Examen National

Quoted post


Musafir

#4030 Eu

2016-06-29 22:19

Acest grafic in trecut era notat distinct pe axa elevi/nota si cerinta era aceiasi!

Sa fim întelesi! Daca cei care au dat raspunsul ca fiind 8 si nu 3, vor pierde cele 0,50 sutimi presupunand ca restul e impecabil, vor avea o nota finala de 9,5, corect?

Sa fim seriosi, vor ajunge intr-un liceu bun oricum si daca nu va fi asa, mediile de admitere vor fi mai mici! Ce vor face elevii care au reusit sa ghiceasca cifra 3 si vor intra la un liceu putin mai bun decat pot "DUCE"?

Simplu ☺!  Vor avea pb inca din primul semestru si nu stiu de ce un liceu de renume si-ar dorii un elev incompetent!

Licee precum SAVA, C.N.I.T.V, MIHAI VITEAZU, GHE LAZAR au nevoie de copii pregatiti !

As propune repetarea examenului cu subiecte de dificultate mare si atunci vom vedea cine este cu adevarat pregatit!

Daca in rezolvarea ta azi nu ai facut totul impecabil la subiectele II si III, eu zic sa te abtii, eu poate am gresit nerezolvand un ex de cls a III a dar TU, nu vei fi niciodata MATEMATICIAN, decat un elev norocos!

Raspunsuri


Musafir

#4033 Re: Eu

2016-06-29 22:22:04

#4030: - Eu 

Eu am rezolvat integral subiectul, inclusiv exercitiul 6, si nu sunt de parere ca ar trebui acordate puncte celor care au gresit.

Sunt mai mult decat ok cu repetarea examenului cu un subiect de dificultate mare:), dar sper sa nu incepeti sa faceti si acolo petitii, sincer.