multe lucruri de spus in privinta lui, toate bune. Avem nevoie de el, pentru mine a fost ingerul pazitor, mereu ma "certa" parinteste, mereu isi relua cuvintele legate de aceasta boala pentru ca dorea sa imi intre in cap, mereu l-am respectat pentru tot ce a facut pentru mine, desi in unele cazuri nu era datoria lui sa intervina, dar a intervenit. Semnati petitia si rog o distribuire. Multumesc tuturor celor care se implica.

Musafir

#4

2015-10-13 12:20

Este un medic dedicat .Este o mare nedreptate. Acest medic trebuie repus in functie.Nu luati speranta de viata a pacientilor cu afectiuni cronice.

Musafir

#5

2015-10-13 12:47

Este un medic dedicat,exceptional.Si-a dedicat viata profesionala pacientilor.Am o fetita de 10 ani, diagnosticata cu fibroza chistica.Ne cunoaste de la nasterea copilulu,cunoaste istoricul acestei boli.Intotdeauna am primit tratamentul potrivit, intotdeauna am depasit situatile grele pe care le-am intampinat in aceasta boala..Ne-a fost alaturi si ne-a sustinut. Este o mare nedreptate sa demiti un astfel de doctor care s-a dedicat trup si suflet pacientilor si in mod special pacientilor cu Fibroza Chistica.Dorim ca Dr.SANCIU ADRIAN sa revina in postul de sef sectie , pediatrie.un post ce i se cuvine de drept.Sprijiniti acest medic ,acest om dedicat pacientilor sai.

Musafir

#6

2015-10-13 12:49

Dintre cei mai buni doctori ai Romaniei
Christian Dragomir

#7 Respect pentru dr. Stanciu

2015-10-13 12:55

Nu ne intereseaza jocurile de culise ale unora si nici interesele altora; ne intereseaza viata si sanatatea copiilor nostrii iar omul acesta a dovedit prin profesionalismul sau ca stie ce trebuie facut si in calitate de medic si in calitate de sef al sectiei. LASATI-L SA-SI FACA TREABA ! Sustin repunerea Doctorului Stanciu Adrian in functia de sef de sectie !


Musafir

#8

2015-10-13 13:00

Am semnat aceasta petitie deoarece Domnul DR Stanciu a fost singurul medic care dupa prima vizita cu fetita la dumnealui mi- a diagnosticat-o cu celiachie si talasemie minora ceea ce sa confirmat si aici in Canada unde lucuim in prezent si tot dumnealui a reparat si vindecat toate greselile facute de alti medici la care am fost pana a ajunge la dansul.Este doctorul pe care si-l doreste orice pacient.

Musafir

#9

2015-10-13 13:20

Pentru ca am lucrat in acel spital si cunosc calitatea oamenilor de acolo.Pediatrii din aceasta tara cati mai suntem trebuie sa fim solidari.

Musafir

#10

2015-10-13 13:21

Semnez pentru ca dl. doctor este salvatorul copilului meu

Musafir

#11

2015-10-13 13:21

Este cel mai sigur diagnostician. Datorita domnului dr. Stanciu fiul meu in varsta de 6 ani este in viata. Nu vreti sa stiti prin cate am trecut de la varsta de 5 luni cu boala copilului. Numai credinta in dumnezeu si domnul doctor stanciu nea dau dat speranta.grav nu va fi daca paraseste sectia spitalului M S Currie.va fi o tragedie daca pleaca din tara sii nu mai putem benificia de consultatiile dumnealui.dumnezeu sa ne ajute.
S T

#12

2015-10-13 13:45

Domnul doctor Stanciu este cel mai bun pediatru din Romania,datorita dumnealui băietelul meu este mai bine acum.Respect pentru un asa medic si mai inainte de toate un om cu suflet.Nu stiu de ce sa ajuns la asa o decizie dar in mod sigur cineva trebuie sa citească mesajele noastre si sa asculte vocile noastre.Avem nevoie de el,copii noștri au nevoie de el si asta ar trebui sa fie mai important decat orice altceva.


Musafir

#13

2015-10-13 13:52

Este un medic de nota 100!!!
SMC

#14 Respect, Demnitate, Dreptate

2015-10-13 14:13

In țara asta, de prea multe ori, parveniții ajung să facă și să desfacă, interpretând legile în folosul lor

Alții cred că, dacă sunt copii sau nepoți de securiști pot face ce vrea mușchiul lor; mușchiul, nu creierul.

Și ministerul sănătății, și umf ul au contribuit major la reformarea sistemului medical și a învățământului medical.

Rezultatele acestei reforme se văd astăzi în spitalele cu pereții mucegăiți și/sau dărâmați, cu paturi ruginite și saltele rupte și pline de mucegai, cu toalete în care nu poți intra, de scârbă șamd. Se văd în exodul masiv al medicilor rezidenți și în opțiunea politicienilor, a baronilor și a tuturor parveniților cu bani, de a se trata în străinătate.

Se pare că nu vor să se oprească din această "reformă".

Nu avem altă cale decât să îi oprim noi, "beneficiarii" acestei "reforme"

Nu legea a dus la demiterea domnului doctor din funcția de șef de secție, ci interesele meschine ale unora


Musafir

#15

2015-10-13 14:18

Deoarece este un medic exceptional, un om deosebit, un diagnostician fara pereche! Este inadmisibil ce se intampla!

Musafir

#16

2015-10-13 14:23

Este un medic EXTRAORDINAR!!!!! UN OM DEOSEBIT, UN PROFESIONIST FĂRĂ EGAL!!!!!!! MĂ ROG PENTRU SĂNĂTATEA DUMNEALUI! AVEM NEVOIE DE ASTFEL DE MEDICI. SA LE FIE RUSINE CELOR CARE AU FACUT ASA CEVA!!!!!

Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2015-10-13 14:23



Musafir

#18

2015-10-13 14:32

Doctorul Stanciu este de departe unul dintre cei mai deosebiti oameni pe care il cunosc!!!

Musafir

#19

2015-10-13 14:42

Buna ziua.de ce?pt ca este un om f.bun si un medic exraordinar!

Musafir

#20

2015-10-13 14:46

Am semnat aceasta petitie deoarece am fost internata cu copilul si stiu ce medic capabil este ,poate lucrurile nu vor merge atat de bine cu alta conducere.

Musafir

#21

2015-10-13 14:54

Datorita domnului Dr Stanciu Adrian am acum un copil sanatos!!!!!!!!!!!

Musafir

#22

2015-10-13 15:03

Eu am semnat aceasta petiție pentru ca D-l Doctor Stanciu m-a ajutat la fiecare răceală
141995

#23

2015-10-13 15:07

Mi a facut fratiorul bine,singurul medic care i a dat sanse de supravieturire si au trecut 13 ani de atunci.


Musafir

#24

2015-10-13 15:24

Este cel mai bun pediatru. Pe langa medic stralucit, un OM minunat, cu credinta in Dumnezeu. Rar gasesti astfel de oameni doctori azi.

Musafir

#25

2015-10-13 15:33

sustin aceasta actiune pentru ca il cunosc personal pe domnul doctor,am fost de nenumarate ori la dumnealui cu copilul nostru cand era mic si am numai cuvinte de lauda si de respect pentru acest OM si acest medic minunat