Spune NU mirosului infect din Oradea, generat de firma Nutripork

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Spune NU mirosului infect din Oradea, generat de firma Nutripork


Musafir

#101

2015-07-15 16:06

Pentru ca locuiesc in zona afectata due acest miros greu suportabil.

Musafir

#102

2015-07-15 16:20

Doresc ca orasul meu sa fie unul mai curat din orice punct de vedere.

Musafir

#103

2015-07-15 16:36

Sper sa se faca ceva impotriva acestui miros oribil care intra pana si in apartament !

Musafir

#104

2015-07-15 16:41

Pentru ca Oradea, este un oras infect d.p.d.v al aerului respirat, pentru ca interesul populatiei nu reprezinta nimic in fata reprezentantilor .

Musafir

#105

2015-07-15 16:44

Stau pe aluminei si saptamanal de doua ori mirosul insuportabil ma omoara.asa ceva nu poate sa exista in secolul xxi.

Musafir

#106

2015-07-15 16:45

Această inițiativă doresc să aibă un ecou favorabil cetățenilor de bun simț ptr ca s~a ajuns la nesimțire faptul ca instituțiile statului în speță gardă de mediu nu poate lua o decizie de a NU trăi în sec.XXl cu miros de fecale ca și în jungla într-o așa zis urbie care se pretinde a fi și poarta de vest a României spre civilizatie.Rușine ptr ca este cel mai "colorat oraș" în mirosuri.Imaginea orașului constă în imediata intrare dinspre Borș unde te intampina mirosul de fecale a orașului,groapă de gunoi,poluarea Cet și bineînțeles acest execrabil miros de porci care într-o țară europeană nu ar există dar la noi totul se rezuma la bani și corupție.Legea interzice ca la mai puțin de 20 km de urbie să existe astfel de ferme sau industrii poluante dar la Oradea se poate admite.Ca cetățean al acestui oraș aș dori o respirație al unui aer mai suportabil ptr ca avem poluarea noxelor de la camioane și autoturisme care întrece o adevărata fabrică de fum și să mai acceptăm și astfel de compromisuri.Doresc interzicerea oricărei astfel de ferme de porci,gaini....etc în apropierea unui oraș în care se construiește și se fac modernizări, ptr ce? dacă mirosul de wc sta deschis și grădina de porci la liber iar ptr un mic lucru alții sunt amendați.Ti-e rușine de musafiri când îți vin din alte zone și se simte un astfel de mediu fecal , RUSINE ORADEA!!!


Musafir

#107

2015-07-15 17:02

Pentru ca vreau sa pot respira in acest oras nu sa imi fie rau cand ies din casa!

Musafir

#108

2015-07-15 17:05

ptr ca locuiesc si lucrez in acest cartier de mai bine de 33ani si sunt zile cand nu putem aerisi nici acasa nici la servici .

Musafir

#109

2015-07-15 17:14

Imi doresc foarte mult sa se rezolve aceasta problema cu mirosul de la respectiva firma dar si in privinta sediului RER-ului care se afla pe Str. Tudor Vladimirescu in apropierea blocurilor si acest lucru nu este normal, trebuie sa fie mutati in afara orasului.

Musafir

#110

2015-07-15 17:15

Multumim initiatorului/initiatorilor. Este chiar strigator la cer ce se intampla si sa se spuna ce nu se poate face nimic. Nu poti ascunde o problema atat de evidenta si de suparatoare pentru toti care traiesc in jurul acestei crescatorii de porci, inclusiv orasul Oradea. Este imposibil sa nu se poata face nimic, daca se vrea. Protectia mediului trebuia sa ia pozitie de mult timp pentru aceasta problema dar...intereseaza pe cineva de acolo... sau sunt alte interese. Ei au dat avizul, ei trebuie sa-l ridice. Nu este suficient sa dea amenzi. Asta nu rezolva nimic. Trebuiesc stabilite masuri de inlaturarea problemelor care deranjeaza atata populatie cu termene clar stabilite si daca nu se conformeaza urmeaza ridicarea avizului. Ei stiu asta foarte bine dar nu fac nimic. Bine ca avem legi pompoase de protectia mediului dar, chiar cei care ar trebuie sa le aplice nu le respecta. Asta numai in Romania cred ca se poate intampla. E cutremurator!!! Doresc din tot sufletl sa se rezolve aceasta problema care ne creaza acest discomfort, uneori insuportabil. Chiar nu avem dreptul la o viata tihnita, lipsita de deranjul celor carora nu le pasa de noi. Oricum stim ca nu le pasa dar, macar sa n-o simtim.

