Stop instigărilor publice la ură împotriva animalelor fără stăpîn


Musafir

#26

2016-07-09 16:41

Pentru oprirea atrocitatilor si sa se dea pedepse mai mari pentru omorarea sau maltratarea animalelor.

Musafir

#27

2016-07-09 17:37

Iubesc animalele, am un caine si doua pisici, urasc agresivitatea.

Musafir

#28

2016-07-09 20:33

Pentru toate motivele semnalate în petiție și pentru că,poate,cineva se va gândi ca,atâta timpcât cei care abandonează și chinuie animalele nu sunt pedepsiti aspru,atâta timp cât avem legi ambigue referitoare la tema petiției,vor fi mereu monștri cu chip de om ! Dumnezeu sa ne ajute și sa le dea suflet celor care nu au !

Musafir

#29

2016-07-09 21:02

Am semnat petiţia pentru că m-am săturat de instigarea la ură împotriva câinilor practicată de posturile tv în goană după audienţă ! In cazul Ionuţ nici o televiziune nu a spus că tragedia nu s-a întâmplat în parc , pe domeniul public , ci într-o incintă privată pe care se aflau nişte câini care , fiind hrăniţi de proprietarii terenului se simţeau datori să apere zona de intruşi , de orice persoană străină .Nu s-a suflat o vorbă că un copil de 4 ani hălăduia nesupravegheat ! A mai fost un caz cu o femeie bătrână muşcată de un câine ieşit dintr-o curte .Nici atunci nu s-a suflat o vorbă că bătrâna , de câte ori trecea pe lângă curtea cu câinele , îl aţâţa vărând bastonul printre ulucile gardului !!! Ştiu că , în absolut toaze cazurile când câinii au devenit agresivi , omul a fost de vină ! Apoi a mai fost şi cererea aceea imbecilă să se legifereze ca faptă penală hrănirea câinilor fără stăpân. A fost o nouă încercare de a face să crească agresivitatea câinilor(orice fiinţă vie flămândă şi însetată devine agresivă ) şi , astfel , să se justifice dezlănţuirea prigoanei împotriva câinilor ! Adevărul este că nenorocita de "lege Ionuţ" a declanşat jihadul împotriva amărâţilor de câini fără stăpân !

Musafir

#30

2016-07-09 21:08

Pentru ca nu pot asista nepasatoare, la nemernicia unor bestii care maltrateaza sau ucid, chiar si prin indiferenta lor aceste suflete nevinovate.
Dumnezeu

#31

2016-07-09 21:28

Prostilor !!! Eu am lasat cainii sa va fie hrana incultii prosti ce sunteti !!! In ziua a 6-a cand am facut dinozaurii si pisicile si cainii am spus ca ele sunt hrana omului ! Voi ce faceti ? vegani prosti ! luaț caini de mancaț ca are carnea buna frageda !


Musafir

#32

2016-07-10 04:54

Noi iubim animalele!!!
Adopta un animalut!!!
Si noi am adoptat!!!

Musafir

#33

2016-07-10 05:55

pentru ca imi pasa

Musafir

#34

2016-07-10 06:38

Am semnat petitia pentru faptul ca nu mai pot vedea cum niste panarame de asa zise vedete tv.si nu numai, injecteaza venin zi de zi acestui popor napastuit de soarta.Cainele,care alaturi de cal este cel mai inteligent animal,cainele domesticit si devenit cel mai apropiat prieten al omului,cainele prietenul si vindecatorul de boli a copiilor,a devenit o marfa caci multi bani se fac de pe urma lor.Cine pierde in toata afacerea,bineinteles ca el,cainele care este batjocorit de niste jigodii fara nici un Dumnezeu.Pana cand Dumnezeu va vrea sa dureze aceasta situatie,numai El stie dar si cand se va sfarsi va fi vai si amar de toti cei ce chinuie aceste superbe fapturi

Musafir

#35

2016-07-10 08:30

Pentru aceste biete fiinte neputincioase

Musafir

#36

2016-07-10 09:32

Pt aceste suflete nevinovate logic și pt înființarea poliției animalelor !

Musafir

#37

2016-07-10 16:55

Trebuie să si dovedim că suntem o specie superioară și trebuie găsită cea mai buna solutie nu prin agresivitate ci prin înțelepciune.

Musafir

#38

2016-07-10 20:03

Stop instigărilor publice la ură împotriva animalelor fără stăpîn

Musafir

#39

2016-07-10 20:55

Statul roman ne-a facut cetateni de rangul II, cu drepturi de deplasare limitate - vezi interdictia de a intra in parcuri si pe litoral cu cateii , chiar daca au lesa si botnita. Tot soiul de "demnitari" mai mult sau mai putin alesi , "vedete" venite in Bucuresti cu trenul foamei si televiziuni de scandal ne jignesc in toate ocaziile, astfel ca sintagma 'iubitor de animale" a ajuns aproape o insulta. O parte a populatiei, cu educatie precara, a ajuns sa considere ca face un serviciu societatii daca ucide animalele singure sau puii neajutorati ai acestora si, in acelasi timp, ne insulta pe strada daca mergem cu un caine in lesa. TOATE MIZERIILE ASTEA TREBUIE SA INCETEZE !


