Alexandru Florian, Poporul Român te declară indezirabil!

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Alexandru Florian, Poporul Român te declară indezirabil!


Musafir

#501

2016-01-07 13:35

Cum zici că te cheamă, Alexandru Florian? Înțelegem ideile tale dar nu înțelegem de ce nu îți spui numele adevărat: Ițig, Ștrul sau cum te-o chema...? După război voi ați băgat în lagăre de exterminare, toată intelectualitatea și toți fruntașii tării și copii ca mine, de 15 ani și 10 luni, cu Securitatea înființată și condusă de Ana Pauker. Când a pus Ceaușescu mâna pe conducerea Țării unii ați fugit iar pe alții i-a vândut Ceaușescu ca pe niște obiecte. Așa cum ”respecți” tu țara noastră, poporul, istoria și cum te exprimi la adresa ei, dovedești că ești un obiect nefolositor pe fața Pământului! Ești un gunoi! Du-te la ai tăi! Pleacă din țară de la noi! Și guvernanții, dacă nu te expulzează, să plece și ei cu tine! Nu te gândești că prin comportamentul tău faci mare rău etniei din care te tragi? Nu citim numai noi românii ci tot globul... Tot globul află cum vă comportați voi… După ce l-ați împușcat pe Ceaușescu și ați distrus tot ce făurisem noi, poporul român, acum vreți să ne desființați și ca nație. Și tu stabilești cum să se numească străzile din țara noastră? Păi, noi numim străzile din țara voastră? Știm că voi sunteți tupeiști și obraznici dar, fă bine și pleacă repede din țara noastră și renunță și la numele de împrumut pe care îl porți aici. Așa cum voi ați revendicat și ați obținut totul așa cerem și noi: fabricile, uzinele, combinatele, toată industria și toate zăcămintele jefuite de voi. Poporul român a ajuns să plece în pribegie pentru că le-ați distrus toate posibilitățile de existență în vatra strămoșească. Sunt 4 mil. de români afară din țară… Voi vorbiți de holocaust? Voi ați făcut holocaust cu poporul român. 300.000 au murit numai la Canalul Dunăre-Marea Neagră…Mii de copii sunt fără adăpost, trăiesc prin canale, în momentul de față, sau se aruncă de la etaj de dor de mamă și de tată (care sunt plecați din țară, de foame). Citește, Ițig și să nu mai deschizi gura în viața ta!

Musafir

#502

2016-01-07 14:23

Halucinant ...România, ca tara democratica si înscrisa pe un drum ireversibil al respectarii valorilor democratice, al dreptului cetatenilor la libera exprimare asa cum prevede Carta Drepturilor Omului, permite unui "nevertebrat, unicelular", sa IMPUNA o lege imorala si culmea, totalitara :( prezentata de alt personaj odios în persoana lui Crizel Antonescu, dupa un scenariu parca desprins din marile utopii ale literaturii universale (printre care amintesc "1984" lui Orwel si "Procesul" lui Kafka). F E N O M E N A L !!!

Musafir

#503

2016-01-07 16:24

Oare mai e cazul ?

Musafir

#504

2016-01-07 17:15

Buna initiativa

Musafir

#505

2016-01-07 18:04

M-am saturat pana peste cap de toti neo-marxistii si securisti din tara asta,afara cu voi javrelor,vreau sa va vad arsi pe rug,pe voi si pe copii vostri!!!

Musafir

#506

2016-01-07 18:29

Un scelerat mintal acest individ venit cu pluta pe plaiurile noastre.

Musafir

#507

2016-01-07 18:32

Laurian, asemeni Craisorului, se ridica pentru o cauza dreapta si sacra a poporului lui, al meu si al tau. Semneaza si tu

Musafir

#508

2016-01-07 19:45

Pentru ca vreau ca celor care actioneaza impotriva poporului roman sa li se retraga cetatenia romana.

Musafir

#509

2016-01-07 20:31

PENTRU CA SUNT ROMAN ORTODOX

Musafir

#510

2016-01-07 20:31

Împotriva îngrădirii dreptului şi libertăţilor fundamentale ale omului!

Musafir

#511

2016-01-07 21:32

Pentru ca me se pare ultragios ca la 26 de ani de la caderea comunismului si dupa ce am suferit plaga lui criminala timp de aproape 40 de ani, sa vina cineva pe nume Alexadru Florian ... care sa vrea sa rerstaureze crimele, nedreptatile si minciunile acelui regim, prin desfiintarea elitei romanesti interbelice si culmea! prin acceptarea ca valabile a condamnarilor lui. criminale, aberante si hidoase. "Copy - paste" dupa 70 de ani!!!

