OPRITI LEGEA DARII IN PLATA ! TOT CONSUMATORUL VA PIERDE

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția OPRITI LEGEA DARII IN PLATA ! TOT CONSUMATORUL VA PIERDE

Cristi

#101 Re: Re:

2016-02-03 08:52

#53: - Re:  

 Esti un bancher disperat care aberezi !

Treziti-va bancile exact asta vor , sa ne invrajbeasca unii impotriva altora...

#102

2016-02-03 08:53

Din pacate astia suntem noi romanii ascultam intoxicatiile celor care recurg la orice mijloace pt a ne manipula.

In cazul acesta ni se  arata ca o sa dispara prima casa,  total fals, urmariti declaratiile guvernului privind intentia bancilor de a se retrage din programul prima casa, nici o banca nu si-a retras cererea, oare de ce? ...supriza, tocmai pt ca e o pomana acordata bancilor ca sa poata da credite....oprirea programului prima casa in fapt nu se va intampla, cei care semnati aceasta petitie nu sunteti decat instrumentele manipularii hotiilor de bancheri care au distrus  zeci de mii de familii. Facand asta (semnand petitia ) suneti tratati exact cun am fost tratati noi cand am luat creditele in CHF, adica una vi se spune si alta vise va da.....sper sa va treziti si sa realizati ca de 25 ani nu suntem decat   masa lor de manevra.

Luati exemplu de la ce au facut oamenii in Islanda cu bancherii...rezultatul : 74 de directori de banci condamnati penal, 74 ---ati auzit bine....oare sa fie din cauza ca bancile va vor binele?....nu.Eu zic sa va treziti inainte  ca Romania sa ajunga un intins desert, prin care escrocii care ne conduc o sa se plimbe razandu-ne in nas din masinile lor scumpe si ceasurile de zeci de mii de euro...V-ati intrebat oare de ce s-au sinucis 31 de oameni din cei creditati care puteau fi salvati daca legea exista?
Voi realizati despre ce vorbim aici? Despre faptul ca oamenii mor cu dreptatea in mana la propriu in tara asta de hoti. Cat de cinic trebuie sa fii sa fii insensibil la pierderi de vieti omenesti.

Inca o data  va intreb pe voi cei care semnati facnd jocul bancilor : realizati despre ce vorbim aici????!!!!!!!!!

Despre  bancheri penali care ar trebui sa raspunda in fata legii pt urmarile deciziilor lor de a da niste credite despre care ei stiau de la bun inceput ce reprezinta. Pt ei banii inseamna mai mult decat viata a 31 de oameni care s-au dus la cei drepti.

In alta ordine de idei: statul a lansat acest program  de care beneficiaza in primul rand banca nu cetateanul, acest program a fost implementat si pt care platesc inclusiv eu cel furat de banci fara sa fiu intrebat daca sunt de acord. In schimb pt faptul ca sunt furat de banca cu actele in regula (sau de fapt in neregula ) nu deranjeaza pe nimeni.

Cei care vreti credite va dau un sfat ( pt ca sunt patit) : nu mai inghititi orice mizerie aruncata de banci pe piata.

Cititi cu atentie ce semnati (mai ales contracte cu banca!!!!!!), si o sa-mi multumiti.....in nici un caz nu faceti cum ati semnat aceasta petitie, adica fara sa cunoasteti cu adevarat cine beneficiaza de ea, sau cine va fi afectat de ea.

CEi care vreti programul prima casa veti beneficia in continuare de el, sunt doar minciuni din razboiul declansat de banci.

 

 

Treziti-va !

iacob

#104

2016-02-03 08:58

nu va atingeti de copiii nostri haimanalelor ca nu voi ia-ti crescut. vreti avans mare ca sa bagati voi in buzunar nu va ajunge cat ne-ati furat pe noi o viata al dracu sa fie ceausescu ca nu va impuscat pe toti cand trebuia.


Musafir

#105 Re: Re:

2016-02-03 08:59

#103: - Re:  

 Lasati-ne pe noi cu minciunile voastre ! Vreti sa ne furati si ii puneti pe altii sa minta ca sa nu ne prindem. 


