Demisia, Titus Corlatean!

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Demisia, Titus Corlatean!


Musafir

#251

2014-11-02 21:39

Vreau o tara curata si normala. M-am saturat de jegurile psd-iste. Afara!!!!

Musafir

#252

2014-11-02 21:40

Demisia Titus corlatean

Musafir

#253

2014-11-02 21:41

Mi-e silă de toată clasa politică!

Musafir

#254

2014-11-02 21:41

Demisia!!! Incompetent !!!!

Musafir

#255

2014-11-02 21:42

Trebuie sa luam atitudine!
Jos cu Ponta si toti incompetentii!!!

Musafir

#256

2014-11-02 21:43

dragii mei de pretutindeni, in special din diaspora, am fost astazi in egala masura incantata de prezenta la vot a sute de romani, majoritatea tineri de varsta copiilor mei, dar in acelasi timp am fost profund dezgustata de lipsa de organizare, si asta nu pentru ca i-am surprins prin numarul neasteptat de votanti ce au depasit cu mult preconizarile lor anemice, ci si pentru ca a fost o intentie vedita de dezorganizare, cu scopul clar de a descuraja pe cei slabi din fire, pe cei mai subrezi cu sanatatea si pe cei in criza de timp ce nu si-au putut permite sa astepte ore in sir cum am facut-o eu si multi altii( prin excelenta sibieni!)
Daca sa spunem ca distribuirea faimoaselor formulare nu s-a putut face de la prima ora pentru o fluenta mai buna a procesului votarii, din cauza ca dezlegarea a sosit din capitala abea in jurul orelor 15.00, de ce atunci nu s-a permis folosirea toaletelor din incinta consulatului decat dupa ce un grup de votanti veniti cu copii, au protestat vehement, si mai mult decat atat, se zvonea la coada aia kilometrica, cum ca unii ar fi mers la restauratul italienesc din zona Effnerplatz, sa foloseasca toaleta si ca li s-ar fi spus ca au primit ordine de la dl Consul personal, ca sa nu permita romanilor sa foloseasca toaleta. Cat de adevarata este aceasta varianta, nu va pot certifica cu precizie, dar cea care relata acest episod era f. indignata si nu vad de ce ar fi inventat istoria asta.
Ma asteptam sa vad mult mai multe urne de votare , nu doar 5pentru atata amar de suflete venite de la sute de km, din tot Bayenul. Si eu care ma credeam o eroina cumva, pt ca am venit de la aprox 30 km!!!
Eu am ajuns la 11.30 si dintr-un optimism exagerat am crezut ca in 2 ore sau max 3 voi pleca dela votare. Am stat in final 6ore si 15 min pana am reusit sa ies.
In acest rastimp am vrut sa-mi iau un sandwichde la Imbissul din statia de tramvai si pana sa-mi vina randul, am auzit-o cu propriilr urechi pe una din vanzatoare scuzandu-se camerge asa incet, pentru ca de obicei cand e vreun eveniment in consulat la noi, vine cineva si ii anunta ca sa se pregateasca cu stoc de marfa adecvat si cu personal suplimentar. Acuma NU! Adica, cu alte cuvinte, stai fratilor la coada la vot, sa va vina rau de foame si sete, ca vis-avis la chiosc nu veti avea ce cumpara sa va astamparati foamea si setea si daca totusi reusiti, nu aveti unde merge la toaleta, si atunci, dintr-un motiv sau altul, veti fi enervati suficient ca sa mai asteptati pana va vine randul la vot, si veti pleca cu coada intre picioare, fara sa puneti stampila acolo unde nu vrem noi!
De langa mine au plecat un grup de 5 insi care si-au pierdut rabdarea, nu numai pt aveau un baietel care nu mai rezista, dar probabil nici nu au fost pregatiti sa stea atata amar de ore, cand ei aveau un drum lung pana acasa la ei.
Nu m-am enervat nici o clipa pentru semnele vadite de boicotare a dorintei noastre de a vota, Mi-a parut insa sincer rau pentru cei ce s-au aseyat in urma mea la coada, si coada crestea incredibil de mult, fiind la orele 17.45 cu cel putin 30% mai lunga decat la 11.30.
Deci o dorinta clara de a face orice numai sa scapam de comunistii astia de moda noua, care cred ca daca si-au dat up-date la sistemul lor vechi de functionare o sa ne orbeasca cu noul lor look.
Nu, asa ceva nu se va mai intampla, pentru ca am descoperit noi ca daca ne protejam cu un antivirus, anticomunism, fie ca se cheama Iohannis, Tariceanu, Musca, sau mai stiu eu care, Ponta nu are sanse decat in virtutea inertiei, si numai la primul scrutin.
La al doilea isi va roade unghiile de ciuda. Vom merge din nou peste 2 saptamani, ne-am promis noi unii altora, ca vom veni cu ceai cald, cafea, placinte si ce-om mai putea aduce, ca sa ne creem noi o atmosfera placuta, ca la noi acasa si ca sa fim siguri ca votam, vom sosi la usa consulatului nu la 11 sau la 12, ci la ora 8 !

