Stop mirosului de biogaz din Bucuresti si Ilfov

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Stop mirosului de biogaz din Bucuresti si Ilfov


Musafir

#1

2015-08-06 18:38

Miroase ingrozitor .Mi se face rau cand simt mirosul.Nu putem sta pe terasa , trebuie sa inchidem geamurile. Cu ce-am gresit oare?

Musafir

#2

2016-02-09 21:10

Mirosul de gaz este insuportabil si ne afecteaza grav sanatatea. In ce tara traim? Ce oameni ne conduc? De ce nimeni nu ia masuri? Este terifiant...

Musafir

#3

2016-04-27 15:13

Logic...datorita mirosului insuportabil!!!!!!

Musafir

#4

2016-05-22 05:28

Miros insuportabil.

Musafir

#5

2016-06-11 16:41

pentru ca put groaznic in zona si nimeni nu face nimic

Musafir

#6

2016-07-01 18:07

pute ingrozitor in orasul chitila

Musafir

#7

2016-07-06 18:36

Doresc ca și eu cât și copilul meu sa trăim intr-un mediu unde poți respira aer cât de cât curat

Musafir

#8

2016-07-06 19:13

Am semnat petitia pentru a sesiza inca o data aerul poluat la care suntem supusi.

Musafir

#9

2016-07-06 19:26

Miros insuportabil in fiecare dimineata pe la 3-4

Musafir

#10 Miros insuportabil

2016-07-06 19:51

Miroase mai ales noaptea. De exemplu acum se simte in Militari Residence


Musafir

#11

2016-07-06 20:35

Mirosul este insuportabil!

Musafir

#12

2016-07-07 05:45

Deoarece mirosul este foarte deranjant in localitatea în care locuiesc

Musafir

#13

2016-07-08 09:27

Mirosul este foarte deranjant, uneori insuportabil

Musafir

#14

2016-07-10 11:04

Este inadmisibil ce se intampla intr/o zona atat de aproape de Bucuresti!
Cand m/am mutat in acest cartier nu mi/am imaginat ca vom fi la fel de poluati ca si in Glina!!! Sunt multe zile din an in care aerul este irespirabil! Sper in solutionarea acestei probleme foarte grave!

Musafir

#15

2016-07-15 14:44

In speranta ca astfel se vor lua masuri de eradicare a acestui fenomen!Se pare ca nimeni din structurile care trebuie sa faca ceva concret pentru a rezolva aceasta problema ...pentru ca la romani nimeni nu raspunde pentru nimic!

Musafir

#16

2016-07-20 08:41

Este un miros îngrozitor si cred cu urmări pentru sănătate. Chiar am ajuns în secolul XXl ca drepturile la un trai decent si la sănătate să ne fie călcate în picioare ?

Musafir

#17

2016-07-22 21:04

Miros insuportabil...

