Sa facem o lege pentru Max, cainele erou

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Sa facem o lege pentru Max, cainele erou


Musafir

#801

2014-12-07 19:01

Ministerul Apararii isi arata micimea morala ! Nu poti sa inventariezi un caine ca pe un scaun sau o manta ,sau D-vs puteti ,D-le Dusa ???Intrebarea-retorica- e valida pentru toti cei care au fost ministri la aparare .Toti aveti un numitor comun :incompetenta !Sa va felicit pentru medaliile si gradele acordate ''eroilor neamului'' ,Turcescu ,Kovesi si cati or mai fi ??? Nici nu va propun sa va fie rusine ;daca va era ,nu se ajungea la aceasta petitie...


Musafir

#802

2014-12-07 19:02

Max ,merita o viata mai buna!

Musafir

#803

2014-12-07 19:03

Foarte buna inițiativă !!!

Musafir

#804

2014-12-07 19:04

In cazul lui Max, a fost vorba de neglijenta crasa. Doar daca urmareai emisiunile de pe Animal Planet despre veterinari, puteai sa afli ce e filarioza si cat de usor se previne. Veterinarii armatei ar fi trebuit sa stie ce vaccinuri trebuiau administrate. Poate, daca Max e destul de tanar si rezistent, va suporta tratamentul. Ii tin pumnii!

Musafir

#805

2014-12-07 19:04

Eu stiam ca obiect de inventar e mobilierul sau utilajul nu si fiintele vii.Sa nu ne trezim si noi cetatenii ca vom fi obiecte de inventar, daca nu cumva suntem deja...STATUL SA RECUPEREZE MILIARDELE FURATE de unii ,,destepti "si sa aloce sumele cuvenite atat acestor animale cat si in toate celelate directii sociale.Noi in Romania nu avem nicio protectie sociala.In Italia ,de exemplu,batranii primesc gratuit pana si paturi speciale pt. cei cu handicap fizic,nu mai vorbesc de alte bunuri necesare zilnic, iar badantele sunt platite de catre stat pt. cei cu venituri mici(asta insemnand pensie de 200 euro).

Musafir

#806

2014-12-07 19:05

Doresc din suflet ca aceasta lege sa fie promulgata cat mai repede.

Musafir

#807

2014-12-07 19:08

sper din suflet ca max sa poata efectua tratamentul necesar si in urma acestuia sa se insanatoseasca. am acasa un catel pe nume rex, tot ciobanesc german si i-l iubesc nespus , de aceea stiu ce inseamna sa ai un astfel de animal. mult succes in ceea ce doriti sa faceti legat de aceste suflete nevinovate si insanatosire grabnica lui max, o merita!

Musafir

#808

2014-12-07 19:08

O mie de cuvinte sunt prea putine pt a lauda si aprecia acest caine si multi altii ca el,sper ca statul roman sa faca ceva si pt ei .Merita tot respectul.

Pacat ca nu invatam nimic bun de la ceilalti ,de exemplu de la americani...


Musafir

#809

2014-12-07 19:09

sa fie cu noroc pentru viteazul Max .

Musafir

#810

2014-12-07 19:11

mult succes in tot ce doriti sa intreprindeti legat de aceste suflete nevinovate care ne iubesc si ne apara neconditionat ori de cate ori e nevoie.

Musafir

#811

2014-12-07 19:12

Nu merita acest Caine sa fie tratat in modul acesta.....rusine mare autoritatilor romane!!! Numai in Romania se poate intampla asa ceva....rusine rusine rusine

Musafir

#812

2014-12-07 19:14

Am asteptat anul acesta parada militara cu gandul la Max, "soldatul cu blana". Speram sa-l revad defiland mandru asa cum o facuse in ceilalti ani. Doua zile mai tarziu, i-am aflat trista poveste din ziare. Sper din tot sufletul sa auzim vesti bune despre el, iar "legea lui Max" sa intre in vigoare cat mai repede.

Musafir

#813

2014-12-07 19:14

Rusine armatei romane !

Musafir

#814

2014-12-07 19:16

O IDEE: aranjati cu niste posturi TV sa-si instaleze cate o camera video in Parlament, pe hol, dimineata cand vin "alesii". O cutie pentru donatii asistata de un membru al asociatiei. Sa vedeti imbulzeala... Nu neaparat sa si filmeze... un LED cu o baterie sa flicaie ca e-n "record"... Si cand e stins sa filmeze !
Ar trebui ca Asociatiile si noi, "poporul" sa iesim in fata Parlamentului: sa modifice legea de organizare a armatei si Politiei (ca au si cai si caini)... Dreptul la pensie si lobby la cabinetele vet. SIGURE pentru act medical gratuit (plaiti doar medicamentele). Eventual o petitie Parlamentului UE: aia sunt sensibili la asa ceva.

Musafir

#815

2014-12-07 19:16

Eroii care salveaza vietii sunt casati.
politicieni care fac si dau legi CRIMINALE sunt decorati.
Traiasca democratia din Romania tara europeana, membra NATO...
semnatara de multe tratate internationale ale drepturilor omului si animalelor.

Musafir

#816

2014-12-07 19:18

Lupul meu a fost aproape paralizat. Un nemernic mi-a zis ca de banii pe care i-am dat pe tratament as fi cumpărat 2 câini lup. Era cât pe ce să-i sparg fata...

Musafir

#817

2014-12-07 19:19

Un popor civilizat își respectă în egală măsură și cetățenii și necuvântătoarele care populează teritoriul țării. Cu atât mai mult cu cât Max a participat la misiunile din Afganistan, el are dreptul la demnitate, la tratament, care trebuie suportat de armată precum și cel de a fi adoptat!

Musafir

#818

2014-12-07 19:19

Eroul Max, merita,toata atentia ,iubirea si recunostinta ca a fost un EROU !

Musafir

#819

2014-12-07 19:20

Felicitari doamnei inimoase care a luat in grija sa acest erou.

Musafir

#820

2014-12-07 19:20

Doar niste barbari ar face asa ceva! Un suflet te serveste cu toata fiinta lui si atunci cand nu mai poate il arunci la gunoi, sa ne fie rusine!!!

Musafir

#821

2014-12-07 19:20

BAFTA MULTA PENTU MAX.

Musafir

#822

2014-12-07 19:22

multa sanatate pt.max!

Musafir

#823

2014-12-07 19:24

Inca o dovada de 'recunostinta' a societatii acesteia si in acest caz,ca sa nu mai vorbim de cazurile eroilor si veteranilor de razboi uitati de toata lumea.

Musafir

#824

2014-12-07 19:24

MULTA DRAGOSTE PENTRU MAX SI SCARBA PENTRU ATITUDINEA ROMANILOR, FIE EI SI DIN ARMATA

Musafir

#825

2014-12-07 19:25

Situatia nu este noua in ceea ce priveste atitudinea fata de caini, la modul general, dar, mai ales, fata de cei utilitari, care actioneaza in teatrele de razboisau sunt parteneri pentru perosnele cu handicap, cum aceasta atitudine este vizibila si la nivelul cailor, considerati si ei doar "obiecte de inventar" la nivelul cluburilor sportive guvernamentale, un fel de "scaune" in care se odihnesc generali cu multe stele si care sunt "casate" fara mila si discernamant. Si cand te gandesti ca acestia sunt mai de folos decat cei mai multi dintre gradatii de birou... Oricum, pentru ca si profesia imi permite voi pleda cu convingere in favoarea petitiei, atitudine pe care am promovat-o (din pacate, fara folos) deseori pe parcursul atator ani... Poate acum...