Împreună să spunem STOP firmelor de recuperări creanțe

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Împreună să spunem STOP firmelor de recuperări creanțe


Musafir

#26

2015-08-04 09:18

NU VREU IN VIATA ASTA SA MAI AUD DE ACESTE FIRME DE RECUPERARE traiesc pe spnare oamenilor cu posibilitati infime

Musafir

#27

2015-08-04 09:51

Stop hotilor din firmele de recuperari care pur si simplu ne abuzeaza !

Musafir

#28

2015-08-04 11:26

pt ca am probleme cu o astfel de firma
si nu cred ca e corect ce fac

Musafir

#29

2015-08-04 13:03

Deoarece aceste nenorocite de firme incalca grav legile sub blanda si nepasatoarea privire a autoritatilor. Ameninta ,Santajeaza , Se folosesc de orice mijloc de comunicare sa iti streseze viata si cel mai grav se folosesc cu acordul tacit al institutiilor statului , Instantelor , executorilor , etc, de CONTRACTE BANCARE aplica dobanzi ,penalitati , stabilesc rate ,etc,intr-o veritabila activitate camatareasca.
Recupereaza banii pe care ii transfera la greu din tara.
Am sesizat asemenea iesiri de bani in cazul Kruk care scoate banii prin Polonia via Luxemburg (paradisul fiscal) si am indicat clar si conturile cu dovezi clare si de necontestat.
Aceste sunt paravane ale bancilor care dupa ce isi recupereaza pierderile de la BNR prin declararea ca neprformante (incasarea provizioanele instituite in asemenea cazuri , comisioanele de risc ,asigurari , etc) vin si recupereaza din nou la greu intreg creditul scadent cu penalitati si dobanzi si si-i transfera catre bancile mama de afara..
Asta e nenorocitul de Isarescu care nu mai pridideste sa vaiete bancile care au facut si fac profituri uriase pe spatele unor oropsiti ai sortii
Sunt multe de spus insa toata lumea tace si se face ca totul este in regula.

Musafir

#30

2015-08-04 13:05

eventual si desfiintate !!!

Musafir

#31

2015-08-04 15:38

am semnat aceasta petitie pentru ca sunt in cauza!doamne ajuta sa se faca dreptate!

Musafir

#32

2015-08-04 17:13

fiindca nu am semnat contract cu firma de recuperare ci cu o banca.

Musafir

#33

2015-08-04 17:57

stop țeparilor și recuperatorilor cămătari!

Musafir

#34

2015-08-04 19:43

Am 3 procese castigate cu o firma de recuperare si acum am oprire pe salariu tot pentru aceeasi speța.Niste camatari mascati mana in mana cu executorii judecatoresti.

Musafir

#35

2015-08-04 20:03

sant terorizat de niste indivizi de la o astfel de firma !

Musafir

#36

2015-08-04 21:06

Am semnat pentru ca ,am avut un credit ,am avut probleme financiare si a fost dat unei firme de recuperare ,desi sunt cu ratele la zi acestia gasesc tot felul de tertipuri ca sa mareasca suma eu nesemnand nici un acoord cu ei

Musafir

#37

2015-08-05 00:52

Daca in conditii de LIBERTATE, multi dintre noi-nascuti in Sistemul Comunist-nu am avut o CULTURA a imprumuturilor Bancare,...am luat CREDITE ca sa incercam sa ne punem in practica INITIATIVA NOASTRA, si a venit CRIZA, dandu-ne "peste cap" toate IDEALURILE,...chiar acuma trebuie sa ne punem GATUL IN LAT si sa ..disparem de pe acest PAMANT ?

Musafir

#38

2015-08-05 04:47

oprirea acestor bandiți va revigora economia națională
Maria

#39

2015-08-05 08:58

Super initiativa!Trebuiesc desfiintati acesti ordinari!As fi curioasa sa stiu cine se afla in spatele acestor firme de recuperare care isi schimba denumirea de la un an la altul si care se inmultesc precum ciupercile!Nu mai platiti acestor firme!Mergeti in instanta pentru ca veti castiga procesele!!!