Musafir

#111

2015-07-15 17:26

Si in cartierul Rogerius este un miros infect !

Musafir

#112

2015-07-15 17:30

Pentru ca mirosul este infernal si nu-i pasa nimanui din administratia locala. Doar promisiuni in perioade electorale. Nu avem primarie, nu avem agentie si nici garda de mediu

Musafir

#113

2015-07-15 17:38

Se simte si In Decebal !

Musafir

#114

2015-07-15 17:57

Pentru ca m am saturat de mirosulninsuportabil!

Musafir

#115

2015-07-15 18:06

Am semnat pt ca stau foarte mult p malul crisului podul nou... si simt mirosul acela infect.. ma face sa-mi iau copilul si sa ma inchid in casa... e groaznic si nimeni nu face nimic.. sper totus ca petitia aceastava ajunge unde trebuie si se va rezolva problema mirosului

Musafir

#116

2015-07-15 18:26

Mirosul este insuportabil, parcă nu am trăi intr-o reședință de județ.

Musafir

#117

2015-07-15 18:33

Am semnat aceasta petitie pentru ca mirosul din oras este insuportabil....irespirabil. Sper sa se ea masuri in aceasta privinta.

Musafir

#118

2015-07-15 18:39

Pentru ca in ultima vreme , in Oradea, sub
"umbrela " interesului general al cetateanului se iau tot felul de decizii irationale , se cheltuie foarte multi bani ( a se vedea recentul referendum ). Respectul fata de cetateanul platitor de taxe tinde spre zero .

Musafir

#119

2015-07-15 18:40

Pentru ca nu sunt de acord sa simt asemenea porcarii in Orasul in care m-am nascut! Si-n plus e foarte deranjant, ca in loc sa am bucuria de a avea o briza proaspata cand pedalez pe oist de biciclisti ... ghici ce simt pe malul crisului din centru incolo ... de ce nu va mutati, domnilor, porcii in apartamentele dvs, si gazati-va singuri cu ”aroma” lor... chiar asa... faceti un ban in plus din emanatiile lor si produceti ceva gaz, sa nu mai depindem de Rusia !

Musafir

#120

2015-07-15 19:29

Pentru că mirosul este insuportabil,nAm ințeles că firma a promis, pentru a obține avizul, că va planta o perdea de pomi care va împiedica mirosul să ajungă în oraș Nimic din asta nu s-a întâmplat iar mirosul persistă. Trebuie să facă ceva

Musafir

#121

2015-07-15 19:37

Sunt una care sufera de ani buni din cauza mirosului care transforma mandrete de cartiere in cocina de porci.M-am plans in stanga si-n dreapta si parea ca nimanui nu- ipasa..in sfarsit cineva pune degetul pe buba...in sfarsit cuiva ii pasa...oare si celor de mai sus?cineva va vedea ca noi nu mai putem trai in putoare?..ca asta e putin spus miros urat

Musafir

#122

2015-07-15 19:47

Pentru bunica mea
coke

#123

2015-07-15 19:56

in timp de vara nu putem sa aerisim nici in timp de noapte pentru ca intra mirosul asta ingrazitor!


Musafir

#124

2015-07-15 20:27

e o ipocritie ce face aceasta firma...sa se duca la 10km departare de oradea este cand pana in cartierul decebal ajunge acea putoare cand lucram pe borsului era la fel mergeam cu bicicleta la servici si miroseam toata putoarea unui oras care vrea sa se mareasca dar pute si la propriu si la figurat... x( .

Musafir

#125

2015-07-15 20:27

Pt ca ne supăra mirosul acesta adevărat infect nu poți vara să te plimbi pe mal ,să stai pe o bancă să te bucuri de aer curat.