Stop instigărilor publice la ură împotriva animalelor fără stăpîn


Musafir

#126

2016-08-04 07:29

Omul, din păcate în România, se dovedește a fi cel mai feroce animal, care ucide, de cele mai multe ori, din plăcere. Ne îndreptăm spre un drum al pierzaniei și ne trebuie o reacție rapidă până nu este prea târziu.

Musafir

#127

2016-08-04 09:19

Mi as dori sa traim intr.o tara civilizatā,macar din acest punct de vedere,mi as dori ca animalele sa fie tratate asa cum trebuie.sa existe adaposturi in care animalele sa nu fie tinute acolo mai mult moarte decat vii,milioanele de euro care intra acolo sa nu si.i bage nenorocitii in buzunare si sa fie folositi pt bunastarea lor si tratate cu respect!!!Si aplicarea unor legi foarte aspre pentru cei ce schingiuie,omoara cu sadims bietele animale!!

Musafir

#128

2016-08-04 09:25

Sper ca ceei care fac rau animalelor sa plateasca cu inchisoarea

Musafir

#129

2016-08-04 09:56

Pentru normalitate

Musafir

#130

2016-08-04 15:13

pentru o Romanie crestina!

Musafir

#131

2016-08-05 05:12

Pentru că iubesc aceste suflete!

Musafir

#132

2016-08-05 07:50

Respect si iubesc animalele ! Ele merita tot binele din lume !

Musafir

#133

2016-08-05 07:53

Pentru normalitate...
Oare nu ar fi bine sa va uniti toti initiatorii acestui gen de petitie, astfel incat sa existe o singura petitie care sa cuprinda toate semnaturile. Poate asa vom reusi sa schimbam ceva .
Oricum multumesc celor care se implica si mi-as dori sa fim cat mai multi care sa raspundem , macar cu semnaturi. E important sa ne pese.

Musafir

#134

2016-08-05 09:53

Iubesc cainii si pisicile deopotriva!

Musafir

#135

2016-08-05 14:32

Stop abuzurilor!

Musafir

#136

2016-08-05 16:22

au nevoie de iubire si respect asa cum ne dorim si noi,oamenii
Mihai

#137 Nu am votat deoarece:

2016-08-05 19:47

as dorii sa precizez ceva:

1) sa se aduca la rang de fapta penala abandonarea animalelor!

2) Nu sunt de accord cu maltratarea animalelor!

3) sunt de accord cu eutanasierea cainilor fara stapan, in special a celor cu tendinte agresive!

4) Locuiam in Targoviste si lucrez in Targoviste cu program de la 16 la 24:00. De la locul de munca pana la mega image este o distanta de 2-300 metrii. In fiecare seara dupa ora 20-21 sunt obligat sa ma deplasez cu masina pana langa magazin din caza haitelor de caini agresivi ce traiesc in zona.

5) de 2 ori mi-am vazut moartea cu ochii fiind atacat de caini. Prima oara eram in clasa a 5-a si ma duceam la scoala cand am fost atacat pe la spate de o catea ce fatase in acea noapte langa balconul de la parter, am ruptura musculara la piciorul stang  si multiple cicatrici pe maini, din cauza acelor muscaturi, m-a salvat un vecin si faptul ca era iarna si purtam bocanci inalti de piele si cu varf de otel. A doua oara, acum vreo 3 ani, treceam singur seara pe strada cand dintre blocuri (langa pavcom) a iesit o ceata de aproximativ 20 de caini si m-au atacat, m-a scapat un taximetrist ce trecea prin zona si a oprit masina langa mine si a dat cu jetul de la stingator pe cainii ce ma inconjurasera.

Acum am 28 de ani si de 2 ani m-am mutat la tara si detin 2 caini masculi de talie mica, ii iubesc, sunt ca sii copii mei, dar acestia nu sunt lasati sa iasa din curte neinsotiti.

Dupa cum am zis, nu sunt de accord cu maltratarea animalelor. Dar daca nu sunt adunati de pe strazi si eutanasiati, mie si multor oameni ce au fost atacati fara sa provoace cainii maidanezi, cine ne garanteaza siguranta? ONG-urile si persoanele care nu fac nimic pentru aceste animale dar striga in gura mare ca nu avem mila fata de aceste animale? Castrarea lor nu rezolva nimic, le mai ia din agresivitate, dar acesti caini sunt dusi inapoi pe strada si intr-o haita este suficient sa fie un singur caine mai agresiv ca sa ii atate si pe cei castrati si sa atace persoane nevinovate!

