Cerem arestarea celor 7 baieti violatori din Vaslui!!


Musafir

#12651

2015-07-21 04:01

Aceste persoane sint un real pericol public .La fel de mult ma deranjeaza atitudinea rudelor si a acelor apropiati care au spus ca fata i-a incitat .Vreau sa-i vad cit mai repede in puscarie unde vor primi ceea ce merita .Se stie ce primesc violatorii acolo.

Musafir

#12652

2015-07-21 04:01

Sunt total indignat de cum este aplicata legea in Romania. 7 violatori lasa-ti liberi, dupa ce 3 si-au recunoscut oribila fapta. De ce? pentru ca cineva, undeva a primit MITA, iar cineva ar trebui sa se autosesizeze .Altii spun ca si fata are o parte de vina, nu e adevarat. Putea sa fie cea mai usoara fata din sat, nimeni nu are dreptul sa o constranga la raporturi sexuale farà vointa ei, sa o maltrateze in acel mod. Pentru mine exista o singura pedespsa pentru violatori, MOARTEA. , inclusiv tentativa de viol as pedepsi-o in acelasi mod. Trebuie taiat raul de la radacina.

Musafir

#12653

2015-07-21 04:01

este cumplit ce se intampla. distrugi o viata si apoi te afisezi razand la televizor spunand ca esti mandru de fapta ta. oare spre ce se indreapta tara asta?????

Musafir

#12654

2015-07-21 04:01

Ca orice barbat am o demnitate,un barbat adevarat condamna violul

Musafir

#12655

2015-07-21 04:02

TREBUI PEDEPSITI PT CEEA CE AU FACUT,FATA VA TRAI UN COSMAR TOT RESTUL VIETII,NU VA UITA NICIODATA ACEASTA NENOROCIRE,TREBUI ARESTATI TOTI INFRACTORII.SI CINE VA FACE CA EI CA EI SA PLATEASCA,PT DROGURI IONUT ESTE CONDAMNAT LA MOARTE,ACESTIA MERITA JUPUITI

Musafir

#12656

2015-07-21 04:02

Nu se poate ca o persoana care fura o gaina sa ajunga in puscarie ,iar acesti VIOLATORI care au nenorocit o fata sa fie in libertate . Aceste lucruri se intimpla doar in Romania este foarte dureros.

Musafir

#12657

2015-07-21 04:02

Am semnat aceasta petitie pentru a cei 7 violatori sa fie pedepsiti si tot odata inchisi.

Musafir

#12658

2015-07-21 04:02

Sper sa putreziti in inchisoare si sa nu aveti liniste pana nu o sa treceti prin ce a trecut saraca fata, sunteti niste scursuri si accidente genetice pe llumea asta voi si cei care au dat sentinta. Si lor le doresc sa treaca prin ce a trecut aceasta saraca fata. Domnilor judecatori din Vaslui sper sa fiti violati cat mai curand de accidentele genetice pe care le-ati lasat in libertate.......
Gigi

#12659 Salutare

2015-07-21 04:02

Mai grav e cu cei din conducere justitiei , ca trec cu vederea cand e vorba de acele persoane care au un statut social bun ,si ofera cadouri si sume de bani        Sa fie scosi din functie si pedepsiti aceia care iau pus in libertate pe cei 7 violatori .


Musafir

#12660

2015-07-21 04:02

Dați-le ceea ce vor si le place :"sex surpriza"! Fapta e incalificabila,violul=>crima!..De ce sunt liberi?! De ce ei pot sfida pe toata lumea?! Unde e statul?! .... E inadmisibil!!!!..ei trebuie sa plătească pentru fapta lor!!!!

Musafir

#12661

2015-07-21 04:03

Acesti criminali ar trebui tratati cu aceeasi moneda sa simta si ei pe pielea lor. Să știți că justitia într-adevăr este oarbă si nu numai și CORUPTĂ. SPER CĂ SE MÂNDRESC PĂRINȚII ACESTOR CRIMINALI CE AU CRESCUT LA SANUL LOR!!! NU MAI AM CUVINTE sper ca acești tineri VIOLATORI să ajungă acolo unde le este locul. PUSCARIE!!!!!!!!!

Musafir

#12662

2015-07-21 04:03

Oameni buni, la munca silnica trebuiesc trimisi acesti indivizi, 7 la numar, nu la puscarie, ca ii tinem pe banii nostri, noi muncim si leprele astea o sa stea inchisi bu stiu cati ani, sa i tinem noi pe ei la cadurica, mancarica. Deci nu trebuiesc inchis sa stea ca plosnitele, mai bine sa i trimita la munca, sa produca pt societatea asta!!!


