Pedepsirea celor 3 care au maltratat un catel cu un topor ruginit


Musafir

#5176

2015-10-11 02:52

Sunt de acord sa taie coada caineluui cine vrea

Musafir

#5177

2015-10-11 03:29

PTR PEDEPSIREA CELOR TREI VAGABONZI FARA NICI O MORALITATE ASA CUM AU PEDEPSIT SI EI ACEST ANIMAL NEVINOVAT .SA LI SE TAIE SI LOR ,,COADA ,,SA VADA TOATA LUMEA CUM SCHIAUNA ACESTE BESTII ORDINARE SI FARA NICI UN D-ZEU .INCHISOARE IN CAZUL NOSTRU CIT DE MULTA CA NU TRAIM IN SYRIA ,IRAQ SAU AFGANISTAN ,SINEM EUROPENII LUI PESTE PRAJIT SI TRAIM IN DEMOCRATIE ,SINONIM IN CAZUL NOSTRU DE ANARHIE

Musafir

#5178

2015-10-11 05:14

niste oameni fara suflet merita pedepsiti

Musafir

#5179

2015-10-11 05:49

In Romania, legile sunt prea blânde cu astfel de bestii. Ca ființă umană, nu ai dreptul să dispui de viața si/sau integritatea fizică a unei alte ființe. Fie ea om sau animăluț. Cei trei sunt doar ființe bipede. Şi atât. Fără suflet, fără minte, fără nicio tresarire în unda umană. Pentru că sunt o persoană miloasă şi sufletistă, nu agreez ideea de pedeapsă, de niciun fel, in niciun mod. Însă, în acest caz, ieşit din comun de atroce, da, doresc pedepsirea, în modul cel mai aspru cu putință! Nu o să stârpim sadismul, criminalitatea sau alte lucruri din aceeaşi gamă dar, măcar atât cât ne stă in putință, să nu rămânem indiferenți la asemenea lucruri strigătoare la cer. Dacă aş putea, aş semna de sute de mii de ori! Sper totuşi, ca toți cei care semnăm, să avem puterea, prin acest act de solidaritate, să mişcăm ceva in rotițele ruginite şi ancrasate ale legislației româneşti.

Musafir

#5180

2015-10-11 06:42

Sa fie stigmatizati de societate!

Musafir

#5181

2015-10-11 07:16

Am semnat aceasta petitie pentru ca fapta celor trei sa nu ramana nepedpsita. Prea ne-am obisnuit cu speranta ca astfel de specimene sa primeasca o pedeapsa divina. De ce sa nu plateasca acum?

Musafir

#5182

2015-10-11 07:17

Schimbarea legislatiei sau actualizarea ei este o necesitate urgenta intrucat consideram ca facem parte din categoria oamenilor civilizati si cu pretentii europene ci nu abia coborati din copaci.

Musafir

#5183

2015-10-11 07:17

Sunt foarte multe animale fara adapost ( in general caini), care sufera mult si sunt deja batute de soarta ca nu au hrana si ziua de maine nu e sigura pt ele..., de ce sa permitem oamenilor care iau in grija un animal, sa il chinuie si pe acela??? Oameni buni ( si o spun urland!!!) : DACA NU PUTETI SA LE FACETI UN BINE, nu le faceti nici rau!!!! Da-ti-le pace cu soarta pe care reusesc singure sa si-o faca aceste fiinte!

Musafir

#5184

2015-10-11 07:30

Am semnat aceasta petitie in speranta ca se vor pedepsi acele specimene,deoarece oameni sigur nu sunt.

Musafir

#5185

2015-10-11 07:39

Am semnat aceasta petitie,in speranta ca lucrurile se vor schimba si ca Romania se va transforma intr-o tara cu oameni civilizati.E nevoie de infiintarea unei autoritati pentru protectia animalelor care sa aplice sanctiuni drastice celor care maltrateaza animalele.

Musafir

#5186

2015-10-11 08:30

Acesti indivizi trebuie sa faca pușcărie cu pedeapsă maxima pentru ca mai exista multi alții ca ei si ar trebui ca acestia sa se gandesca de doua ori inainte de a recurge la astfel de fapte. Asteptam rezultatele celor care sunt in masura sa-i pedepsească

Musafir

#5187

2015-10-11 09:19

Uneori ma gandesc cu groaza ca prostia si imbecilitatea unora pot produce atat de multa suferinta! Nu stiu cum as reactiona daca m-as intalnii cu tampitii care au facut ce au facut,sigur sunt atat de prosti ca nici nu realizeaza ce au facut,, sunt genul ala de ''oameni'' care pur si simplu traiesc degeaba pe pamant! Trebuie pedepsiti si sa li se taie pe viu, stiti voi ce..