Musafir

#18

2016-07-24 19:17

Traim un calvar! Ca si locuitor al Chiajnei de peste 4 ani va pot confirma, ca eu si familia mea din care fac parte si 2 copii ,unul de 9 ani iar altul de 2 ani, respiram un aer poluat cu un miros intepator care simti cum iti arde interiorul narilor apoi plamanii,greu de suportat si imposibil de respirat; stam in casa cu toate geamurile inchise cu toate ca este vara si ar trebui sa ne bucuram de iesiri in aer liber cu copiii; parca suntem pedepsiti; rog autoritatile sa fie de partea noastra, a cetatenilor,rog seful statului sa nu creada in analizele si rezultatele scriptice sau promisiunilor desarte ci sa ia imediat masuri pentru inchiderea definitiva a activitatii in zona Ilfov a tuturor gropilor de gunoi si a incineratoarelor de gunoi si stramutatea acestora in zone nelocuite cat mai departe de Bucuresti si Ilfov care sunt zone cu o densitate foarte ridicata ,rog firmele care exploateaza la maxim groapa de gunoi Rudeni si nu numai, sa ia in serios petitia noastra ,a cetatenilor ,sa inteleaga ca ne-au afectat sanatatea si viata, sa vada si sa simta lucrurile prin prisma noastra,sa solicite statului sustinere pentru stramutatea acestor gropi de gunoi; Mai tot timpul nu avem o stare buna,nu ne simtim bine ,avem dureri de cap,ameteli,stari de greata ,senzatie de voma,uneori alergii si iritatii pe piele ,chiar si probleme cu inima datorita lipsei aerului curat inlocuit cu aer cu hidrogen sulfurat (pentru om gaz toxic,letal instantaneu in concentratie nu neaparat foarte mare),stari de insomnii devenite cronice atat la copii cat si la noi adultii,imunitate scazuta, etc
VREM SA RESPIRAM AERUL PE CARE AVEM DREPTUL SA IL RESPIRAM ,UN AER CURAT, NEPOLUAT CU SUBSTANTELE TOXICE CARE REZULTA CHIAR IN ACEST MOMENT DIN ARDEREA DESEURILOR PERICULOASE IMPORTATE IN TARA NOASTRA ,A REZIDUURILOR SPITALICESTI SI CINE MAI STIE CE ALTFEL DE REZIDUURI EXTREM DE TOXICE ...OFF...RESPIR GREU SI CAND MA GANDESC ...si cand te gandesti ca acest lucru se intampla chiar la cativa kilometri de noi,de bucuresteni si ilfoveni.
Simt o mare usurare cand vad ca oamenii acestei tari se mobilizeaza si imi dau seama ca de fapt ei au inteles ca sunt CETATENII ACESTEI TARI SI CA AU DREPTURI ,trebuie sa invatam sa ne cerem drepturile si sa ne protejam in acest fel pe noi ,sa ii protejam pe copii nostri ,sa ii protejam pe parintii nostri si chiar sa ii protejam pe acei oameni inconstienti implicati direct in acest proces  care nu inteleg sau se fac ca nu inteleg ACEST IMINENTO-PREZENT PERICOL DE SANATATE PUBLICA.

Cu stima!


Musafir

#19

2016-07-25 08:29

de 2 ani, de cate ori era ceta sau ploua, la inceput doar toamna-iarna, apoi si in timpul verii…se formeaza un smog irespirabil.
Miroase a gaze pe strada…cand vii din centru si iesi din metrou la staiile Bazilescu sau Pajura, trebuie sa pun fularul pe gura. Am crezut ca vara mirosul este de la gunoaiele din pubele dar nu intelegeam cum de pute si iarna...Toamna si iarna nu se poate deschide fereastra , cande e ceata, de seara, pana la 9-10 dimin a doua zi...zona parc bazilescu...str Paliul Muntelui...zona afectata, din Drumul Taberei pana in cartierul pajura se intinde pe distanta de 10 km. Cel mai tare pute pe Bd Bucurestii Noi

Musafir

#20

2016-07-25 08:30

Locuiesc pe sos.Chitilei in apropiere de Carrfour si sunt nevoita sa indur impreuna cu familia mirosul acesta pestilential si de nesuportat care apare in ultima vreme din ce in ce mai des – cca de 3 ori pe saptamana. Noaptea ma trezesc adesea ca nu mai pot respira de atata duhoare si inchid ferestrele, dar mirosul este deja in casa si in plamanii mei. Chiar nu se poate face nimic pentru a stopa acest fapt incalificabil? Am auzit ca azi incep controalele Garzii de Mediu la groapa, sa vedem ce masuri vor lua, cred ca au mai fost controale, dar nu s-a rezolvat nimic. Este absolut revoltator!

Reply ↓

Musafir

#21

2016-07-27 03:52

Aerul poluat este o amenințare grava la adresa vieții. Trebuie sa facem tot ce putem pentru a respira un aer cat mai curat. Faptul ca nu vedem poluarea din aer nu inseamna ca ea nu exista. Infamul gaz Cyclon tot invizibil era.... Nimeni nu are voie sa arunce în atmosferă porcăriile proceselor tehnologice.

Musafir

#22

2016-07-28 09:20

Mirosul ingrozitor resimtit in Chiajna mai ales vara, miros resimtit zilnic

Musafir

#23

2016-07-29 01:18

Opriti otravirea oamenilorrrr

Musafir

#24

2016-07-29 06:50

Stopati mirosul infect de mizerie , suntem in anul 2016 , rusine

Musafir

#25

2016-07-29 11:41

Ca este foarte necesar Sa se termine cu intoxicatia asta de mirosuri ne imbolnavim daca Mai continua Asa
Jos cu hotiile si abuzurile celor care profita dupa asa afaceri murdare,vor saraci din astfel de businesses, nicidecum nu se bucura de numic