Vrem inapoi microbuzele !

Quoted post

Adevarul.

#4 Re: Nu vrem microbuze din nou pe strazi.

2016-07-01 09:22

#1: Victor - Nu vrem microbuze din nou pe strazi.  

 Presupun ca dumneavoastra calatoreati cu autobuzul si va simteati singur in el si doreati sa vedeti mai multe persoane in el si sa resimtiti dulcele miros al naftalinei si al transpiratiei ca pe vremuri.

Se vede ca nu stiti tot adevarul despre faza cu evaziune... eu va pot spune ca pentru a putea circula aceste microbuze la primarie se plateau pentru acest drept taxe lunare precum si licenta de a circula .

Raspunsuri


Musafir

#8 Re: Re: Nu vrem microbuze din nou pe strazi.

2016-07-01 10:40:35

#4: Adevarul. - Re: Nu vrem microbuze din nou pe strazi.  

 Pentru serviciul oferit mie nu mi se dadea bilet...deci...EVAZIUNE...Daca nu stii ce inseamna...vezi dex-ul...

Domnule

#10 Re: Re: Nu vrem microbuze din nou pe strazi.

2016-07-01 10:41:52

#4: Adevarul. - Re: Nu vrem microbuze din nou pe strazi.  

 Copil prost ce esti , asculta aici , pentru 1.5 lei , faci sauna , mirosi ce n-ai mirosit in viata ta ... Asta inseamna respectarea calatorilor? Eu spun ca nu , mai bine ar baga maxi . In plus in ficare dimineata cand pleci la munca e plin de mosi .. Da n.au treaba acasa ma ? Stau toata ziua si se plimba ca nu au ce face acasa si ca le da primeraia abonamente gratis ... De ce ? Ei nu primesc o pensie ? Si elevi pana acum un an isi plateau abonamentele din banii parintilor , mie nu mi se pare corect dar fie ca tine , copil prost.

Valush

#63 Re: Re: Nu vrem microbuze din nou pe strazi.

2016-07-02 08:24:58

#4: Adevarul. - Re: Nu vrem microbuze din nou pe strazi.  

 In maxi taxi era mai bine?? Conserve de hamsii erau si alea!! Cate orase sunt fara cele maxi taxi si nu mai crapa nimeni! Nu-ti convine putoarea si sauna ia taxiul!! Nu vreau  sa mai vad orasul "murdar" de maxi taxi"!

Victor

#87 Re: Re: Nu vrem microbuze din nou pe strazi.

2016-07-04 14:07:41

#4: Adevarul. - Re: Nu vrem microbuze din nou pe strazi

Faptul ca nu se elibereaza tichete de calatorie reprezinta evaziune fiscala. Adica furt.