Musafir

#257

2014-11-02 21:44

Inadmisibil si premeditat gestul facut de Corlatean

Musafir

#258

2014-11-02 21:46

Sa va fie rusine!!

Musafir

#259

2014-11-02 21:47

Demisia și jos guvernul de incompetenți! Haideți la vot, că nu pot ei frauda cât putem noi vota!

Musafir

#260

2014-11-02 21:48

Am fost la vot in München si e inadmisibil ce se intampla acolo. Si absolut peste tot, cer demisia Titus Corlatean!
torino

#261 Rusine

2014-11-02 21:49

5 ore de coada la Torino!!! Din 50000 de rezidenti(banuiesc ca cel putin20000 cu drept de vot)au putut vota doar 1700 persoane...aproximativ 100 pe ora

 


Musafir

#262

2014-11-02 21:51

Astora care nu va place Ponta si mafia lui... De ce naiba ati plecat dincolo? De foarte bine ce v-a fost in ultimii 10 ani? Hai sictir mai nesimtitilor. Pun pariu ca sunteti trompete basiste.


Musafir

#263

2014-11-02 21:51

faceti-va datoria fata de cetatenii care va platesc si numai datorita lor este ceva economie in Romania

Musafir

#264

2014-11-02 21:51

astazi, la turul I al alegerilor am stat si noi la 'coada' sa votam...la consultatul din Stuttgart...ceva peste trei ore, dintre care una in interiorul spatiului de votare - destul sa vad ca nu a existat nici cel mai mic interes din partea MAE pentru noi, cei care urma sa votam aici

daca exista un minim interes, respect si profesionalism, puteau fi facuti cel putin cativa pasi de bun simt:

#suntem multi inregistrati in localitatile unde locuim si cred ca, cu o simpla solicitare, se putea face o cerere de date la guvernul landului Baden-Wuertemberg ca sa se aproximeze numarul nostru, la care sa se mai adauge o marja de siguranta eventual- s-ar fi putut atunci aloca mai mult de 4 oameni care sa scrie de mana datele noastre in tabele,s-ar fi putut aloca mai mult de patru stampile (cate au fost disponibile aici) si mai mult de patru cabine de vot; stiti ca la final voturile exprimate au fost introduse intr-o cutie DHL pentru ca nu au mai incaput in urnele pregatite?

#s-ar fi putut organiza o mica echipa de informare-ordine care sa organizeze fluxul de votanti, care sa se ocupe de completarea declaratiilor pe propria raspundere (momentul care a incetinit inadmisibl de mult mersul procesului)

#s-ar fi putut lua masuri 'pe parcurs' care sa inlature acele 'gatuiri' si 'tensiuni' aparute, astfel incat raspunderea pentru imposibilitatea de a vota sa fie impartita intre organizatori si participanti

sa mai adaug la lista?

Musafir

#265

2014-11-02 21:52

Toti romanii trebuie respectati. Romanii din diaspora nu sunt cetateni de rangul trei!

Musafir

#266

2014-11-02 21:52

Muie Ponta!~!!

Musafir

#267

2014-11-02 21:53

Am asteptat mai mult de 3 ore in Consulatul din Bologna.Spatiu putin,personal putin...Eu cu familia si prietenii am facut-o dar am vazut foarte multe persoane care au renuntat la dreptul lor din cauza organizarii.Amintiti-va de noi cei din diaspora nu doar cand tara are nevoie de banii nostri ci si cand noi VREM SA NE EXERCITAM DREPTUL LA VOT.Sper sincer ca in 16 sa nu mai fie asa.

Musafir

#268

2014-11-02 21:53

Sectiile de votare pentru diaspora au fost organizate mizerabil. Bataie de joc pentru oamenii ce au plecat in strainatate la munca grea si care totusi aduc bani in tara.

Musafir

#269

2014-11-02 21:54

Sa le fie rusin ptr.organizarea care au facut-o inn Diaspora.

Musafir

#270

2014-11-02 21:57

DEMISIA

Musafir

#271

2014-11-02 21:57

jos cu mafia care isi bate joc de noi

Musafir

#272 Re:

2014-11-02 21:57

#1: -  

 puie monta :)


Musafir

#273

2014-11-02 21:58

Doresc Demisia lui Titus Corlatean din cauza incompetentei sale de a organiza sectii mai multe de votare in Suedia!!!!

Musafir

#274

2014-11-02 21:59

Puie monta!
ro

#275

2014-11-02 21:59

rusine, ce faceti cu cei din diaspora, noi va dam valuta in tara.... demisia