OPRITI GENOCIDUL IMPOTRIVA EROILOR REVOLUTIEI

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția OPRITI GENOCIDUL IMPOTRIVA EROILOR REVOLUTIEI


Musafir

#26

2015-01-28 05:28

sant de acord

Musafir

#27

2015-01-28 06:21

Nustiu daca nu am gresit si am semnato de doua ori!!scuzati!!

Musafir

#28

2015-01-28 06:28

Stop la bataia de joc ale guvernantilor!

Musafir

#29

2015-01-28 06:42

In 16 dec 2014 Ss Adi Sanda se uita in ochii mei si ai copilului meu afirmand categoric ca in ianuarie 2015 vom primii banii!!!in 19 dec 2014 dădea pe site-ul Sspr dezmințire semnata de el si Valcov ca era o eroare materiala,s-a produși greșeală si va fi remediata in cel mai scurt timp,ceea ce a si fost cu....oug 95/2014!!!!pana când mai mințiți oamenii cu tupeu si nesimțire,pana când va mai bateți joc de națiunea si statul Roman,pana când va mai bateți joc de noi ,de numele si sacrificiile noastre,de copii noștri si familiile noastre?!A-ti jurat cu mana pe biblie pentru bunăstarea poporului si garantarea respectării tarii si constituției iar voi ne omorâți cu zile cu buna-stiinta doar pentru ambiții politice si orgolii personale si profit propriu!!!Dumnezeu spune:nu jura pe numele meu,caci nu ai știință si bună măsură ca mine ,ca sa nu greșești si blestemul meu sa nu cada pe tine!!!VOI A-TI JURAT!!!"Cine judeca copiii mei,vai de el,blestemul meu va fi peste el si casa lui."(Biblia-Deuteronom),așa sa va ajute Dumnezeu,cu măsură care dă-ți,cu aceea sa si primiti ceea ce meritati!!!!

Musafir

#30

2015-01-28 08:23

Numarati revolutionarii *urmasi, raniti, retinuti etc) si veti vedea ca sunt cu mult mai putini decat spun guvernanti - cifrele umflate sunt doar o strategie josnica

Musafir

#31

2015-01-28 08:47

H.G.95/2014 este neconstitutionala, revoltatoare, jignitoare si chiar hilara! In timp ce in tarile fostului bloc comunist rasaritean participantii la inlaturarea PASNICA a regimurilor totalitare sunt respectati si remunerati (in numar mult mai mare decat la noi), cei ce si-au riscat viata in Dec.'89, in Romania sunt calcati in picioare! Normal si corect ar fi sa fie verificate toate acele persoane care au obtinut certificate de revolutionar fara a avea in prealabil brevet si certificatul initial acordate pe Legea 42 si trasi la raspundere cei ce le-au fabricat in mod abuziv, ducand la un nr. de peste 20.000 de posesori ai acestor certificate. Daca nu se retrage aceasta mizerie de HG 95 vor trebui facute de urgenta demersurile catre CEDO !

Musafir

#32

2015-01-28 10:31

La data de 22dec.89'ora12/10min. din ''determinant''ce am fost pana la acea ora,am devenit nondeterminant,pt. ca m-am dus acasa sa fac nanipui?...Nu! am ramas in strada(LA TELEVIZIUNE) riscandu-mi viata ...

Musafir

#33

2015-01-28 12:47

Sunt de acord cu aceasta petitie ! Mai este o Petitie,facuta de mine si supusa semnaturilor voastre ! Daca nu v-a deranjaza,semnati-o !

Musafir

#34

2015-01-28 18:24

Mie imi pasa

Musafir

#35

2015-01-28 18:28

luarea de urgență a măsurilor ce se impun, anume ABROGAREA SAU RETRAGEREA URGENTĂ A OUG95 DIN 2014, OG nr.1 din 2015, și a actelor subsecvente- cu aplicarea imediată a Legii nr. 341
CretuG

#36 luarea de urgență a măsurilor ce se impun, anume ABROGAREA SAU RETRAGEREA URGENTĂ A OUG95 DIN 2014,

2015-01-28 18:29

luarea de urgență a măsurilor ce se impun, anume ABROGAREA SAU RETRAGEREA URGENTĂ A OUG95 DIN 2014, OG nr.1 din 2015, și a actelor subsecvente- cu aplicarea imediată a Legii nr. 341

