Vrem sa muncim!

Quoted post

Laurentiu

#148 Pentru excalibur

2011-12-15 16:47

In viata, orice lucru bun pentru unii poate fi rau pentru altii si se vede clar ca ce ne deranjeaza pe noi te face pe tine mai fericit. Daca eu sunt tablagiu si toti de aici suntem mult prea mici pentru ambitiile tale, consider ca ar trebui sa frecventezi forumuri pe masura ta si sa discuti cu persoane complatibile cu tine. Colegii mei mai impulsivi au motive sa fie nervosi si sa raspunda cu injurii la injurii, insa tu care esti foarte fericit ar trebui sa vorbesti extraordinar de frumos, sa iti exprimi implinirea si multumirea fata de ce ni se intampla. Esti si tu cu nervii la pamant, sau de ce ne injuri? Iar daca noi ne-am ales aceste meserii, nu le-am ales fiindca vream sa fim tablagii ci mai sunt si alte motive la care tu puteai sa te gandesti: nu toti au bani sa faca o facultate, nu toti au rude sau cunoscuti in alte tari, si nu toti au pretentii de la viata atat de mari ca ale tale. Iti zic sincer ca la cum vorbesti, ma indoiesc ca ambitiile tale vor deveni realitate si nu vor sfarsi doar ca vise marete.

Raspunsuri

excalibur

#149 Re: Pentru excalibur

2011-12-15 18:38:59

#148: Laurentiu - Pentru excalibur

imi place aici, pe forumul asta! ma distrez! cu toate astea v-am si spus care este situatia: nu se vor mai face angajari de tablagii. nici in actuala legislatura, nici in viitoarea.

unele guverne din trecut, psd de exemplu, au promovat mediocritatea intr-atat ca orice inapoiat al unui liceu a putut ca in urma unor cursuri sau a unei scoli de politie, jandarmi sa fie angajat dupa promovare imediat pe un salariu care-l intrecea cu mult pe al unui profesor, invatator, doctor, inginer. normal absolventii scolilor de politie, jandarmi etc si cei ai cursurilor in armata ar fi trebuit sa aiba un salariu conform pregatirii.

este problema voastra daca ati ales easy way!

tara are nevoie de profesori, doctori, ingineri, economisti, etc insa de tablagii putzeau birourile iar jandarmi, pompieri si cadre in armata sunt destui. ca si functionarimea din primarii.

este foarte bine ca s-au luat aceste masuri ca sa se stopeze cheltuiala prosteasca a banului public, bani care au putut fi investiti in altceva.