OPRITI LEGEA DARII IN PLATA ! TOT CONSUMATORUL VA PIERDE

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția OPRITI LEGEA DARII IN PLATA ! TOT CONSUMATORUL VA PIERDE

baicu

#276 Re: Re:

2016-02-04 16:23

#267: - Re:  

 cand nu ai pltit angaralele de trei luni ce mortii tai vrei sa te ia banca in brate? eu daca nu platesc lumina o taie si dau si penalitate

Young Man

#277

2016-02-04 16:28

Am semnat pentru noi cei tineri ca hotii vad ca au destui sustinatori


Musafir

#278

2016-02-04 16:34

pentru copii mei care sa chinuie in chirie la bucuresti

Ana

#279

2016-02-04 16:38

Legea trebuie sa fie promulgată și jaful  băncilor, cămătari cu acte în regula susținuți de masonii europei în frunte cu isarescu sa plătească pentru  toate hoțiile făcute.

Ana Niculaie

#280

2016-02-04 16:47

Am semnat aceasta petitie pentru ca de undeva din afara se vrea nenorocirea oamenilor si in special al tineretului. Sunt mama unui copil cu tetrapareza spastica si afazie motorie. Guvernul are un proiect de lege prin care vrea sa ne ia dreptul la venitul modest pe care il luam in calitate de insotitori si vrea sa ne dea copiii pe mana unor asistenti care sa vina opt ore pe zi sa aiba grija de ei. Un copil imobilizat are nevoie de ingrijire permanenta si de parinti aproape nu de un strain care sa ii faca o toaleta rudimentara. Se vrea prin aceasta lege si prin tot ce fac sa nenoroceasca si tineretul. Unde vor sta tinerii nostri? Pentru ce vor munci o viata? Am semnat pentru ca nu vreau legi care sa fie impotriva noastra. Acest guvern se lupta cu toata lumea de la tineretul aflat la inceput de drum si pana la copiii bolnavi iar noi stam cu mainile in san si nu facem absolut nimic. Nu avem sistem medical sau de asistenta sociala, ni se cer bani in siptale pentru orice maruntisuri suntem tratati cu batjocura oriunde ne ducem. Nici macar de un fotoliu rulant nu am putut beneficia, am umblat de la Ana la Caiafa iar intr-un tarziu am facut rost de unul la mana a doua pe cheltuiala mea. Sa ne luptam pentru tineretul nostru ca poate ei vor schimba ceva de asta se si duce aceasta lupta impotriva lor.Sunt pedepsiti aspru pentru ca nu mai vor sa stea cu capul plecat asa cum a facut generatia noastra si avem macar acum datoria sa ii aparam cu orice pret. Se incearca orice este posibil ca aceasta generatie sa fie bagata la fund sau gonita din tara tocmai pentru ca unii se tem ca nu vor fi supusi. 

Eu

#281 Nu petiriei impotriva legii darii in plata

2016-02-04 16:53

O petitie care este semnata in majoritate de dezvoltatori si agenti imobiliari, nu face decat sa va transforme int-o armata de postaci aserviti ai bancilor, partasi la dramele prezente si viitoare ale celor aflati in dificultatea de a mai plati rate la banci, partasi la setea bancilor de a le fi executata si ultima centima. Numeroase banci fac acum incercarea de a-i determina pe consumatori sa le cesioneze si drepturile de despagubire la asigurarile PAD obligatorii.

Am semnat

#282 Petitia DA! Hotii PA!

2016-02-04 16:54

Am semnat !


Musafir

#283 Re: Nu petiriei impotriva legii darii in plata

2016-02-04 16:56

#281: Eu - Nu petiriei impotriva legii darii in plata 

 Eu nu sunt nici bancher nici agent imobiliar!!! Sa ti intre bine asta in cap. Rusine de cauiti sa ne aduci ocara.am semnat pentru copii mei

Centrul de recuperare si reabilitare neuropsihiatrica Balaceanca

#284 Re:

2016-02-04 17:15

#280: Ana Niculaie -  

 Ce forte din afara doamna? Mergeti prea departe. Aici vorbim de un simplu borfas de duzina autohton care fiind prins cu furtisagurile de mai multe ori nu mai este luat la carabaneala de grangurii mari. De asta traieste acum din comisioane primite de la diversi baieti destepti printre care si Dan "Varan" Voiculescu ca sa cace o lege prin care astia scapa de niste datorii mai vechi de dinainte de criza. Ce efecte are legea nu il intereseaza pe el ca nu de acolo isi ia banii. 

Cat despre postacul CHF-ist obraznic si intrigant care se semneaza "Eu", asta e un trambitas de doi lei scapat de pe "Bursa" Omul si-a terminat labutza facuta la calendarele cu panarame goale ale respectabilei "publicatii economice" si a venit sa presteze un pic si pe aici. Vad ca nu s-a sters bine pe maini ca ii cam aluneca degetele si scrie numai prostii.

Spitalul clinic de psihiatrie Alexandru Obregia

#285

2016-02-04 17:22

Mostra de mizerie a postacilor CHF la adresa unei cititoare a ziarului Bursa pe 4 ianuarie 2016. Amenintari voalate cu violul, ca sa vedeti cat le poate pielea astora ! 

"Am vorbit cu prietenul tau si o sa iti trimita pentru uzul tau dar si al "babei de la care ai inchiriat" cativa prieteni de la gara din Koln. Si atunci o sa iti dai seama de ce ai pierdut degeaba timpul pe aici.."

