Reintroducere Universal si Tlc in grila de programe RCS-RDS

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Reintroducere Universal si Tlc in grila de programe RCS-RDS

Andreea Baba
Autorul acestei petitii

#1

2015-01-09 09:07

Respectati-i pe cei care va respecta si va platesc pentru a le oferi anumite servicii !

Musafir

#2

2015-01-09 09:32

Reintroduce-ti Acesteb programe in grila RCS - RDS !!!. Avem dreptul la ele !!

Musafir

#3

2015-01-09 10:10

Faceti ceva cu aceste posturi !

Musafir

#4

2015-01-09 10:46

REZOLVATI CAT MAI REPEDE CONTRACTUL CU EI.MULTI DIN STARAINATATE URMARESC ACESTE PROGRAME,NU VA BATE-TI JOC DE EI PENTRU CA NU MERITAM SA NE FACETI ASA CEVA.DATORITA NOUA AVETI SI IN STRAINATATE POSIBILITATEA SA TRASMITETI PROGRAMELE DUMNEAVOASTRA RDS-RCS.REVIZUITIVA COMPORTAMENTUL FATA DE CEI CARE AU UN CONTRACT CU VOI !!!!

Musafir

#5

2015-01-09 10:51

REINTRODUCETI PROGRAMELE IN GRILA RDS-RCS !!!!

Musafir

#6

2015-01-09 10:53

REZOLVATI ACEASTA PROBLEMA CU RDS-RCS !!!! DORIM ACESTE PROGRAME INAPOI 1111
musafir

#7 7

2015-01-09 11:39

Avem un contract din cate stiu..in care aceste programe erau...deci daca va dam in judecata castigam!


Musafir

#8

2015-01-09 13:40

Vă rugăm să spuneți la cât mai multe persoane despre această petiție. Cu cât mai multe semnături, cu atât mai multă atenție alocată petiției din partea mass media și a persoanelor cu putere de decizie.

Musafir

#9

2015-01-09 14:47

Ajutatine sa reintroduca Rds-Rcs pe Diva si Universal din nou in grila

Musafir

#10

2015-01-09 16:11

Vrem Diva!

Musafir

#11

2015-01-09 16:32

Sunt siderat de tupeul & nesimtirea celor de la rcs .... Imi baga porcariile lor de posturi ( digi24 regionale sunt vreo 8 sau 9 ) , si scot posturi foarte bune ! Si asta o fac , nu de ieri , de azi ! ... NISTE NEMERNICI !!

Musafir

#12

2015-01-09 16:55

Lipsa unui cod deontologic si a unor legi, pentru distribuția de televiziune, face ca acest sistem de sfidare a utilizatorilor, sa se repete. Exemplul cel mai bun, fiind eliminarea canalului Discovery, în urmă cu ceva ani. Modificările în distributia programelor TV, trebuie sa fie făcute cu garantarea posibilitătii clienților, de a putea opta pentru posturile preferate. Respectarea drepturilor consumatorilor în cazurile de dispute comerciale, care duc la întreruperea furnizării unui post din grila unei televiziuni, trebuie facuta cu sugestii din partea părților: televiziuni si consumatori. Altfel, degeaba plangem pe la usi. Institutiile decidente ar trebui sa ia masuri in consecinta, pentru noi clientii, consumatorii si utilizatorii de servicii platite.
Deea

#13 Re:

2015-01-09 17:11

#12: -  

 Stiu ce zici, sunt de-acord cu tine. Insa, se pare ca au nevoie de ceva ,, inghiolteli'' de la consumatori in sine.

