Suplimentarea sectiilor de votare pentru 16.11.2014

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Suplimentarea sectiilor de votare pentru 16.11.2014


Musafir

#76

2014-11-09 11:00

Ne mai rämin doar citeva zile bune pinä in 16.Noiembrie 2014 , ginditivä foarte foarte bine pe cine alegeti pt viitorul nostru , odatä ceeam ales un om incompetent care are numai neamurile in functia lui , numai putem scimba nimica. Sau ne dorim o bätaie de joc in continuare sau NU ne mai läsäm chinuiti si ne trezim.
Le-am povestit copiilor mei prin ceam trecut in 1989 NU LEA VENIT SÄ CREADÄ , desigur asa ceva nu ne mai dorim cu toti deloc.
Mi-aj dori foarte mult ca alegerile din 16 Noiembrie 2014 care va fii ceea mai mare zi din istoria noasträ sä fie supravegheatä deo comisie din UE , pt a NU dea merge dinou pe acel drum . Trebuie fäcut o petitie online cätre comisia UE ca alegerile sä fie SUPRAVEGHEATE pt o decurgere corectä , färä voturi suplimentare , minciuni , smd.
16.Noiembrie 2014 ieste in mäinile noastre pe cine alegem pt tara noasträ pt un trai mai bun pt copii nostrii.
De cind am tot ales la alegerile prezidentiale NU am väzut niciodatä atitea populatie unitä la voturi in tarä si in Diaspora , aceastä zi trebuie adäugatä in istoria noasträ . D-zeu sä ne ajute .

Musafir

#77

2014-11-09 11:15

Este inacceptabil ca oamenii sa stea ore la rând si in final sa nu voteze. Este dreptul nostru la vot si cu cine, HAI IOHANIS . Mickey Mouse Afara din Parlament :)

Musafir

#78

2014-11-09 13:14

In Spania,partea sudica ,au fost desfiintate mai multe centre de votare,cumnatul meu nu mai poate vota,trebuinda sa mearga sute de km.pana la cel mai apropiat centru de votare!luati urgent masuri sa se revina sullimentar pentru acest e centre care au functionat in trecut!

Musafir

#79

2014-11-09 22:13

Consider ca numai 5 sectii de votare in toata Germania sunt insuficiente, deoarece mii de romani trebuie sa se deplaseze sute de km pana la sectiile de votare. Este de dorit marirea numarului de sectii de votare, astfel incat fiecare cetatean roman care doreste sa-si exercite dreptul de vot sa poata vota.

Musafir

#80

2014-11-09 23:36

Ce face avocatul poporului!?
Parca s-au tampit cu totii,este mai mult decat evidenta intentia de a nu-i lasa sa voteze pe care nu au putut fi mituiti sau speriati.CE AU FACUT CONTOPISTII DE NU AU ACTUALIZAT LISTELE ELECTORALE SI DE CE SE TOT RAPORTEAZA LA ANUL 2009 CAND RECUNOSC CA NUMARUL ROMANILOR CARE AU PARASIT TARA A CRESCUT FOARTE MULT NUMAI NUMARANDU-I PE CEI OFICIAL CUPRINSI IN STATISTICILE TARILOR STRAINE?

Musafir

#81

2014-11-10 01:57

Regret ca nu invatam nimic,dar nu uitati ca istoria nu este scrisa de voi,si nici nu poate fi influentata,de niste mizerabili!(PSD)

Musafir

#83

2014-11-10 13:33

Victor PONTA, plagiatorul,mincinosul,aparatorul hotilor si spagarilor din PSD,inamicul STATULUI DE DREPT,corectorul legislatiei in folosul baronilor locali... NU MERITA a fi PRESEDINTE !!!

Musafir

#84

2014-11-11 04:01

Vrem sa votam

Musafir

#85 nustiucum. 85

2014-11-11 11:46

Hai la vat romani.Avem pe cine alegeCuza a unit principatele romane.A fost detronat,iar scandalul pentru tron a stabilit pana la urma  aducerea la carma tarii,a unui strain.Carol I a fost adus din germania.A scos principatele roamne de sub povara otomana,a facut Romania regat si a decedat inaintea intrarii Romaniaie in razboiul de reintregire.Ferdinand I,nepotul acestuia,a primit tronul si sub domnia sa s-a intrat in razboi,alaturi de aliati,si a reusit sa adune pe o mare parte din dacii robi si lioberi,sub statul Romania Mare.Carol al II,cel de al patrulea rege,a pierdut o parte din teritoriu imfaptuit de tatal sau.Cavaler,a abdicat  in favoarea fiului sau Mihai,care mai fusese rege dupa moartea bunicului sau,un stat ciopartit,si  protectia lui Ion Antonescu.Am ramas perplex cand am auzit pe cel ce vrea sa devina presedinte al romanilor,ca primul rege al romanilor,a fost Ferdinand.


Musafir

#86 hai la vot

2014-11-11 11:49

hai la vot

 


Musafir

#87

2014-11-12 16:10

Unde pot vota Duminica????

Musafir

#88

2014-11-15 22:19

o sectie de vot in zona padborg-DK sau flensburg-D suntem peste 200 de persoane aici si majoritatea vor vota pe KLAUS JOHANNIS

Musafir

#89 Re:

2016-01-03 22:32

#66: -