Stoparea prinderii si eutanasierii cainilor conform legii


Musafir

#51

2014-12-18 08:04

Anularea acestei legi aberante a uciderii care nu va duce la niciun rezultat, decat acela de a ne insangera sufletele. De un an suferim si suferim, suntem sleiti de puteri, am adunat caini si pisici de pe strada, pana cand? Cat o sa mai pot face acest lucru? Stopati uciderea, lasati aceste suflete sa traiasca printre oameni ca si pana anul trecut.Singurul lucru ce trebuie facut este sterilizarea in masa a cainilor cu stapan.
Esteb o oroare ce se intampla in Romania, ce se intampla in Bucuresti cu acest inuman de oprescu si bancescu care da voie hingherilor sa intre pana si pe proprietati private sub pretextul ca nu are cum sa demonstreze stapanul cainelui ca a fost luat acesta.

Musafir

#52

2014-12-18 08:26

Stop eutanasiereii cainilor.

Musafir

#53

2014-12-18 08:55

doresc totuşi sa se faca ceva in urma acestor petiti doamne ajuta

Musafir

#54

2014-12-18 10:12

este o lege criminala !! rog insa a se lua masuri drastrice de amendare a celor care abandoneaza animalele . sa se treaca la castrarea pe banda a ciinilor aflati fara stapin !

Musafir

#55

2014-12-19 01:19

STOP CRIMEI! NU MAI VREM BARBARIE IN TARA NOASTRA!

Musafir

#56

2014-12-19 09:56

sa-l eutanasiem pe bancescu

Musafir

#57

2014-12-19 13:28

ATI MACELARIT TOT 2014 , CUM ATI VRUT ;
GRAMADA DE CAINI CU STAPANI AU FOST SMULSI DE LA POARTA SI S AU INTORS CU JIGODIE DIN ADAPOSTURILE VOASTRE ... REZULTATUL , MORTI , BINEINTELES ....

CHIAR ATI DISTRUS VIETI DE CAINI CARE NU TREBUIAU , NU AVEAU DE CE SA AJUNGA LA VOI ...

DACA AVETI UN PIC DE LOGICA SI UMANITATE , VA OPRITI !

Musafir

#58

2014-12-19 22:05

Opriti masacrul !

Musafir

#59

2014-12-19 22:13

STOP UCIDEREA SI MALTRATAREA CAINILOR FARA STAPAN ...VA RUGAM DIN SUFLET...RESPECT!

Musafir

#60

2014-12-19 22:36

dar oare numai in lagarele din jurul Bucurestiului sint ucisi ciinii ? din cite stiu eu, in toate lagarele din tara se intimpla asemenea atrocitati !

Musafir

#61

2014-12-20 04:21

De ce nu se eutanasiaza PEDOFILII??????

Musafir

#62

2014-12-20 05:50

STOP EUTANASIERII

Musafir

#63

2014-12-20 09:35

Constat cu durere ca oamenii sunt mai rai decit animalele, de fapt, nici nu ar merita apelativul de animale, sunt doar niste bestii monstruoase! Inteleg ca unii nu iubesc animalele dar nu inteleg de ce ii infometeaza, de ce ii lovesc, de ce ii omoara cu atita cruzime! Bietele animalute nu sunt vinovate ca stau pe strazi, ca sunt flaminde, infrigurate, bolnave si ca devin agresive cind sunt batute cu atita brutalitate... E nevoie de alta mentalitate, de educatie si de aceea, crearea unui curent de opinie, favorabil acestor suflete nevinovate este bine venit! Sigur, asta nu inseamna sa stea animalele pe strazi, sa muste copii nevinovati dar, repet, nu ele sunt de vina...Unde sunt milioanele de euro alocati rezolvarii acestor probleme? Ca sa fie ascunsa aceasta imensa frauda, animalelel mor nevinovate iar ticalosii zburda in libertate! Rusinos si cutremurator..ce vremuri traim...

Musafir

#64

2014-12-20 09:47

LEAVE THE DOGS ALONE ..THEY HAVE THE RIGHT YO LEAVE..NO KILL JUST ADOPTION. .RAZVAN BOCESCU ESTE.UN.CRIMINAL..A FARA CU EL..MOARTE.LA.CRIMINAL...LASATI un.TIGANI SA.FACA.CE.VREA.?.SA.TAIE.SI.SA.SPI Zpinzure...RUSIne.CA.SINT ROMANCA...

Musafir

#65

2014-12-20 10:56

De ce sa fie omorite bietele animale?Pina la urma sint suflete si sint lasate de D zeu,au dreptul la viata.aVa multumesc.

Musafir

#66

2014-12-20 12:50

Sa facem o tara cat mai civilizata.
Sa invatam sa fim mai sensibili.
Rog din suflet sa se termine cu acest macel,este unul dintre motivele pentru care vin foate rar in Romania.
Va multumesc.

Musafir

#67

2014-12-20 17:30

pedepsirea celor care nu se conformeaza legii .

Musafir

#68

2014-12-20 20:22

infintarea urgenta si a Politiei Animalelor,asa cum sunt in toate statele civilizate,si nu in cadrul DSV.

Musafir

#69

2014-12-21 10:32

Va rog din suflet daca intradevar sunteti umani...vreau o data pt totdeauna sa se termine violenta impotriva animalelor ca ne omorati psihic..eu una nu mai pot vedea asa cv..oameniiiiii...sunt suflete ca si noi demonstrati ca intradevar aveti suflet..rogggggggg din tot sufletul meu si a iubitorilor de animale

Musafir

#70

2014-12-21 13:02

Nu mai vrem caini omorati miseleste,vrem sa fie prinsi hotii pdl.

Musafir

#71

2014-12-22 17:41

Sper ca noul presedinte sa ia masuri urgente pentru oprirea masacrului animalelor strazii si sa nu ne dezamageasca pe cei care l-au votat

Musafir

#72

2014-12-22 21:26

chiar daca nu traiesc in Romania as vrea ca intr-o buna zi sa ma pot intoarce.mi-am pus mari sperante in noul presedinte si sper ca impreuna cu alti oameni de bun simt si cu putina mila pt. ceea ce-i inconjoara,cu dorinta de a schimba tara si poporul roman,sa reuseasca sa faca ce trebuie. as vrea sa am si eu o contributie si unrol in aceasta transformare atat de necesara si dorita,din pacate sunt insignificanta,nu am nici o putere.

Musafir

#73

2014-12-23 02:33

IUBESC FOARTE MULT ANIMALELE ,DAR CE SA FACI CAND TARA ESTE CONDUSA DE DOBRTOCI CARE ME CONDUC,TOTUL SE DUCE DE RAPA TREZITI-va .

Musafir

#74

2014-12-30 13:16

Ne-ati intunecat sufletele,domnilor Ponta si Basescu, prin semnarea,anul trecut, actului de omorare a tururor cainilor!
Domnule Iohaniss, ne bagati in seama pe noi,cei mai sensibili( in special copiii), si sunteti atent la legile europene,care sunt impotriva omorarii unor fiinte,fara motiv? Opriti macelul pentru care care toata Europa ne arata cu degetul?
Multumesc!

Musafir

#75

2015-01-24 07:08

nu voi fi niciodata de acord cu aceasta barbarie cei de la conducere nu ar trebui sa dea dovada derautate maxima asupra acestor animale nevinovate desigur sa vazut presedinte si taie si spunzura sa vedem cinei mai voteaza pe acesti tirani jos



Publicitate plătită

Vom expune reclama pentru această petiție în atenția unui număr de 3000 de persoane.

Aflați mai multe informații...