OPRITI LEGEA DARII IN PLATA ! TOT CONSUMATORUL VA PIERDE

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția OPRITI LEGEA DARII IN PLATA ! TOT CONSUMATORUL VA PIERDE


Musafir

#176 Re: Re: Re: Re: Au aparut postacii

2016-02-03 21:02

#173: - Re: Re: Re: Au aparut postacii 

Asa cum am spus deja in postare, felul in care raspunzi nu face decat sa confirme ce am spus acolo, din pacate cu toata bunavointa pe care ma stradui sa ti-o acord, trebuie sa te intreb: ce ti se pare neadevarat din ce am scris acolo?.....dar nu ma astept sa raspunzi ..era retorica...la fel cu toata bunavointa: cand  ramai fara argumente intofdeauna procedezi asa....nu ma asteptam la altceva din partea voastra..ce mai conteaza cateva mii de executati silit, nu? daca au fost lacomi....sau sa dau inca un exemplu care va doare: daca preturile scad sa zicem la jumate din cauza darii in plata, banca "saraca" va trebui sa convinga un numar dublu de clienti, nu?... pt aceeasi suma creditata,, mda , nasol .....o sa trebuiasca sa transpirati mai mult....

Cum spuneam: n-o sa va fie pe roze de aici inainte ..v-ati facut-o singuri!

 

O vorba din batrani spune simplu si plin de intelepciune : "nu te poti urca in pod far sa te cobori".

Iti urez spor la treaba. Bafta!

Semnatar

#177

2016-02-03 21:34

Am semnat pentru copilul meu de zece luni care nu este bancher domnilor. Nu ne sperie clevetirea voastra. Fiti cu bagare de seama, ceea ce faceti aduce atingere si acestor copii, de asta planurile va vor fi sortite esecului. Cartea Psalmilor le spune copiilor,"Caci EL va porunci ingerilor Sai sa te pazeasca in toate caile tale". Tot ce veti inteprinde nu va avea sorti de izbanda.

kolo

#178 Re: Re: Re:

2016-02-03 21:49

#165: - Re: Re:  

Toata compasiunea pentru cazul tau nefericit (cu toate ca ma astept sa fi un mincinos, voi cersetorii speculatori in CHF obisnuiti sa folositi cazurile sociale si copiii plangand ca sa stoarceti mila de la oamenii normali).

 

Insa in cazul in care ai ramas singur si si fara slujba cred ca nu are rost sa mai stai in 3 camere. Vinde, chiar si in pierdere, achita cat poti din credit si o sa-ti ramana putin de plata, mai putin decat tigarile sau ziarele intr-o luna. NU, LOCUITUL IN 3 CAMERE NU E UN DREPT GARANTAT DE CONSTRITUTIE ORICAT NU-TI CONVINE!


Musafir

#179

2016-02-03 22:00

Oameni buni este o nebunie ce se intampla aici. Ce vreti sa faceti cu acest demers? Ganditi-va ca va luptati cu oameni ca si voi. Sunt multi tineri aici in care am vazut atata rautate si ura impotriva unor semeni de ai lor. Ma apuca groaza cand vad spre ce ne indreptam !


Musafir

#180 Re: Re: Re: Re:

2016-02-03 22:12

#178: kolo - Re: Re: Re:  

 Aiureli ! Minciuni ! Daca il cauti are si asta vreo vilisoara ca Voivozeanu samsarul de fonduri europene sau cateva terenuri ca numitul Hadarean Ilie. Borfasul asta de Zamfir nu poza in amarat pana cand a scris Turcescu ca are 40 si ceva de mii de metri in Voluntari? Cine sa ii mai creada pe astia care mint ceva diferit la secunda?


Musafir

#181 Cum se moblizeaza postacii GCCC

2016-02-03 22:38

Informatie din interior:

"Jegurilea alea din banci s-au inteles acum si cu dezvoltatorii imobiliari gen sudrezidential sau metalurgiei rezidential sa manance rahat cu petitia impotriva legii darii in plata. Hai sa le umplem wallurile cu replyuri !"

 


Musafir

#182

2016-02-03 23:20

am semnat pentru sansa tinerilor la o viata fara sa fie furati


Musafir

#183 DA pentru petitie

2016-02-03 23:35

NU pentru hoti 


Musafir

#184

2016-02-04 01:02

Sunt revoltată de atitudinea băncilor, ele au evaluat apartamentele la sume imense și sunt responsabile de acordare a unor credite ce nu mai pot fi plătite. Nu este corect să mai ceară bani după ce garanția a fost executată.