AdrianC

#37 respect pentru cei ce au luptat in 1989

2015-01-28 19:47

Sa oprim abuzurile acestui guvern


Musafir

#38

2015-01-28 21:21

PRIN ORDONANTA 95 SE DISTRUGE SUBLIMUL MOMENT ISTORIC AL REVOLUTIEI DIN 1989.M.TISA

Musafir

#39

2015-01-29 08:47

Revolutionarii sunt huliti de lasii care asteptau finalul pentru a se alatura victoriosilor.
Nu am stiut, nu stim si nu vom stii vreodata sa ne cinstim eroii!
Cine nu e in stare de fapte eroice, il pizmuieste pe cel ce si-a riscat viata pentru el.
De asta ne rad toti in nas!
Din pacate, suntem DE RAS!
Pinocchio

#40 semnati de cate 5-6 ori aceasta petitie

2015-01-29 10:09

220 persoane au semnat această petiție. Semnăturile provin de la 164 adresa IP diferite.

si , poate ca  asa , va veti strange un numar egal cu acelora care au fost in strada in Adevaratele Orase Martir intre 16 si 22 decembrie 1989 ora 11,50

:))))))))) 


Musafir

#41 Re: semnati de cate 5-6 ori aceasta petitie

2015-01-30 13:09

#40: Pinocchio - semnati de cate 5-6 ori aceasta petitie 

Nu zi ca nu se pot face smecherii, dar ce sustineti dvs nu e relevant dpdv tehnic, iar titlul comentariului reprezinta a simpla supozitie.

Pe o adresa IP publica pot fi conectate subretele intregi de calculatoare. Toti angajatii intr-o cladire de birouri, de exemplu, pot iesi prin acelasi IP public (practic: daca eu prezint petitia unui coleg din cladire si o semnam amandoi, sunt doi semnatari pe acelasi IP; nu e nimic special; departajarea se face la nivel de confirmare a semnarii prin e-mail). Alte exemple: internet-cafe-urile, retele publice wireless.

 


Musafir

#42

2015-01-31 10:32

Cu Legea 341/2004 Romania a reintrat in randul tarilor Europene. A da recunostinta celor ce au avut curaj si DEMNITATE de a infrunta un regim opresiv, criminal si inuman, trebuiesc reunoscuti ca persoane ce nu sunt uzitate in peisajul cotidian.
Noi, cei din Decembrie 1989, nu ne-am pus vreodata conditia de jertfa, in balanta comertului.
Istoria popoarelor a definit ca o singura zi din an sa aiba ca reprezentanta, ziua unei mari victorii, si a o inchina acelor jertfe ce au avut curaj si demninate in fata inamicului pentru libertatea poporului lor.
Sa luam pilda de la fratii nostrii latini, francezii, cand pe 14 iulie prin mare fast si elegante defilari, aduc cinstire eroilor de la Revolutia Franceza !

Romania, prin personajele jalnice ce conduc aceasta natiune, cauta permanent sa jigneasca si sa umileasca pe acei dintre noi ce au avut CURAJ SI DEMNITATE sa spuna unui regim criminal si ilegitim : GATA ! Ajunge ! v-ati batut joc destul de Natia Romana !
Dar nu, prin trompetele lor zgomotoase de la microfoanele televiziunilor imbacsite de "puroi" si "murdarie" ne-au facut,
profitori, cersetori,"bagabonti",
rusine !
Profitori, este clasa politica ce a distrus morala crestina din oameni, a distrus industria, agricultura, invatamantul, sanatatea, cultura, armata. Au furat cu nemasura padurile verzi ale Romaniei, au vandut Pamantul Srabun de la Dacii Nostrii, pe romani i-au alungat din vatra lor. In anii '90 ion ilici iliescu, indemna pe cei ce nu vroiau neocomunism, "sa plece din tara, sa ne lase in pace".
A oferi acelor oameni deosebiti, o gratitudine, ca prin miscarea lor revolutionara au contribuit la srierea istoriei cu sangele lor.
Sa vorbesti urat de noi sa minimalizezi actiunea noastra, de a oferi trupul nostru ca tinta pentru armele armatei romane, ce in trecut, a luptat cu eroism pentru pamantul strabun !
DA,
OPRITI GENOCIDUL IMPOTRIVA EROILOR REVOLUTIEI ROMANE !
orice tara civilizata ar fi mandra si onorata sa aiba astfel de oameni ce au adus LIBERTATEA unui popor asuprit de cizma rosie de la rasarit !