Musafir

#106

2016-02-03 09:03

Ca nu sunt de acord cu așa ceva sa mai piardă și băncile nu numai noi ani de zile au cistigat milioane de euro numai din administrări de conturi și taxe bancare.
Baicu

#107

2016-02-03 09:04

Me mint!  Ni s-a zis de dimineata ca or sa vina cu minciunile. Nu vreti dragilor sa ne intalnim fata in fata, sa discutam legea ca barbatii? Baicu Cristinel ma numesc, abia astept sa ma vad cu voi !

Baicu

#108

2016-02-03 09:10

Auzi la el, tradatori de tara cei care semnam petitia :))) Mai obraznicatura cine esti, de ce nu iti dai identitatea? Ti-e frica, injuri ca bulangiii la gardul puscariei? 


Musafir

#109 Re:

2016-02-03 09:19

#108: Baicu -  

 am citit si eu asta cu tradatorii de tara. am ramas ca la dentist cum facem sa aflam cine ma-sa-n cur e asta? 


Musafir

#110 uite ce le a mai dat in cap

2016-02-03 09:25

iesit in strada si batuti bine ca nu mai asa se lecuiesc de furat

SEMNATI PETITIA SI DATI-O MAI DEPARTE !

#111 SEMNATI PETITIA SI DATI-O MAI DEPARTE !

2016-02-03 09:35

Catalin Voivozeanu-vila in Bragadiru + Range Rover

Ilie Hadarean-3 case(dintre care doua la vanzare) si terenuri(unul la vanzare)

Andreea Cristoforidis- proprietar de vila, fosta bancherita

Familia Bejan-proprietari de vila

Daniel Zamfir-3 case si mai multe credite+12 miliarde de lei vechi sifonati din bani publici impreuna cu mafiotii bulgari

Gheorghe Piperea-mai multe case si un credit de 800.000 de euro de care vrea sa scape. Isi face imagine de "sustinator al amaratilor" pentru ca vrea sa intre in politica si sa adune voturi

Theodor Zamfir(fratele initiatorului)-samsar de terenuri cu un credit de 720.000 euro de care vrea sa scape.

ASTIA SUNT OAMENII CARE DAU LECTII DE CREDITARE SI CARE VOR SA NE NENOROCEASCA. ASTIA SUNT CEI CARE SPUN SA MERGEM LA MUNCA IN STRAINATATE DACA VREM CASE. ASTIA SUNT CEI CARE II PUN PE DIVERSE SITE-URI PE POSTACI SA NE NUMEASCA TRADATORI DE TARA, BETIVI, CURVE, INCONSTIENTI, SOMERI SI MULTE ABJECTII ! 

TREZITI-VA SI DATI MAI DEPARTE PETITIA SA SE TREZEASCA TOATA LUMEA ! 


Musafir

#112 Re: SEMNATI PETITIA SI DATI-O MAI DEPARTE !

2016-02-03 09:57

#111: SEMNATI PETITIA SI DATI-O MAI DEPARTE ! - SEMNATI PETITIA SI DATI-O MAI DEPARTE ! 

 Hotiiiii! Astia vor sa ne ia banii si sa fuga din tara! 

Marius

#113

2016-02-03 10:31

Am votat pentru familia mea. Cu Dumnezeu inainte. 


Musafir

#114

2016-02-03 10:51

Ce imi place cel mai mult la petitia asta este finalul ... lasati economia sa functioneze , fara ingerinta politicului , dar chiar Programul Prima Casa este o forma de ingerinta a politicului in economie. Ce se va intimpla , daca peste citiva ani va veni o noua criza si o mare parte a celor ce au luat credite prin Prima casa nu vor putea plati ?

MARIA

#115

2016-02-03 10:52

Iertati-ne dragi copii! Am crezut ca politicienii se vor satura cu ce au furat de la noi, nu ne-am gandit o clipa ca vor pune ochii si pe vietile voastre. 


Musafir

#116 Re:

2016-02-03 10:58

#114: -  

 Prima Casa boala voastra, dar dati voi o "lege" si pentru ea. Pana atunci va cam strica voua bisnitarilor socoteala. 

#Colectiv

#117

2016-02-03 11:00

Am semnat pentru dreptate. Jos hotia ! Coruptia UCIDE ! 