Musafir

#185 Re:

2016-02-04 03:19

#130: un sclav si executat pe viata!!!!!!!! -  

 Nu trebuie impartit nici un risc. BANCA NU TREBUIE SA RISTE NIMIC PENTRU CA DA IMPRUMUT BANII DEPONENTILOR! Daca nu-ti convine sa-ti asumit TOATE riscurile pentru un credit nu te imprumuta de la banca (adica de la deponenti) ci cauta bani la rude sau pe unde crezi ca sunt oameni dispusi sa imparta cu tine riscul.

kolo

#186 Re:

2016-02-04 03:25

#102: Treziti-va bancile exact asta vor , sa ne invrajbeasca unii impotriva altora... -  

 Atata vreme cat "CONSUMATORUL" poate da in plata o casa cand vrea si se anuleaza orice obligatie in secunda in care da in plata o locuinta prin Prima Casa se anuleaza si garantia statului! Adica garantia statului nu mai valoreaza nimic in programul prima casa nefiind de fapt o garantie. Sau tu crezi ca smecherul cu casa scapa de orice obligatie si prostul de stat ramane sa plateasca?

 

NU. Cand cineva da in plata banca ia casa sau terenul si in rest se poate linge pe bot. De ce s/ar mai baga o banca in Prima casa in conditiile astea? Pricepi ceva, analfabeto???

kolo

#187 Re: Re:

2016-02-04 03:29

#97: Desteptarea impotriva hotilor - Re:  

 Bai desteptule, ce banca o sa se mai bage in Prima casa daca DAREA IN PLATA anuleaza dreptul la orice pretentie in plus a bancii? Atat de la cel care da in plata cat si de la alti coplatitori sau garanti, inclusiv statul. Bai, voi ati facut macar 8 clase sau cum naiba ati semnat contractele alea in CHF?


Musafir

#188 Re: Lege Darii in Plata este necesara!!!!

2016-02-04 03:40

#30: Costel - client abuzat de Raiffeisen - Lege Darii in Plata este necesara!!!! 

 Sektantule, lasa vrajelile ca nu te mai crede nimeni. Ai ordin de la stapanii tai sa nenorocesti poporul roman, mars javra!


Musafir

#189

2016-02-04 04:57

Nu am alta posibilitate de a achizitiona o locuinta.

Musafir

#190

2016-02-04 05:37

Când doream sa-mi achiziționez și eu un apartament, au sistat acest program. Rușine, guvernanților!

Musafir

#191

2016-02-04 06:01

pentru ca nu vreau sa mi pierd casa pentru care am mincit o viata salariul si locul de minca nu mai este care a fost si am ajuns in imposibilitatea dea a mai plati atat cat vor iei iar dobanzile si comisioanele sunt enorme
rami

#192 Re: Re:

2016-02-04 06:09

#185: - Re:  

 Satan...mocles

Ion

#193 Re:

2016-02-04 06:11

#155: Am fost executat. -  

 De ce ai facut credit si nu ai stat in chirie ? Chiar tu zici ca azi chiria e cat juamtate din rata, puteai lejer sa traiesti in chirie fara sa te lacomesti la un apartament.

 

Mai bine stai 20 ani in chirie, pui deoparte bani la fiecare salariu, si cumperi cu banii jos. Iar daca nu poti sa platesti chiria si sa pui si bani deoparte - e clar ca nu iti permiti credite sau apartamente.


Musafir

#194

2016-02-04 06:23

Nu aveți argumente corecte pentru oprirea acestei legi. Votați legea dării în plată. VOTAȚI LEGEA DĂRII ÎNPLATĂ!

Musafir

#195

2016-02-04 06:25

VOTAȚI LEGEA DĂRII ÎN PLATĂ !

Musafir

#196

2016-02-04 08:24

Da..foarte interesante comentariile, dar banca NU a obligat pe nimeni sa semneze..daca preturile apartamentelor cresteau ??? cum ar fi fost ???, eu vreau sa mai fac un credit ipotecar dar nu cu 35 % avans, este mult prea mult !

Ion

#197 vrem preturi mici - opriti prima casa

2016-02-04 08:35

Cu cat se vor ieftini mai mult apartamentele, cu atat mai multi romani isi vor permite sa cumpere iar dezvoltatorii vor construi mai bine si mai de calitate ca sa isi atraga clientii !

Dan

#198 Re: Re:

2016-02-04 09:38

#186: kolo - Re:  

Cand un tanar da un avans 10  sau 36%  si plateste cativa ani, crezi ca i-ar conveni sa dea in plata casa? Oricum cu avansul dat, cu rate de cativa ani, banca nu pierde nimic. Nimeni nu vrea sa dea in plata casa decat daca nu se mai poate altfel..... Am fost clar domnule "profesor"? :))))


Musafir

#199 Re:

2016-02-04 10:01

#5: -  Esti cumva postac al bancilor? De ce sa iti pierzi locul de munca? Ca banca nu mai face sclavi pe 30-40 de ani, plus generatiile urmatoare? Mananci cumva rahatul bancilor cu povestea caderii pietei? Sa nu crezi ca bancile nu vor mai da credite! Mor de foame daca nu dau! NU LE CONVINE CA TREBUIE SA FIE CORECTI!!! Nu le convine ca pot subjuga mii de oameni si ca nu mai fac ce vor!

 


Musafir

#200

2016-02-04 10:04

Petitie de rahat! Toti angajatii bancilor sunt pusi sa il semneze si sa comenteze! Sunteti patetici hotomanilor!