MOLDOVA VREA AUTOSTRADA

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția MOLDOVA VREA AUTOSTRADA

PATRIOT

#1126 Iulian

2016-11-23 05:48

Bine! Dar de ce nu Albita - Crasna - Vaslui - Iasi??? Dezvoltam inca un judet(cel mai sarac poate) pentru 100 km de autostrada in plus. Si nu sant munti! Si legam si Bucurestiul direct de Iasi( cu sosea rapida Crasna - Tisita,deci ca in Ungaria...110 Km/h pe rapida).Apoi de la Iasi sa mearga in Bucovina si legam Cracovia.Chestia cu gazoductul si cu autostrada ce pleaca din Ungheni......Ce este pe partea cealalta a Prutului in acea zona? Sosele sparte si atat.Macar Chisinaul are o sosea mai acatarii catre Albita.Aaaaa...uitasem.Rusii s-au oferit sa construiasca pe baniil  banii lor autostrada Ungheni-Iasi-Constanta ...parte componenta a inelului "nu stiu cum ii zicea".Sa fie adevarat?


Musafir

#1127

2016-12-03 09:12

Pentru normalitateeee!!!
Daniel Tomozei

#1128 NU VREM DOAR AUTOSTRADA...

2017-03-27 09:20

 Ne-am SATURAT! NOI CEI DIN PROVINCIA ISTORICA Moldova N-AVEM DREPTUL LA NIMIC, CU EXCEPTIAACELUIA DE FI JIGNITI SI UMILITI DE (NISTE)  "RAFINATI TRANSILVANENI" (DE TIP GHERMAN SAU DUICA)? VREM AUTOSTRAZI CARE SA LEGE INTRE ELE TOATE JUDETELE DIN Moldova, VREM AUTOSTRADA TG. MURES - IASI, VREM AUTOSTRADA BRASOV - BACAU, VREM CA FIRMELOR SI ANTREPRENORILOR DIN MOLDOVA SA LE FIE ASIGURATE ACELEASI FACILITATI CARE LE AU FIRMELE SI ANTREPRENORII DIN TRANSILVANIA! VREM CONDAMNAREA PENALA A CELOR CARE NE JIGNESC DOAR PENTRU CA SUNTEM MOLDOVENI! a SOSIT TIMPUL CA SA NU AI TACEM! VREM SI TREBUIE SA IMPUNEM (LEGAL)  GUVERNANTILOR ACESTE LUCRURI!!!!!!


Musafir

#1129 Moldova este numai a moldovenilor, a urmașilor urmașilor lui Ștefan cel Mare

2017-10-01 06:22

Moldova va avea autostradă numai dacă se va rupe de Romînia, se va uni cu Republica Moldova și va adera la Uniunea Euro-Asiatică.



#1130 Bună seara .Mă puteți ajuta cu niște semnături pentru această petiție(autostrada A7 spre MOLDOVA)

2018-05-20 18:54