FANY inapoi in Floresti

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția FANY inapoi in Floresti

primaru'

#1 Petitia asta e facuta de primarul Sulea din FLoresti?

2014-07-04 08:53

Credca el si cu Uioreanu plang cel mai mult dupa Fany, ca ei au fost cei mai mari sustinatori. Spagarii FANY, Sulea si Uioreanu!
Cristina

#2 Gresit

2014-07-04 13:56

Buna ziua. Ma numesc Cristina Aldea. Cu respect va spun ca eu am redactat petitia si ca nu il cunosc pe domnul Sulea.

Musafir

#3

2014-07-04 23:03

Cu Fany copii mei minori calatoreau confortabil intre Cetatea Fetei si centru in 20-25 de minute pentru 3 lei. De cand ne-a ajuns fericirea cu CTP, acelasi lucru le ia 45 de minute minim, 5 lei si asteptare, imbulzeala in doua statii

Musafir

#4

2014-07-05 14:26

Lucrez in cartierul Marasti, in zona sensului giratoriu, iar cu Fany, mergeam pana in centru si de-acolo pe jos pana la munca. Salvam o chetuiala cu un abonament lunar in plus. Incep programul la 8 si inchid bolda la 22. Daca grabeam pasul ajungeam lejer la Napoca pentru cursa de la 22:35. Acum, nici cu Mig 21 lancer nu ajung la Colina, si har domnului de dimineata de la 5:30 pana la 23 cand ajung acasa, mi-ajunge ... Nu vreau sa supar pe nimeni, e parerea mea proprie, dar e a mea si nu mi-o schimba nimeni: "orice ciubucar ma poate duce pana la capatul Clujului si sa ma basculeze la Colina"...No thanks! Si problema doi e ca domnilor, stiti, unii dintre noi lucreaza chiar si sambata si duminica, iar altii poate ca vor sa petreaca mai mult timp in oras....nu mi se pare ideal sa ai ultima cursa din Cluj inspre Floresti la ora 21:50, de-odata cu gainile, vorba bunicilor.Poa`sa fie 1000 de curse in timpul zilei daca la orele la care lumea pleaca si se intoarce de la serviciu nu ai decat o singura varianta: taxi ( so fucking expensive). Partea a treia: daca nu ai abonament la ratuc-u vietii, stai in statie la Metro pana imbatranesti ca, sorry , da`soferul nu are de unde sa-ti dea bilet :( , ghinion....data viitoare fii precaut si fa o plimbare gratuita la magazinele alimentare din zona sa-ti iei bilete daca nu vrei sa te-mpamantenesti intre Cluj si Floresti. Asta e: Nu ne place!

Musafir

#5

2014-07-05 20:02

Au fost condiții bune si respectabile pe cind la Cpt ,,stau in stația de la Bucium de ma ia cu leșin,,bătaie de joc,,sa speram,,sa fie intr-un ceas bun

Musafir

#6 Re:

2014-07-07 06:23

#5: -

ce vrajeala e asta cu asteptatul de lesini????!!!!! cumva Fany te lua de la scara?? nu tot in statii stateai? scrieti doar aberatii....creierii va sunt cumva la glezne??

Gina

#7 Musafir nepoftit

2014-07-07 10:32

prietene, e acelasi lucru sa stai intr-o statie sau in doua-trei. Daca iti place, putem declara statul in statii sport olimpic. Ai sanse sa iei medalie, mai ales ca ai creier mai sus de glezne.

Musafir

#8

2014-07-07 19:39

si noi vrem fanny in napoi in luna de sus intarziem la lucru duminica navem cu ce sa mergem la servici

Musafir

#9

2014-07-07 19:51

Bravo pentru initiativa. Subscriem foarte multi.

Musafir

#10

2014-07-09 09:44

da o sa semnez si eu dar am o rugaminte mare faceti si in GRIGORESCU statie adica la capat unde e parcul de masini RATUC ar fi tare bine deoarece avem si persoane cu dizabilitati si nu putem face deplasarea departe ...nici inainte nu era statie numai la Napoca multumim mult si am dori sa ni se implineasca dorinta ( bani de taxi nici asa)ramaneti d-voastra cei care sa se gandeasca si la noi ca Boc nu=i pasa de doleantele celor cu probleme
LEVA

#11

2014-07-09 11:19

da ce ziceti ca eu merg pana la aeroport?????trebuie sa existe concurenta pt.ca omul sa poata sa aleaga