Examen National

Quoted post


Musafir

#3316 Re: Re: Re:

2016-06-29 18:48

#3087: Anonim - Re: Re:  

 Da si eu am gresit si nu vreau sa se puncteze. Fiecare trebuie sa isi asume greseala. Totusi adevarul este ca la Subiectul I se ofera prea multe puncte pentru niste exercitii asa de simple. 10x5-50 sa fie 5 puncte ? E prea de tot. Se ofera asa de multe puncte la asa exercitii usore si la fel de multe sa demonstrezi ca acele place sunt paralele. Nu mi se pare corect.

Raspunsuri

Ioana

#3413 Re: Re: Re: Re:

2016-06-29 19:15:57

#3316: - Re: Re: Re:  

 Chiar nu va dati seama? Ati gresit si trebuie sa va asumati asta! Examenul a fost chiar banal. Trebuia sa se faca diferenta undeva, altfel ar lua toti note imense si nu ar mai fi nicio metoda de a ajuta copiii buni sa se diferentieze de cei mai- sa le spunem lenesi-. Mi se pare perfect normal sa existe si astfel de subiecte (care subliniez, nu sunt gresite) care sa ne puna logica la incercare! Nu mai faceti atata caz ca a gresit jumate' de Romanie', ca nu o sa intereseze pe nimeni prostia si defecta gandire a voastra. Punct si ati face bine sa semnati contra peritia!

Ideea cum ca problemele de la subiectul 1 ar trebui sa ajute la marirea notei este gresita! La acele cerinte este solocitat sa fim atenti la orice detaliu si calcul pt ca nu exista punctaje iniermiediare. 

Faceti bine si semnati contra petitia pt ca fiecare sutime conteaza. Raps 8 este categoric gresit si nu cred ca va convine sa fie punctat cu 0,5p.