Musafir

#40

2015-08-05 09:19

De ce am semnat aceasta petitie.....alinierea la spatiul UE s-a facut in dauna romanilor,vorbesc in numele celor onesti care stiu ce inseamna dobanda si credit dublat,numai pentru ca intr-o anumita perioada nu mai pot plati!
Este si un mesaj adresat oamenilor politici,jalnici in viziunea mea,care au facut ca o mare multime de romani,neinformati,sa-si doreasca sa traiasca mai bine,sa-i creada ca BNR este garant al unei dobanzi mici.
Faptul ca s-a plasat recuperarea la o firma,cu alte costuri,pe spinarea romanilor care nu primesc o sansa economica,este deja o mare idiotenie!.....suntem numai unii capitalisti....nu sustin ca banii nu trebuie restituiti,insa statul roman are o datorie morala fata de cetatenii sai sa faca o banca proprie de creditare,nu sa fie romanul cu jalba-n protap la bancile comerciale,si ele ale altor state!
Deci.....nu pot accepta ca in Romania nu exista aceleasi reguli ca in toata economia UE,romanii fiind efectiv pacaliti ,initial de banci,apoi de recuperatori sa plateasca dublu,triplu....etc....
De la inceput a fost o mare idiotenie aderarea la spatiul UE ,in conditiile in care nu suntem egalii lor......atunci,noi fara ei,ei nu pot fara piata asta mare si idioata sa supravietuiasca !
Deci.....petitia este binevenita.....si trasi la raspundere cei care au lasat o asemenea situatie sa prolifereze!
emg

Musafir

#41

2015-08-05 12:27

Pentru abuzurile care le fac firmele de recuperare.

Musafir

#42

2015-08-05 13:28

Am semnat aceasta petitie pentru k acesti recuperatori procedeaza k niste camatari.de exemplu lu i tata pentru 1700 datorie ia venit oprire pe salariu suma totala 9000.nu e corect.

Musafir

#43

2015-08-05 16:33

Sint indignata de felul cum procedeaza aceste firme, de modalitatea inumana de abordare a persoanelor in cauza.

Musafir

#44

2015-08-05 16:36

Pentru binele nostru!!

Musafir

#45

2015-08-05 18:04

Pt ca aceste firme de recuperari ne jefuiesc pur si simplu,sunt niste hartuitori care te aduc la disperare

Musafir

#46

2015-08-05 19:42

Solidaritate

Musafir

#47

2015-08-05 21:03

legea asta nu va trece in veci ! nu dau jigodiile ciolanu din mana

Musafir

#48

2015-08-06 05:24

M- au casapit! De 7 ani muncesc numai pentru ei!

Musafir

#49

2015-08-06 05:35

Consider ilegal si de rea credință , ceea ce fac , sub oblăduirea " Statului De Drept ", aceste firme de Raketi .

Musafir

#50

2015-08-07 11:09

Am semnat aceasta petitie pentru a spune STOP HOTILOT DE FIRME DE RECUPERARE, sotul meu este deja dat in executare silita , poprire pe salariu, azi ne-am trezit cu o notificare de la CREDYTEXPRESS firma de recuperare, ca vor sa ne execute pe imobil, pentru datoria care deja o platim, au spus ca datoria de 27.000 RON e prea mare si ca in termen de 2 ani cat mai avem e prea mult, auziti e prea mult, ei vor acum,, mentionez ca-i opreste sotului deja din februari, nu va mai spun ca noi timp de 21 an plateam la fiema de recyperare, si ei de un an ne daduse la executor, subliniez, eram cu plata la zi la recuperator si eram dati si la eecutor. Va intreb in ce tara traim ? OAMENI CE SA MAI FACEM< CUM SA NE MAI FACEM DREPTATE ?