Musafir

#118 UNITI

2016-02-03 11:08

Sa ne spuneti voi cei care ati initiat petitia daca va face careva probleme de orice fel ca il linsam si ne ducem la puscarie, macar acolo avem un acoperis stabil asupra capului daca in libertate nu mai vor sa ne lase

Andreea

#119

2016-02-03 11:17

http://www.turcescu.ro/2014/07/famiglia-antenelor-cercetare-jurnalistica-extinsa/

Uitati ce avere are asta care a initiat legea. Il imbie niste maruntis de la noi nesimtitul, in gat sa ii stea pana la al saptelea neam !


Musafir

#120

2016-02-03 11:58

Am semnat pentru ca suntem o familie tanara care dintr-un venit de 4005 lei net impreuna nu are cum sa stranga un asemenea avans decat in jurul varstei de 35 sau 37 de ani. Politicienii sa se lase de furat, sa coboare cu picioarele pe pamant si pe urma sa dea legi prohibitive. Noi avem intretinere, chirie, telefoane, lumina, mancare, gaze si altele. Dansii care traiesc din furt nu pot intelege asta. 

Io

#121

2016-02-03 12:05

Distrugeti si tineri de azi facetii slugi la banci, o sa dea casele inapoi degeba si no sa scape de datorii

DA PENTRU LEGE

Un cetatean

#122 Re:

2016-02-03 12:09

#6: -  

 Si care era diferenta intre Prima casa si celelalte credite, ma rog...., avansul? Asta cu prima casa oricum era marketing, ai fost la banca sa vezi ca ti spune ca nu te incadrezi la prima dar iti propune un credit normal cu ipoteca, din diferite motive, ex: nu mai sunt bani de la guvern,etc..... si asta doar ca tot pe tine te jecmanesc cu dobabnzile , iar banii care ii garanta statul nu puteau fi executati oricum...tot plateai o viata si dupa ce ramaneai fara casa. Hai sa fim seriosi...cine are bani de rate ...ia credit si cu cu 35% avans..erau alte banci care dadeau credit cu <15% avans si garantai creditul cu 118% ( alte proprietati sau cine mai stie ce voiau pe langa asigurari de viata, de locuinta , toate cesionate in favoarea lor ). Si asa preturile la locuinte sunt crescute artificial de agentii imobiliari...

Sunt deacord cu legea darii in plata, sa-si mai asume si bancile pierderi nu doar sa te oblige sa inghiti toate clauzele abuzive in contracte. Valoarea apartamentelor nu este corelata cu piata si suma creditului, asa ca sa te lase pe tine sa-ti vinzi casa, nu sa o execute ei prin licitatii trucate la 50%-75% din valoarea pietei,  iar mai apoi sa-ti prezinte factura ca mai ai de acoperit diferente si penalitati + plus taxele executorilor judecatoresti. Asa ca sa fim seriosi , asa cum merge la altii, trebuie sa mearga si la noi, nu doar sa omoram romanul cu taxe si impozite locale ...sa aiba guvernantii de pensii si bancile comisioane si dobanzi enorme.

Iuliana

#123 Re:

2016-02-03 12:19

#121: Io -  

 Mersi pentru sfaturi dar chiar nu avem nevoie. Cand veti trai in case inchiriate si veti astepta luna de luna sirul de observatii aferente,(mereu dupa incasarea banilor pe luna in curs, normal) si vi se va spune inclusiv cum sa va intindeti rufele ca sa nu atinga perdeaua din balcon(pe care nu ai voie sa o dai jos), atunci sa vedem daca mai aveti pofta de sustinut legi. Eu una sunt satula de viata asta! Stim ce sa facem cu vietile noastre, multumim totusi pentru grija. 

Marius

#124 Re: Re:

2016-02-03 12:33

#122: Un cetatean - Re:  

 Sa zicem ca eu am pus deoparte vreo 10000 euro cat imi trebuie pentru avansul de 15%. Saptamana viitoare se aproba golania voastra si banca imi cere pe langa aia 10 inca vreo 12500. De unde ii iau in cateva luni desteptule, imi vand un rinichi? 


Musafir

#125 Re: Re: Re:

2016-02-03 12:46

#124: Marius - Re: Re:  

 Atat mai au sa ne faca sa ne vindem maruntaiele din noi. Ne meritam soarta daca nu iesim vreo doua milioane si sa infudam puscariile cu toti nemernicii astia din conducerea tarii. Asta plebe, ast gunoi...