Musafir

#5188

2015-10-11 09:22

Sa fie pedepsiti nenorocitii ca si-au batut joc de un suflet fara putere...

Musafir

#5189

2015-10-11 09:26

Pentru toate animelele nevinovate maltratate de jigodi !

Musafir

#5190

2015-10-11 09:28

Sa facă închisoare pe viața toti cei care maltrateaza si omoară animale asta merita !

Musafir

#5191

2015-10-11 10:35

Am fost socata si revoltata de gestul inuman si descalificabili a celor 3 indivizi ca oameni nu se pot numi. Sper sa fie pedepsiti asa cum se cuvine. RUSINE! Trebuie sa existe o lege pentru a pedepsi aceste creaturi ai societatii, scursori descreierati.

Musafir

#5192

2015-10-11 10:44

Va rog din tot sufletul in Tara! !!!Faceti toti posibilul ca cei trei indivizi sa fie pedepsiti cu inchisoarea!!!!Asta pentru toti posesorii de caini care stiu si cunosc ce suflete pot sa aiba aceste animale! E mai mult decat anormal ce au  putut acesti 3 indivizi sa infaptuiasca! Stiu ca in Romania e din pacate lege care nu esti lege, si se inchide usor ochiul la mult mai grave fapte! Dar pentru mine ,cum probabil pentru multi altii strigator la cer!!!!!!!Nu se poate sa dam voie, aici va interveni statul, sa le dam o amenda doar!!!!!!Si de ce , poate au Probleme de alta natura! !!Haideti sa ramanem seriosi! Und plic la un doctor corupt si pammm au certificat ca sunt nebuni!!!!Sunt niste jigodii umane, dreptul animalelor treziti-va si faceti ceva ca aceste gunoaie sa nu mai aiba dreptul de libertate!
Raman socata multa vreme !!!!O sa am nevoie de timp sa uit povestea asta ingrozitoare mai ales daca se va termina bine in favoarea indivizilor!!!
Nu uitati cainele e singurul suflet nevinovat care isi iubeste stapanul mai presus de el!Nu uitati cei care detin und caine ,cata  iubire si fidelitate au  de oferit!Rasvrati-va!!!!!!Egal cum , scrieti comentarii, postati pe Internet! Sa nu uitam ca avem o voce, am demonstrat-o ca putem daca vrem de atatea ori!
Va multumesc tuturor pentru timpul acordat daca citind aceste randuri va trezesc macar un simplu sentiment pentru catelusa vatamata!


Musafir

#5193

2015-10-11 10:59

Am semnat aceasta petitie in scopul de a ajuta la pedepsirea celor trei indivizi fara suflet si fara Dumnezeu si poate asa se va trage un semnal de alarma asupra tururor celor care chinuie sau au chinuit animalele fara ca acestea sa le fi provocat un rau!Sper intr-o Romanie in care oamenii sa fie oameni nu numai intre ei dar si cu necuvantatoarele !

Musafir

#5194

2015-10-11 11:00

Este normal ca cei vinovati sa-si primeasca pedeapsa, pe masura cruzimii de care au dat dovada.

Musafir

#5195

2015-10-11 11:27

Doresc pedepsirea cu inchisoare a faptasilor!

Musafir

#5196

2015-10-11 11:33

Pentru ca vreau ca sa nu mai fie maltratate animalele. Am si eu 2 cateluse si le iubesc f mult.

Musafir

#5197

2015-10-11 11:51

pedepse aspre pentru asemenea bestii cu chip de om.

Musafir

#5198

2015-10-11 12:00

In mileniul III isi permit sa tortureze animale fara aparare...
Cand termina ca cainii vor trece la copiii de pe ulita...???
Satisfactia pe care o afisau in inregistrare, postarea pe o retea de socializare a barbariei la care au supus animalul, morivatiile inconsistente dupa care isi ascund fapta si lipsa de remuscare, denota clar faptul ca nu se vor opri asa usor...
Sunt tomuri intregi in literatura de specialitate care studiaza in detaliu aceste comportamente deviante, etapele si progresia lor, riscul real pe care subiectii il reprezinta pentru socieitate...




Musafir

#5199

2015-10-11 12:13

Am semnat petitia asta deoarece sunt si am fost mereu impotriva cruzimii de animale!

Musafir

#5200

2015-10-11 12:44

Fmm de prostii mai maltratai voi cainii