Musafir

#512

2016-01-08 01:16

Am semnat pentru ca stiu si simt cu toata fiinta, ca poporul roman merita pana in panzele albe, sa-si sustina cauza in fata acestei iude psihopate. Aceasta petitie ofera spatiul care polarizeaza si dovedeste demnitatea si verticalitatea noastra, dar si solidaritatea si spiritul civic, in sustinerea valorilor si a identitatii romanesti.
"Eu? Imi apar saracia si nevoile si neamul"...
Dar Alexandru Florian, ale cui interese apara, cand face asa niste afirmatii aberante si-si permite sa ne dicteze ca n-am avea dreptul sa purtam costumul popular? Dumnealui ce costum poarta? La cum vorbeste, dovedeste ca este un individ fara mama, fara tata, si mai ales, fara Dumnezeu. Pentru ca Dumnezeul lui este banul si ura fata de acest popor...
Huo! Rusine! Jos cu acest gunoi!

Musafir

#513

2016-01-08 07:13

Acest om ,sub pretextul unei legi anti-legionare,ar vrea să reducă la tăcere,și să interzică oameni de cultură ca Constantin Noica sau Mircea Vulcănescu.Acest om este adeptul ideologiei comuniste.

Musafir

#514

2016-01-08 13:45

A mers prea departe acest individ cu bataia de joc impotriva poporului roman.

Musafir

#515

2016-01-09 08:00

Duca se de unde au venitJIDANII na o sa fiu catalogat...cum sunt

Musafir

#516

2016-01-09 12:16

Nu e singurul care trebuie declarat indizerabil si condamnat pt. fapte anti rominesti, el e anul din ideatori legi 217/2015 care trebuie cancelata impreuna cu el !

Musafir

#517

2016-01-11 20:35

M-am saturat sa tot aud de acest parazit. Nici macar om nu îl pot numii.

Musafir

#518

2016-01-11 21:13

Credinta si traditia sunt lasate de mosii si stramosii nostri. Nu pot sa imi reneg familia si nu pot sa nu imi respect neamul.

Musafir

#519

2016-01-14 14:53

gunoaiele lumii au folosit si folosesc acesti agenti pentru ai supune pe romani comfiscand tara. acesti agenti fac parte din diverse domenii de activitate,politic,militar, economic,cultural, ong etc.ilici si echipa,jidano-tigan, cu el s-a inceput dezastrul, asta ca sa vorbesc doar de la 90 in coace. constantinescu si echipa,jidan dupa mama, care, printre altele impreuna cu adrian severin a lasat ucrainienilor tinutul herta ,nordul bucovinei si sudul basarabiei. basescu zice-se jidano-tatar si echipa care a facut romaniei atata bine ca nea iesit pe nas.iohanis, care a declarat ca minoritatile nu au destule drepturi in romania apoi apus un jidan intr-un minister si un altul penal mru in alt minister.in timpul mandatului acestui individ apar legi profund anti romanesti .legea care vrea sa faca sa dispara oieritul in romania,legea anti legionara, de fapt anti romaneasca, asa, ca sa faca ei tot ce vor in tara ,iar noi sa nu suflam . cine sunt ""legiuitorii"" ? crin antonescu -jidan ceilalti probabil jidaniti si un alt anti roman ca si nemernicul de tat""su, alexandru florian . as vrea sa aflam numele real al cestui jidan. alti anti romani -patapievici, tesu solomovici, boia, liiceanu etc. a, sa nu-i uitam pe unguri si pe altii.


Musafir

#520

2016-01-15 09:45

Vreau ca acest popor milenar sa-si recapete demnitatea, dreptul de a tinea capul sus, dreptul la autodeterminare si dreptul la respect ... E de neconceput ca toti strainii, toti veneticii, toti dezradacinatii, sa-si impuna aberatiile iar noi sa tacem si sa ne aplecam grumazul in fata oricarui jug !

Musafir

#521

2016-01-15 18:37

Acest personaj sinistru si instituția pe care o conduce trebuie sa dispară.

Musafir

#522

2016-01-16 07:09

Am fost condamnați pentru un Holocaust care nu a avut loc in Romania .

Musafir

#523

2016-01-16 14:41

Toti tradatorii de neam si de tara ar trebui declarati indezirabili.

Musafir

#524

2016-01-18 13:44

Va rog sa-i publicați numele pe care i-l avea înainte de românizare!

Musafir

#525

2016-01-19 06:50

...sunt romanca si imi pasa!...