Stop instigărilor publice la ură împotriva animalelor fără stăpîn


Musafir

#76

2016-07-14 18:39

Cred cu tărie fiecare cuvânt din aceasta petitie, adresată tuturor celor care mai au un dram de inima si care pot face ceva pentru o schimbare a acestei situatii incredibile care nu face decât să invrajbeasca oamenii intre ei, pana la urma.

Musafir

#77

2016-07-14 20:36

Am semnat in speranta ca noi toti impreuna Sa stopam aceasta mafie care castiga dupa urma unor fiinte nevinovate,sper ca aceste semnaturi sa fie luate in considerare   SI Sa fie aplicate legii mult Mai drastice.

Toti Sa plateasca,inclusiv hingherii sa fie demisionati si Sa aduca voluntari care iubesc animalele si cu salariile date hingheriilor    Sa se cumpere hrana si Sa fie construite adaposturi


Musafir

#78

2016-07-15 01:40

sa fie pedepse mai mari ptr maltrtarea animalelelor ,si multe campaniii de sterilizare, sa fie spitale gratuite si ptr ele in galati noi avem spital ptr animale

Musafir

#79

2016-07-15 09:21

pentru ca iubesc si respect viata!

Musafir

#80

2016-07-15 09:30

Pentru a opri batjocura nationala impotriva animalelor

Musafir

#81

2016-07-15 21:12

Offff, ca multe-ar fi de spus daar, acum atata pot spune.... STOP INSTIGARILOOR, DACA VA CONSIDERATI CU ADEVARAT.... OAMENI, PENTRU NUMELE LUI DUMNEZEU.... :-(

Musafir

#82

2016-07-16 08:14

Pentru dreptate

Musafir

#83 Re:

2016-07-16 15:27

#24: Ce conteaza... -  

 Esti prea prost pentru secolul asta !! Impusca te, ti ai face singur o favoare!! Au ajuns pe strazi din cauza bestiilor bipede ca tine, care nu inteleg, ca singura rezolvare a acestei probleme, este sterilizarea!! Instigarea la ura impotriva lor, nu duce la nimic bun, dar ce sa i faci, lipsa de educatie, isi spune cuvantul!! Un popor de barbari, oameni fara suflet!!


Musafir

#84

2016-07-17 02:44

Iubesc animaluțele şi îmi doresc sa la ştiu fericite. Daca e ceva ce ma face sa plang...sunt ele,animaluțele chinuite!

Musafir

#85

2016-07-17 14:08

Am conastatat si constat cu tristete ca din ce in ce mai multe persoane urasc sau au o atitudine refractara atat fata de animalele fara stapan, cat si fata de cele cu stapan. Din pacate, o mare parte a mass-media din Romana alimenteaza din plin aceasta ura a opiniei publice, iar asa numita politie a animalelor nu exista decat pe hartie, nu si in realitate, intrucat in Romania nu exista o politie a animalelor reala, ca in multe alte tari civilizate, care sa protejeze animalele de actele de cruzime,i de maltratare si chiar de ucidere fara mila.

Musafir

#86

2016-07-17 17:03

Animalele au și ele drepturi care trebuie respectate. Grija față de animale este un semn al bunătății sufletești și al educației. Nu mai vreau cruzime față de prietenii noștri necuvântători !
Mary

#87 Re:

2016-07-18 04:36

#4: -  

 Mi-a placut sinceritatea dumneavoastra...cred ca ati realizat ca maidanezii nu au nici o vina pentru faptul ca sunt pe strada...pentru toate omul e devina....autoritatile care investesc in genocid in loc sa investeasca in sterilizari in masa,noi,cei iubitori de animale care nu ne implicam in apararea drepturilor animalelor si nu cerem aplicarea legilor referitoare la inmultirea necontrolata si a bunastarii lor. Omul e un mare profitor...si cel mai mare tradator


Musafir

#88

2016-07-18 14:36

Sunt total impotriva cruzimii fata de sufletele nevinovate!!!! Multumesc.
Julia

#89 Re:

2016-07-18 21:12

#1: -  

 


Musafir

#90

2016-07-19 08:07

Ura impotriva animalelor fara stapana , ura impotriva oamenilor mai putin norocosi in viata , ura importiva familiei . Ce usor-i invatam sa urasca si ce greu sa iubeasca si sa fie toleranti .

Musafir

#91

2016-07-19 19:44

tiearzt Tiere werden ausgesetzt ja und vermehren sich sie sollen kastriert werden und gecipt werden damit die Leute die den Hund ausgesetzt haben ne Strafe bekommen

Musafir

#92

2016-07-19 21:40

:-( :-( :-( :-(


Musafir

#93

2016-07-19 22:15

Imi este scrba de toti guvernantii care s-au perindat sau acum sunt in functie in tara asta fara sa fie in stare sa promulge o lege impotriva celor care ABANDONEAZA ANIMALELE,SI CARE LE CHINUIE,SCHINGIUESC,OTRAVESC ETC.Stitati sau stiti de ce nu se ia nici o masura:DIN PIELEA CAINILOR SE FAC CELE MAI FINE MANUSI SI HAINE?.ATUNCI MA INTREB CE INTERES AU SA STOPEZE ACEASTA AFACERE BANOASA?,si asa au de suferit aceste mii,sute de mii de catei fara sa aiba nici o vina.

Musafir

#94

2016-07-19 23:05

Pentru ca iubesc animalele si sufar cand vad ca sunt chinuite.

Musafir

#95

2016-07-19 23:39

Pentru ca vreau sa ajut si pentru ca respect animalele.

Musafir

#96

2016-07-20 07:29

Dumnezeu ne-a creat pe toti, impreuna, iar "specia superioara", omul, NU TREBUIE sa-si arate superioritatea prin chinuirea, maltratarea sau batjocorirea animalelor, nici macar prin indiferenta, la acesta, deci, complicitate tacita.

Musafir

#97

2016-07-20 07:39

Nu mai este loc de cuvinte.Fapte, iei parul si dai ca nu se mai poate!

Musafir

#98

2016-07-20 07:47

AM SEMNAT ACEASTA PETITIE, IN SPERANTA CA PARLAMENTARII NOSTRI SE VOR TREZI SI VOR SPUNE STOP DISTRUGERILOR DE TOT FELUL, VOR SPUNE STOP CRIMELOR,NU DOR IMPOTRIVA ANIMALELOR, A TUTUROR CRIMELOR. MA GANDESC LA CEI CA MINE, CARE NU AM FURAT SI NU SUNTEM BOGATI, NU-TI PERMITI SA AJUNGI INTR-UN SPITAL UNDE SA FII TRATAT, POTI SA-TI ASTEPTI MOARTEA. PENSIA MEA, DUPA 35 DE ANI DE MUNCA , ESTE MAI MICA DECAT PRIMUL MEU SALARIU DIN 1974. CUM SA POTI TRAI DECENT ???


Musafir

#99

2016-07-20 09:28

Am semnat petitia pentru ca sa aratam ca si Romania se poate schimba si pt ca actualmente felul in care majoritatea romanilor trateaza animalele este cel mai primitiv si crud cu putinta. In alte tari adaposturile publice salveaza caini. In Romania adaposturile publice omoara caini. E trist si dramatic ceea ce se intampla, dar noi, iubitorii de animale, oamenii normali, care plangem si suferim la fiecare filmulet vazut pe facebook cu animale chinuite, nu trebuie sa mai inchidem ochii, trebuie sa fim constienti de ceea ce se intampla si sa facem ceva de fiecare data cand putem.


Musafir

#100

2016-07-20 13:42

Nu sustin comunitatea LGBT