Ucigasii ursuletului sa plateasca!

Quoted post


Musafir

#466 Re: ursulet nevinovat!

2016-10-12 21:54

#6: cluj - ursulet nevinovat! 

 ai citit si asta?

este din articol

 

Autoritarile au incercat sa tranchilizeze ursul, dar operatiunea a esuat. Asa ca, in cele din urma, animalul, care se refugiase in curtea unei firme, a fost impuscat.

"Situatia devenea foarte grava mai ales ca a terecut prin zona mai multor scoli si situatia de pericol in care am ajuns a impus luarea deciziei de impuscare. A intrat intr-o curte in care erau 50 de persoane care erau intr-o situatie de real pericol", 

 

alta data s-a reusit, acum nu.

 

In aprilie anul trecut, un pui de urs s-a plimbat cateva ore prin Sibiu dar, in cele din urma, a fost tranchilizat si capturat in pivnita unei case. In urma cu 5 ani, un tigru evadat de la ZOO a fost impuscat in padurea de la marginea orasului culmea, dupa ce fusese tranchilizat. Speriat, vanatorul s-a temut ca tigrul va ataca inainte ca sedativul sa isi faca efectul.

 

 

Iar faptul ca a trecut pe niste scoli cu copii nu te ingrijoreaza?

Raspunsuri

Eduard

#498 Re: Re: ursulet nevinovat!

2016-10-12 22:27:24

#466: - Re: ursulet nevinovat! 

Partea ca s-au temut de ce-ar putea face bietul ursulet si ca tranchlizantul nu ar fi fost eficient este o gaselnita jalnica! Nu dura mai mult de cateva minute ca tranchlizantul sa-si faca efectul! Prin urmare nu cred nici un moment ca l-au tranchilizant sau ca macar au incercat. S-au grabit sa ajunga acasa si au preferat sa ucida o fiinta nevinovata. Asa ca invit "binevoitorii" fara constiinta sa lase teatrul de propaganda si drama de farisei si daca vor violenta sa mearga la puscarie sau pe front si sa si-o ia personal peste tot!

Un om

#1019 Re: Re: ursulet nevinovat!

2016-10-13 12:53:29

#466: - Re: ursulet nevinovat! 

 Si atunci sa impuscam un pui de urs???? Nu exista rusine mai mare si niciun argument nu-l poate scuza pe dobitocul care a recurs la aceasta solutie. Putea fi prins atat de usor, chiar si cu o franghie. Nu ar fi facut rau la nimeni. RUSINE celor care iau apararea acestor bestii. Nu e nicio diferenta intre tine si ceilalti criminali!!!!!


Musafir

#1252 Re: Re: ursulet nevinovat!

2016-10-13 18:53:47

#466: - Re: ursulet nevinovat! 

 buna seara !  stii ce ma ingrijoreaza ? faptul ca oricand se poate intampla o tragedie din cauza unor incompetenti care  nu sunt in stare sa ia decizii in situatii limita. si ursuletul era ...un copil....haituit si speriat.de ce n-au fost in stare sa-l salveze? de ce? din cauza faptului ca e mai simplu sa ucizi decat sa salvezi,in mintea lor bolnava. sper ca Dumnezeu sa-i fereasca si sa nu plateasca prea scump pentru asta.pentru ca aceste fapte se platesc mai devreme sau mai tarziu.nu vor sti de unde li se trage....pacat! totul se putea finaliza altfel si sa fim impacati sufleteste ca am facut o fapta buna. 


Musafir

#1626 Re: Re: ursulet nevinovat!

2016-10-16 14:14:20

#466: - Re: ursulet nevinovat! 

 Citi violatori, criminali etc. nu au recidivat? uciderea este solutia extrema si numai in scopul apararii, de ce va incapatinati sa sustineti niste aberatii? era un pui de urs. Daca se aruncau 2, 3 haidamaci ,de jandarmi sau politisti pe el si tot  il imobilizau.  Am vazut ca erau si mascati pe acolo, despre ce vorbim, chiar suntem multi dusi cu capul, suntem minunea Europei si nu numai. Asemenea mobilizare am mai vazut in afara in atentatele cu teroristi. Daca mai luam in calcul si panica care au creat-o sau disperarea cu care imprastiau oamenii putem spune lejer ca suntem SCELERATI fara sa gresim, fereasca d-zeu de ceva serios.




Publicitate plătită

Vom expune reclama pentru această petiție în atenția unui număr de 3000 de persoane.

Aflați mai multe informații...