 

SUSTIN pedepsirea persoanelor ce maltrateaza, neglijeaza sau abandoneaza animalele.

SUSTIN eutanasierea acestora dupa o perioada de timp in care acestia au fost intr-un centru de animale si nu au fost adoptate!

SUNT CONTRA repunerii pe strazi a animalelor dupa ce au fost castrate.

SUNT CONTRA maltratarii, neglijarii sau abandonarii animalelor!


Musafir

#138

2016-08-05 21:50

Sa înceteze ura asta absurda împotriva animalelor!
Stop violenta împotriva câinilor comunitari!!!!

Musafir

#139

2016-08-06 08:31

Pentru ca sunt om si iubesc animalele si nu suport ipocrizia si nesimtirea si violenta impotriva oamenilor si a animalelor!

Musafir

#140

2016-08-06 09:04

Caini, pisici, cai, porci, miei, iezi .... nu sunt niste "chestii", niste obiecte "lasate de Dumnezeu pentru folosinta omului", asa cum spune "bunul crestin". Sunt suflete fara aparare care simt frica, durere, frig, foame....

Musafir

#141

2016-08-06 11:22

Am semnat aceasta petitie ca sa stopam crimele si poate vor intelege toti ca si animalele au suflete! Sunt lasate de la Dumnezeu nu stiu sa se apere decat sa ne apere pe noi! Merita si ei sa traiasca!

Musafir

#142

2016-08-06 16:35

Civilizatia unui popor este reflectata in comportamentul fata de animale ! Este inuman sa torurezi si sa ucizi cu brutalitate orice fiinta nevinovata . Pedepse mai mari si aplicate monstrilor umani !

Musafir

#143

2016-08-10 11:52

Pentru că iubesc animalele! Pentru că nu mai suport să văd atâta suferință pricinuită unor ființe cu singura vină de a se fi născut intr-o țară cu oameni care refuză să evolueze.....

Musafir

#144

2016-08-17 22:14

P entru ca seminția umană este cea mai apriga si monstruoasa rasa pe pamant!

Musafir

#145

2016-09-08 01:59

Rasa umana este bolnava!Toti psihopatii indiferent de etnie,rasa,nationalitate,sex,varsta trebuie depistati,sterilizati si vasectomiati si inchisi in lagare pe viata,iar cei care comit cruzimi din diferite cauze ,cum ar fi chinofobia sociopatica cu crize de identitate sociala,atunci cand subiectul isi uraste trecutul rural,varsand toata frustrarea pe caini,omul nefiind psihopat avand sanse de reeducare,trebuie inchis in lagare de reeducare.Din pacate asta e utopie.....Macar sa se inaspreasca pedepsele si sa fie in toate localitatile sectii de politie pentru animale non umane.
-Exemple clare de psihopati iar unul cu tulburari de dedublare a personalitatii numitul Florin Leonte nutritionistul care recent se declara ""vegan"" pe pagina lui facebook ""Nutritionist Florin Leonte""dar avand pagini gen ""Fara maidanezi""bloguri gen ""hingher pe viata""instiga la atrocitati alaturi de alti sustinatori printre care multi atei ""umanisti""gen Igor Antip,Freija Vanir si multi altii de pe lista acestora.Acesti psihopati circula liber pe strada.

Musafir

#146

2016-09-30 16:35

Stop masacrului de animale sălbatice !

Musafir

#147

2016-10-04 18:33

Pentru ca nu suport acesti criminali de animale!"

Musafir

#148

2016-11-06 17:08

... pentru că: AŞA NU SE MAI POATE!!!!!

Musafir

#149

2016-11-06 20:32

Am semnat aceasta petiție pentru ca doresc ca animalelor Sablé fie bine, sa nu mai sufere fin cauza răutății oamenilor di mai ales nepăsării lor.

Musafir

#150

2016-11-07 07:49

Nu mai suport atata cruzime si rautate. A ajuns sa-mi fie sila de tara asta care da dovada de atata cruzime si lipsa de empatie fata de animale.