Scoaterea imunitatii soldatilor americani!

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Scoaterea imunitatii soldatilor americani!


Musafir

#476

2015-07-15 06:44

Gasesc extrem de grav faptul ca specimene de acest gen, aflate in stare avansata de ebrietate, pot urca la volan si ucide din culpa, in conditiile in care pot fi exonerati de orice raspundere. Este inadmisibil!

Musafir

#477

2015-07-15 08:14

Americanii astia sunt un fel de senatori romani??
Au imunitate la orice?
E vinovat, la puscarie!!!!

Musafir

#478

2015-07-15 08:17

tratatul SOFA pentru trupele NATO de pe teritoriul Romaniei trebuie renegociat de urgenta. Sunt putine tari care acorda atatea privilegii militarilor straini: ex in Japonia, justitia locala are jurisdictie asupra majoritatii tipurilor de crime comise de militarii americani.

Musafir

#479

2015-07-15 11:01

Va garantez ca acest specimen,nu Va patii absolut nimic. Ii pupam in cur si ne bucuram ca au venit americanii.Altii nu stiu cum Sa scape de ei
.Sanatate celor accidentati!

Musafir

#480 Petitie - imunitate americani--

2015-07-15 11:53

Eu respect legile tarii pe teritoriul careia ma aflu la un moment dat! La fel trebuie sa faca si strainii care se afla in tara mea, mai ales daca prin actiunile lor au prejudiciat material sau au pus in pericol viata altor cetateni! Eu nu am imunitate in America! Votez --fara imunitate--!!!


Musafir

#481

2015-07-15 12:52

Si in Romania, ca si la el acasa, un betiv nenorocit trebuie tratat ca a tare fara sa se bucure de nici un privilegiu garantat de statutul de militar american !

Musafir

#482

2015-07-15 13:00

Rusine Romaniei pentru ca permite strainilor sa fie mai presus decat cetatenii proprii.

Musafir

#483

2015-07-15 14:34

Fuck NATO !

Musafir

#484

2015-07-15 14:42

Rusine lingailor din parlament ce ne conduc tara, slugi la fundul Americii !

Musafir

#485

2015-07-15 15:00

Am semnat aceasta petitie pentru ca aveam impresia ca GI-Joe e pe meleagurile mioritice ca sa ne apere de muscali asa cum ai aparam si noi de talibani,dar se vede treaba ca racanu' usarmy tocmai ne-a aplicat un friendly-fire,cine ridica friendly-fireul de friendly-fire sa piara.Semnatura mea pe aceasta petitie vine si in sprijinul imbunatatirii Codului Rutier Roman in sensul ca fapta de a conduce in stare de ebrietate un autovehicul urmata de un accident soldat cu victime, sa fie incadrata la OMOR CU PREMEDITARE.
Valeriu Stănescu
Musafir

#486 Cerere și argument

2015-07-15 15:51

Vrem să nu mai fim tratați precum ”indienii” din America, în vremea colonizării Americii! Americanii vinovații să răspundă în fața instituțiilor statului român. Un român beat care ucide, într-un accident rutier, un american din SUA nu este trimis să fie judecat de justiția română.


Musafir

#487

2015-07-15 18:23

Pentru ca in tara asta tilharii sint la putere iar asasinii straini sint totdeauna liberi!

Musafir

#488

2015-07-15 18:49

ar trebui scoasa aceata prostie cu imunitatea si pusi sa plateasca

Musafir

#489

2015-07-15 22:48

Din respect fata de noi ca natiune.

Musafir

#490

2015-07-16 12:18

Pentru ca nimeni nu e mai presus de lege

Musafir

#491

2015-07-16 15:32

Toti oamenii trebuie sa plateasca pentru faptele lor . ImImunitatea soldatului este in America , nu in Romania , nu ne serveste tara cu absolut nimic pentru ca se afla aici . Ci este TURIST!

Musafir

#492

2015-07-16 17:13

Pentru ca m-am saturat sa fim sclavii altora.