Musafir

#40 .Re:

2016-07-10 22:42

#24: Ce conteaza... -  

 ce cauți să semnezi petiția??? Îți este rușine că ești parte a societății din care facem parte???ca dta sunt destui care pun botul la emisiunile prezentate la televizor.. Și nu degeaba se spune că suntem mințiți cu televizorul..ca prezinta situațiile  favorabil ptr.rating...situația cu băiețelul Ionut..nu sa întâmplat în parc!!!! Baietelul..a pătruns intr-un spațiu privat păzit de ciini..ciinele care pazeste devine violent ptr ca el este în pozitia de paza a teritoriului...întrebarea este : Ce a căutat acolo și de ce era singur???bunica a uitat de ea stind pe banca...cazul este tragic.. Of course...dar situațiile uneori scapa de sub control.. Nimeni nu a încercat să ia măsuri ptr.ca  maidanezul este o afacere.."Afacerea maidanezul"...la asta v-ați gindit????rușine să iti fie ptr.cei care fură și baga in buzunar banii alocați adăposturilor...și de cei care nu fac nimic..!!!..asta rusine.. se caută ..se incearca ,denigrarea și mai mult a situației.. Și instigarea la ura...se reușește perfect... Este la fel cu manipularea cind vine ziua votului...suntem multi si prosti.. Nimeni nu dorește real o rezolvare a problemei... Chiar dacă f.multi ciini au fost strinsi de pe strada..au ajuns în adăposturi și..vai!!!!...fericire maximă... au loc de muncă unii de pe urma lor care sunt și mai ciinosi!!!! Asa ca , asta este rușine stimata. Sau stimat autor..


Musafir

#41

2016-07-10 23:06

pentru ca sunt o mare iubitoare de animale si poate ca cu semnatura mea aduc o imbunatatire a situatiei animalelor din Romania.

Musafir

#42

2016-07-10 23:08

Iubesc f mult toate animalele!!!

Musafir

#43

2016-07-10 23:38

Deoarece iubesc enorm de mult animalele!!!

Musafir

#44

2016-07-11 01:32

Sper ca toți cei care chinuie animalele sa plătească în cel mai scump mod ,și sa se aplice legile de protecție a animalelor,pentru ca acestea exista dar nu vin aplicate,dacă ar fi după mine i-aș trimite la camera gazata pe toți criminalii ăștia de animale

Musafir

#45 Re:

2016-07-11 01:45

#24: Ce conteaza... -  

 Deci torturarea animalelor este o soluție nu? Înfometarea animalelor ar fi alta ,cred ca e contrariul : cu cit câinii vagabonzi sunt mai infometati cu atit devin mai agresivi (ca și noi oamenii dacă nu am minca zile întregi,țin sa precizez ca pe timpul războiului ne-am mâncat intre noi); cu cit câinii sunt mai chinuiți de oameni cu atit devin mai speriați și mai agresivi fata de noi,este vina oamenilor dacă câinii sunt agresivi, și este tot vina oamenilor dacă sunt atâția câini vagabonzi,nimeni nu-i castreaza și toți abandonează puii pe strada e normal sa fie plin de câini,CASTRAREA E SOLUȚIA NU UCIDEREA ȘI TORTURAREA ,.....DEȘTEAPTĂ- TE ROMÂNE DIN SOMNUL CEL DE MOARTE


Musafir

#46

2016-07-11 09:33

Poate in nu stiu cati ani va functiona si in tara noastra Politia de Protectie a animalelor.

Musafir

#47

2016-07-11 11:33

Stop urii ; Start iubirii !!!!

Musafir

#48

2016-07-11 14:45

Pentru ca iubesc animalele, pentru ca si ele înseamnă SUFLET si VIAȚA !!!

Musafir

#49

2016-07-11 18:27

PTR. IUBESC MULT ANIMALELE ..SUNT CA AERUL PTR. MINE AM AVUT DE CIND SUNT MICA ANIMALE .PE CARE LE-AM IUBIT,LE-AM FACUT FERICITE PRIN JOC,BUCURIE SI IUBIRE...AM CRESCUT IAR DE ACEST MICROB NU AM SCAPAT..AMLUAT DE PE STARDA CATEI,AM CRESCUT-O SI AM PIERDUT-O CIND A MUTIR DE BATRINETE ACUM 5 LUNI,DAR AN GASIT ACUM DOI ANI UNUL MIC.CCA. 2 LUNI IN PADURE SI IL AM SI ACUM ..EBAIAT MARE SI NEZDRAVAN...E OK.FERICIT,IUBIT SI INGRIJIT..INCER SA AJUT ANIMALE DE CITE ORI POT CU APA,MINCARE SPALAT ,GASIT STAPIN PTR.EL..... SUNT IMPOTRIVA CELOR CARE MALTRATEAZA ORICE FEL DE ANIMALE... NU MERITA CHINUITE SI OMORITE SUNT NISTE SUFLETE ADORABILE...

Musafir

#50

2016-07-11 20:53

Este absolut necesar sa se termine odata cu circul asta macabru, cu exagerarile, manipularea si inocularea spaimei fata de niste animale care au fost create pt a ne fi prieteni si aparatori.