OUG. 95 din decembrie 2015, este o rusine adusa Romaniei, nu noua, la un sfert de veac, statul Roman ne cinsteste pe noi cei in viata cu "gratitudinea" de a fi umiliti si batjocoriti de cei ce si atunci in Decembrie 1989 ne "infiera tovaraseste", ati uitat ?
niculae alecu

#43 NU OUG 95 / 2014

2015-01-31 10:36

Cu Legea 341/2004 Romania a reintrat in randul tarilor Europene. A da recunostinta celor ce au avut curaj si DEMNITATE de a infrunta un regim opresiv, criminal si inuman, trebuiesc reunoscuti ca persoane ce nu sunt uzitate in peisajul cotidian.
Noi, cei din Decembrie 1989, nu ne-am pus vreodata conditia de jertfa, in balanta comertului.
Istoria popoarelor a definit ca o singura zi din an sa aiba ca reprezentanta, ziua unei mari victorii, si a o inchina acelor jertfe ce au avut curaj si demninate in fata inamicului pentru libertatea poporului lor.
Sa luam pilda de la fratii nostrii latini, francezii, cand pe 14 iulie prin mare fast si elegante defilari, aduc cinstire eroilor de la Revolutia Franceza !

Romania, prin personajele jalnice ce conduc aceasta natiune, cauta permanent sa jigneasca si sa umileasca pe acei dintre noi ce au avut CURAJ SI DEMNITATE sa spuna unui regim criminal si ilegitim : GATA ! Ajunge ! v-ati batut joc destul de Natia Romana !
Dar nu, prin trompetele lor zgomotoase de la microfoanele televiziunilor imbacsite de "puroi" si "murdarie" ne-au facut, 
profitori, cersetori,"bagabonti", 
rusine !
Profitori, este clasa politica ce a distrus morala crestina din oameni, a distrus industria, agricultura, invatamantul, sanatatea, cultura, armata. Au furat cu nemasura padurile verzi ale Romaniei, au vandut Pamantul Srabun de la Dacii Nostrii, pe romani i-au alungat din vatra lor. In anii '90 ion ilici iliescu, indemna pe cei ce nu vroiau neocomunism, "sa plece din tara, sa ne lase in pace". 
A oferi acelor oameni deosebiti, o gratitudine, ca prin miscarea lor revolutionara au contribuit la srierea istoriei cu sangele lor.
Sa vorbesti urat de noi sa minimalizezi actiunea noastra, de a oferi trupul nostru ca tinta pentru armele armatei romane, ce in trecut, a luptat cu eroism pentru pamantul strabun !
DA, 
OPRITI GENOCIDUL IMPOTRIVA EROILOR REVOLUTIEI ROMANE !
orice tara civilizata ar fi mandra si onorata sa aiba astfel de oameni ce au adus LIBERTATEA unui popor asuprit de cizma rosie de la rasarit ! 

OUG. 95 din decembrie 2015, este o rusine adusa Romaniei, nu noua, la un sfert de veac, statul Roman ne cinsteste pe noi cei in viata cu "gratitudinea" de a fi umiliti si batjocoriti de cei ce si atunci in Decembrie 1989 ne "infiera tovaraseste", ati uitat ?


Musafir

#44

2015-01-31 12:02

Jos Adrian Sanda ! .JosPonta !Multi revolutionari au murit alti au fost raniti.Intrebare: Cine a dus la bun sfirsit revolutia ? Care ar fi fost soarta revolutionarilor si a famililor noastre daca nu era inlaturat reg. comunist ? Revolutie inseamna morti , raniti ,singe pe asfalt si familii indoliate d-lor Sanda si Ponta ?