Trebuie facut ceva. Hai sa incercam, macar :)


Musafir

#14

2015-01-09 19:22

Comportamentul lui rds cel putin in alte localitati decat capitala, unde nu mai sunt operatori de cablu tv, se datoreaza binecuvantarii date de Consiliul Concurentei. Daca e sa compar care din cel doua institutii - CNA sau Consiliul Concurentei exista degeaba pe fata pamantului as spune ca este Consiliul Concurentei. Nu se poate sa autorizezi si sa creezi pozitia dominanata a operatorului rds in detrimentul consumatorilor...Eu de exemplu as vrea sa reziliez contractul cu rds pt ca nu mai este in stare sa ofere cele doua canale din grila pentru care am incheiat contractul, dar nu am alt operator de cablu tv la care sa ma abonez. Toti au fost preluati de rds, trebuie sa ma duc sa iau antena si vreo doua receivere, lucru care nu e tocmai usor. Pentru monopolul detinut de rds in baia mare le multumesc din inima tovarasilor de la Consiliul Concurentei, existati degeaba...

Musafir

#15

2015-01-10 08:29

Buna ziua! Da, suntem afectati de aceasta decizie. Nu mi se pare normal ca pentru incapabilitatea de a se incheia un contract(avantajos pentru ambele parti) sa fie privati oamenii de aceste posturi. Sunt oameni care le urmaresc de ani de zile! Eu personal stiu totul de pe acest post de pe vremea Hallmark. Sunt seriale care nu mai pot fi urmarite. Asta este o razbunare pe oamenii care sunt satui de mizeriile difuzate pe toate posturile, doar scandaluri si sexualitate. Noi, cei care chiar dorim sa vedem ceva frumos nu mai avem unde! Trebuia sa va ganditi cu totii la clienti nu doar la bani!!!

Musafir

#16

2015-01-10 09:51

mai bine scoateti din lista taraf tv, etno si alte porcarii de genul asta si bagati inapoi discovery, tl, diva .. etc nu mai instigati la prostie si incultura! multumim

Musafir

#17

2015-01-10 13:12

Din pacate RCS & RDS nu mai tine de mult cont de vointa celor care le platesc facturile, oferindu-le servicii de calitate din ce in ce mai proasta

Musafir

#18

2015-01-10 14:08

Am reinoit contractul cu RDS in noiembrie si nu am fost informata de modificari ale programelor,in contract apara si posturile suspendate.

Musafir

#19

2015-01-10 16:31

Reintroduceti Diva daca vreti sa nu va plece abonatii.

Musafir

#20

2015-01-10 19:13

Vreau sa vad iar filmele posturilor Diva si Universal pe canalul Rcs-Rds!!!!!!

Musafir

#21

2015-01-10 19:17

Cum stiu sa ceara bani pe abonament sa faca bine sa bage din nou in grila de programa Diva si Universal.Sunt multe posturi care nu au nici o noima,nici un rost.

Musafir

#22

2015-01-10 19:26

Vrem sa fim de fiecare data întrebați de eventualele modificări din grila,sa plătească șefii RCS RDS pentru tot disconfortul nostru,eventual sa fim despăgubiți pentru neglijența lor. Dacă întârziem cu plata,suntem penalizați,voi ce pățiți? Alte porcarii de programe nu vrem,iar noi facem parte din fraierii care au plătit pentru HBO si Cinemax. Apropo! Puteți sa scoateți din grila mai multe canale DIGI.

Musafir

#23

2015-01-10 19:45

Aceste trei canale erau exclusiv cele urmarite de mine. Mi-a parut tare rau cand au scos TLC...acum si Diva si Universal ... Initial am crezut ca e o eroare de sistem si ca se va remedia, dar cand am aflat ca le-au scos din grila am fost suparata si dezamagita si sunt in continuare. Refuz sa urmaresc tampenii de tipul "Abces din rect" si alta magarii. In concluzie nu mai deschid TV-ul si platesc abonament degeaba :(

Musafir

#24

2015-01-10 20:51

La fel s-a intamplat si cu programele Discovery, avem in schimb o gramada de programe slabute si de 2 lei pe care nu poti urmari mai nimic.

Musafir

#25 Re: Re:

2015-01-11 09:15

#13: Deea - Re:  

 Ar trebui sa se modifice taxa pe care o platim. Au scos programe din grila? Bun, atunci si taxa ar trebui sa scada




Publicitate plătită

Vom expune reclama pentru această petiție în atenția unui număr de 3000 de persoane.

Aflați mai multe informații...