Examen National

Quoted post

Un elev de clasa a 8 a

#4217

2016-06-30 05:59

Cat de idiot trebuie sa fii sa ai un argument precum : 8 nu e bun raspunsul ,e 3 clar deoarece nu exista note de la 0 la 8?!!!!!! Mai oamenilor, legenda arata clar ca dreptunghiurile reprezinta elevii. Cei care au scris 3 nici macar nu stiu sa citeasca o legenda!! In enunt nu se specifica faptul ca notele ar fi de la 1 la 10 asa ca NU AVETI NICI UN ARGUMENT. Nespecificandu-se acest fapt clar, atunci elevul trebuie sa urmareasca legenda,dandu-si asadar seama , cu mai muta logica decat cei care au scris intamplator 3,ca  raspunsul corect e 8. Si inca ceva, "0" este originea, si apartIne ambelor axe...dar sunt o idioata pentru ca nu stiu sa citesc o diagrama pentru ca am respectat legenda si pentru ca notele incep de la 1 la 10,nu? Da...inca o data Ministerul lasa de dorit ,  nerecunoscandu-si greseala...se joaca cu viitorul nostru...ELEVII NU SE DEPARTAJEAZA PRIN ASTFEL DE TAMPENII, CI PRIN SUBIECTUL 3

CELOR CARE AU SCRIS 3 PROBABIL NU LE-AU TRECUT PRIN PLODUL LOR CAP CUM SA REZOLVE SUBIECTUL 3

EI EU INSA AM REZOLVAT TOT. DAR SUNT O PROASTA PENTRU CA, EU CU INCA 40 000 DE ELEVI AM PUS RASPUNSUL 8, NU? SI PENTRU CA MINISTERUL E PREA JOSNIC SI INCULT CA SA RECUNOASCA GRESEALA COMISA.

RUSINE! 

SI DACA ARGUMENTATI IN CONTINUU PE IDEEA CA RASPUNSUL CORECT AR FI 3,MACAR NU MAI VENITI TOTI CU ARGUMENTE DE DOI BANI CA NOTELE SUNT DE LA 1 LA 10 NU DE LA 0 LA 8. DOAR PENTRU CA IN BAREM SCRIE 3 NU INSEAMNA CA E ASA ;)

RUSINE MINISTERULUI SI INCULTILOR DIN CARE ESTE ALCATUIT!

Raspunsuri

Alex

#4225 Re:

2016-06-30 06:10:55

#4217: Un elev de clasa a 8 a -  

 Adica daca 40 000 de elevi au scris ceva, inseamna ca e corect? Atat de mare a crescut instinctul de turma in tara asta?