Musafir

#12663

2015-07-21 04:04

Este important ca lucrurile sa mearga bine in tara noastra ! Dumnezeu va face dreptate in toate cazurile ! Fiecare plateste pentru faptele sale in aceasta viata ! Dar este foarte important sa luam atitudine! 


Musafir

#12664

2015-07-21 04:04

Aceste brute trebuiesc pedepsite, i-au omorat viitorul fetei deci pana la urma sunt tot criminali!Daca justitia nu va face dreptate,vor fi incurajati si altii sa faca ce au facut ei! Rusine parintilor! Daca fiul meu ar face asa ceva,eu personal l-as denunta!

Musafir

#12665

2015-07-21 04:04

Pentru ca nu pot uita...

Musafir

#12666

2015-07-21 04:04

if you do the crime you need to do the time.. Why did they let them out when they were in court.. should have been arrested on the spot kept in jail till sentence is carried out... Who makes the law in Romania.. I live in Brisbane Australia it makes me feel sick seeing these 7 animals walking in and out of court with a smile on their faces, why have a smile on your face after what you have done to a poor girl.. These guys are lucky that they are in Romania if they have done this in Australia they would not be walking out of court with a smile on their face they would be going in a cop car to jail .. I hope that some Romanian politician does something take action cause if this guys go free. Just remember not just Romania is watching .. Australia Romanians are watching make justice right...

#

#12667 Re:

2015-07-21 04:04

#59: -  

 Da. Este o crima.


Musafir

#12668

2015-07-21 04:05

Am semnat această petiție în nădejdea de a se face dreptate! Am și eu o fetiță și nu vreau peste câțiva ani să întâmpine și ea astfel de probleme.

Musafir

#12669

2015-07-21 04:05

Pentru dreptate. Acele animale s-au comportat ca niște câini în călduri. Părinții acelor animale ar trebui să trăiască coșmarul pe care-l trăiesc părinții fetei. Justiția este zero.

Musafir

#12670

2015-07-21 04:05

Am semnat aceasta petitie pentru ca si eu am la randul meu copii,3 fetite,si cred cu convingere ca astfel de fapte nu pot sa nu fie pedepsite !! PEDEPSITI CU INCHISOARE CA SA LE PIARA CHEFUL SA MAI FACA ASA CEVA ! DACA SE APLICA PEDEAPSA CRED CA SI CEI CARE SE GANDESC SA COMITA ASTFEL DE FAPTE SE VOR GANDI POATE MAI BINE ! Asa ca AVIZ AMATORILOR !! SPER DIN TOT SUFLETUL SA ISI PRIMEASCA PEDEAPSA TOTI 7 PENTRU CEEA CE AU FACUT.GESTUL LOR E INCALIFICABIL !! SI CRED CA SI PEDEAPSA PE CARE O VOR PRIMI NU COMPENSEAZA DUREREA DIN SUFLETUL FETEI ... SA STEA IN INCHISOARE AN GREI SA LE PIARA CHEFUL DE VIOL CAND VOR FI ELIBERATI ! BESTII CU CHIP DE OAMENI ...

Musafir

#12671

2015-07-21 04:05

TREBUIE OPRITA FRICA ,NESIGURANTA ,DUREREA ,RUSINEA =SA NU MAI AVEM VICTIME IN ACEST MOD


Musafir

#12672

2015-07-21 04:05

arestati pe viata!!!!!!!!!!!!!!!!!

Musafir

#12673

2015-07-21 04:06

Sa ajungă nenorociții la pușcărie si sa facem ceva sa nu se mai întâmple atâtea rele(putin spus) in tara asta a noastra!!!

Musafir

#12674

2015-07-21 04:06

sunt mama....si de fata dar si de baiat....dar in primul rand sunt femeie!.....si nu doresc asa ceva nimanui.....am inteles ca parintii vinovatilor dau vina pe fata....ma intreb...daca ei ar fi avut o fata care ar fi fost violata ...ar fi dat vina pe ea?...pe fata lor????...sau pe violatori?....sa puna ASA problema!

Musafir

#12675

2015-07-21 04:06

crima se cheama ce au facut aceste creaturi, DAR mult mai VINOVATA este JUSTITIA, persoanele care au judecat acest caz ar trebui la randul lor judecate si condamnate, aceasta fata este omorata in fiecare zi de nedreptatea justitiei!!! DAR....traim in Romania :(