Spitalul clinic de psihiatrie Alexandru Obregia

#286

2016-02-04 17:26

Alta mostra si vor mai urma. Tot de pe 4 ianuarie 2016

"Da daca te prind eu si iti rup toate osisoarele nu ai sa mai platesti chirie si sa vorbesti prostii ca o sa fi in spital"

Spitalul clinic de psihiatrie dr. Alexandru Obregia

#287

2016-02-04 17:33

Inca doua mostre de amenintari la adresa cititorilor si gata, continuam maine

"te joci cu focul si s ar putea sa faci garsoniera cu rate la biserica"

"Rotariule fereste-te ca daca te prind te fac fetita la tot cartierul"


Musafir

#288 Adina/ 22 ani/ studenta

2016-02-04 17:44

Semnat! Dat share! Rugat toti prietenii din lista sa faca la fel! Altceva? 

Iulian Grozavu

#289 Re: Adina/ 22 ani/ studenta

2016-02-04 17:49


Musafir

#290

2016-02-04 17:50

Pentru ca doresc sa achiziționez o locuință și nu dispun de resurse financiare atât de mari încât sa pot achita un avans de 35%-40%, imi este imposibil.
Jack Spintecatorul

#291 Re:

2016-02-04 17:54

#290: -  

 Du-te la munca si ii vei avea. La cei 30 de oameni care si-au pus capat zilelor pentru ca nu exista aceasta lege nu te gandesti? Vad ca ultimii trei sunteti victime perfecte pentru sacalii bancari. Tineri care vor bani din cer si care sunt usor de manipulat. Bravos natiune!

Jack Spintecatorul

#292 Re:

2016-02-04 18:06

#278: -  

 Copiii tai pot sta foarte bine si cu tine la tarushoaia asa se rezolva si problema cu surplusul de forta de munca. In tarile civilizate doar 40% dintre cetateni sunt proprietari numai romanasul nostru verde se vrea stapan peste cosmelia in care sta ca l-a fatat ma-sa proprietar. O lege care ne baga si pe noi in randul tarilor civilizate e binevenita si sper ca sacalii sa creasca avansul la 70%.


Musafir

#293

2016-02-04 18:13

Am semnat petitia si sper intr-un viitor mai senin pentru noi. Doamne ajuta

Jack Spintecatorul

#294 Re:

2016-02-04 18:17

#293: -  

 Da, da. Vezi ca o sa fie promotie la cocioabe daca nu trece legea ca asa ati invatat voi de la parinti, sa aveti bojdeuca voastra maica. Cat de redusi sunteti ma bucur ca am plecat din rasul asta de tara.

baicu

#295

2016-02-04 18:22

sa te fut in gura cu familia ta si tara unde ai plecat si ma cac pe perna din cosigiugul lui mata

ALERTA DE POSTACI !!!!

#296 ALERTA DE POSTACI !!!!!

2016-02-04 18:32

#294: Jack Spintecatorul - Re:  

 Alerta !!! A aparut unul dintre cei mai agresivi postaci ai borfasului ! Bolnavul asta mintal a amenintat cu moartea, a balacarit, s-a dat in stamba mult mai rau decat aici si pe Hotnews, Bursa, Profit, Reporter Virtual si alte publicatii care au dezbatut subiectul. Nu il luati in seama e doar un postac aflat in simbria borfasului si puteti gasi borhotul rautacios varsat de el mai pe la toate articolele care au abordat subiectul acestei "legi"


Musafir

#297

2016-02-04 18:42

lege care face rau tineretului asa am auzit la radio in masina sa o oprim


Musafir

#298 Re:

2016-02-04 18:43

#13: -  

Bă au ce sa faca, sa pună mâna pe carte , sa învețe, sa muncească si sa economisească ! 

Centrul de recuperare si reabilitare neuropsihiatrica Balaceanca

#299 Re: Re:

2016-02-04 18:46

#298: - Re:  

 Acum postezi anonim bai putoare? Si voi aveti ce face, renuntati la cerut miloaga si puneti mana la munca, se rezolva ratele imediat. Postezi anonim putoare? Nu mai esti Jack Spintecatorul? Asa ai primit ordine de la borfas si de la sambatar? Tipic comportament hotesc ii dai omului in cap, ii iei banii si pe urma il injuri ca nu are ceas la mana. 


Musafir

#300 Re: Semnat

2016-02-04 18:57

#273: Ilie Diana - Semnat 

 Ma bucur pt tine , iti doresc doar un singur lucru ,sa nu ajungi sa ai nevoie de aceasta lege a darii in plata, pt ca daca vei ajunge doamne fereste  sa ai nevoie de ea o sa-ti dai seama ca e o lege necesara. deci cred ca toti cei care semnati, daca semnati din convingere o faceti in necunostiinta de cauza. Nu cunoasteti drama familiilor care stau cu frica evacuarii si cu frica ca vor fi sclavi toata viata pt o locuinta pe care nu o mai au. Asta inseamna dreptate in viziunea cinismului bancar. Sa pui bir pe munca omului stiind ca l-ai inselat cu acte in regula.
Aceste lucruri nu le stiti , si nu pot decat sa regret ca nu intelegeti gravitatea situatiei semenilor vostrii.

Sincer iti spun din proprie experienta, pt banca esti doar o cifra. Repet, iti doresc sa nu ajungi in situatie de criza sa nu iti poti plati rata. N-o doresc nici unui dusman. Numai bine!