Musafir

#493

2015-07-16 18:58

Sunt satul sa vad destepti care nu dau socoteala pentru faptele comise. Acest individ traieste in Romania, este pe teritoriul Romaniei nu pe teritoriul SUA. Deci trebuie judecat in Romania.

Musafir

#494

2015-07-16 21:18

SI SOLDATII AMERICANI TREBUIE SA SE SUPUNA LEGILOR TARII
NSPNTJ

#495 Comportamentul româniilor și bulgarilor la semnarea acordurilor cu americanii

2015-07-17 18:21

#35: NSPNTJ - Americanii fac ce vor în țară deoarece aceste generații sunt pline de lași și nesimțiți 

     Acordurile semnate cu americanii de aleșii noștri pe "o bere și trei mici" (primele semnate de către "bulibașa de Chirnogi" - președinte și "bulibașa de Tărtășești" - premier care au dat pe nimic petrolul și gazele țării la hasburgii de la OMV, continuate și de cei care le-au urmat începând cu 2005)  le permite americanilor să facă orice pe teritoriul României, inclusiv să lanseze rachete spre orice țară de pe planetă.

    În aceeași perioadă și bulgarii au semnat acorduri similare cu americanii dar spre deosebire de noi au negociat "în picioare și la sânge" iar americanii nu au obținut "mână liberă" nici în cazul omorârii unui bulgar de un american (care va fi arestat și judecat de bulgari) și nici dreptul de a lansa rachete spre o țară decât dacă aprobă parlamentul bulgar!

   Iată o mică/mare diferență chiar și dintre noi și bulgari care au demnitatea lor și, ca și ungurii (și acum majoritatea lumii), ne consideră țigani deși românii au murit (circa 15000) și i-au eliberat de sub turci în urma războiului 1877-1878 când Bulgaria devine o țară independentă care încă mai deținea și mai deține teritoriu românesc! Este vorba de teritoriul de la linia Varna-Ruse (inclusiv aceste două orașe) și până la granița actuală cu România teritoriul dacic și încă deținut de Mircea cel Bătrân care mai deținea și o limbă de pământ (cu cetățile aferente) de pe malul bulgăresc al Dunării! Aceste teritorii și Dobrogea sunt ocupate de turci după moartea lui Mircea și parte recuperate temporar de marele Vlad Țepeș care cu numai 20000 de țărani neinstruiți și neînarmați corespunzător (ci numai cu furci și topoare) au zdrobit oastea de circa 250000 condusă personal de Mahomed al II-le cuceritorul Constantinopolului care speriase Europa catolică! Peste 100000 de turci din această oaste superinstruită și înarmată nu s-au mai întors! Norocul l-a salvat și pe Mahomed că n-a fost în cortul principal controlat personal de Vlad Țepeș care a pătruns noaptea cu o mână de viteji/eroi în tabăra sultanului!

   Unde-am fost și unde-am ajuns aceste generații lașe, nesimțite, inconștiente care am vândut viitorul a cel puțin șapte generații!


Musafir

#496

2015-07-19 09:36

Am semnat , pentru ca , m-i se pare normal ca toata lumea sa respecte legile tarii in care se afla! Nu inteleg o chestie , ce inseamna imunitatea asta pana si la soldati ? Asta ar insemna ca Romania este , clar , tara ocupata , iar acel soldat , apartine armatei de ocupatie si nu prea inghit acest comportament ! Fata aceea putea fi fetita mea !

Musafir

#497

2015-07-19 14:41

Nu cred, ca mai e nevoe sa comentez ce in fapt reprezinta o anomalie - imunitate pentru oricine a incalcat legea.
Vlad Țeyeș

#498 Mesaj pentru o generație supusă unor străini

2015-07-19 19:13


Musafir

#499

2015-07-19 19:43

Romani treziti-va pana nu va fi mult prea tarziu. E strigator la cer ce se petrece, putea fi vorba de sora, iubita, fiica oricaruia dintre noi. Sa fim uniti si sa luptam impreuna pentru drepturile noastra si impotriva celor care le incalca fara nici o jena.

Musafir

#500

2015-07-20 07:04

problema e ca oricum justitia noastra oricum ii va scoate basma curata....