Musafir

#45

2015-02-01 12:13

semnez pentru
- principiile pentru care am iesit in strada pe 21.12.1989:
- copiilor nostri sa le fie mai bine, indiferent ce patesc eu
- generatia dupa mine sa se poata exprima liber asa cum gandesc

Musafir

#46

2015-02-03 10:32

Cum se numesc cei ce au cunostinta despre o infractiune(motivarea OUG-95), au putere decizionala, si nu dispun luarea masurilor legale cuvenite? In baza carei legi sunt pedepsiti toti revolutionarii pt. existenta unor suspiciuni de frauda ce planeaza asupra catorva dintre ei?

Musafir

#47

2015-02-03 12:04

Toti sustinatorii favorizatii si beneficiarii regimului comunist,armata,politie,securitate,justitie comunista,diplomatie si aviatie au pensii speciale pe care nu se poate atinge nimeni.Numai de indemnizatiile celor care au luptat in revolutie isi bate toata lumea joc.Daca ar fi austeritate pentru toti si fiecare ar primi ce i se cuvine dupa ani si salariile primite si nu ar exista nici o pensie speciala desigur ca nici revolutionarii nu ar dori nimic special pentru ei.Dar cand vad ca toti cei impotriva carora au luptat sunt rasplatiti ca "speciali" iar ei sunt numiti impostori si uitati de politicieni.
Invitat

#48 Va aduc la cunostinta

2015-02-03 22:34

(urmaresc portalul revolutiei si sunt la curent in mare cu discutiile dintre membrii ei)

Va aduc la cunostinta tuturor beneficiarilor Lg. 3 4 1 / 2 0 0 4 (cei care sunteti inregistrati pe portal faceti cunoscut pe forumul dvs.; pentru ca nu doresc sa ma inregistrez pe portal doar pentru a face un singur anunt) urmatoarele:

O.U.G. nr. 9 5 / 3 0 Dec. 2 0 1 4 este facuta cu dedicatie -asta o stiti cu totii.

Ceea ce nu cunoasteti este faptul ca lista beneficiarilor noilor titluri este deja stabilita si ca in afara ei altii nu vor mai fi inclusi!

Dintr-o discutie avuta de Sanda pe holurile institutiei cu mai multi dintre rev., Sanda le-a spus acestora ca nu vor beneficia de preschimbare, FARA ALTE ARGUMENTE SI ANALIZE ALE FAPTELOR.

ASADAR, NICI NU MAI CONTEAZA DACA VINE CINEVA SA DEPUNA DOSARE, SITUATIA E STABILITA DINAITE; asa dupa cum reiese si din modul cum a fost formulata ARGUMENTATIA si TEXTUL O.U.G.-ului. Sanda a avut nevoie de acea indemnizatie si atunci s-a trecut cu mai multi care au credite in banci (reiese si din textul "legii", FOARTE CLAR!!!) si cu care se cunoaste!

Asa ca, sperante ca cineva va putea sa spere ca se va incadra (IN AFARA CELOR VIZATI PREFERENTIAL) pentru "noile" titluri SUNT DESARTE!

Solutia ar fi:

-ori dati in judecata IN COMUN, MASIV, toti - uniti - guvernul si "noul secretariat"

                     -ori iesiti in strada cu totii.

Invitat

#49 Re: luarea de urgență a măsurilor ce se impun, anume ABROGAREA SAU RETRAGEREA URGENTĂ A OUG95 DIN 20

2015-02-03 22:48

#36: CretuG - luarea de urgență a măsurilor ce se impun, anume ABROGAREA SAU RETRAGEREA URGENTĂ A OUG95 DIN 2014, 

 ATENTIUNE:

O LEGE PUBLICATA IN Monitor Oficial NU ARE CUM SA MAI POATA FI RETRASA!

Doar ABROGATA.

In acest sens, ATENTIE CE SOLICITARI AVETI!

Parașutist Ady

#50 Re: Un fost parașutist militar !

2015-02-17 13:40

#8: un roman -  

 Mult adevăr grăiești ! Cred că ochii romînilor trebuie spălați cu aghiazmă mare ! Au văzut ce s-a vrut văzut, au fost manipulați 25 ani , folosiți , călcați cu bocancul pe inimă. Chiar nu facem nimic ca orice lucru să aibă logică , legea să fie dreaptă, nu interpretabilă de niște avocați care oricum sunt conștienți că pledează pentru niște nemernici  ( nicidecum pentru a triumfa adevărul !!!)