Examen National

Quoted post


Musafir

#1916 Re:

2016-06-29 14:28

#1801: -  

 Nici intr-o clasa nu sunt 30 de copii in mod normal nu voie mai mult de 25 maxim 27 ; dacă se specifica clar ce reprezintă ox si ce reprezintă oy atunci puteai face copiii inculți si mamele lor de asemenea. Un copil care rezolva totul perfect si greșește la acea diagrama nu cred ca ai dreptul sa-l faci incult. Mai ales ca in diagrama era specificat ca ce e colorat reprezintă nr de elevi . Rușine ca poți vorbi asa despre niște elevi care au muncit de le-a sărit capacele si ii poți desconsidera in halul asta. Ei au fost induși in eroare in special de acea nota cu nr de elevi. Nu zice nimeni sa ii depuncteze dar tocmai pt ca nu au fost specificate axele de coordonate sa fie considerate ambele variante pt ca asa este corect . Nu cere nimeni sa dea 5 puncte celor care au scris 2 sau 6 sau alt răspuns 

Raspunsuri


Musafir

#1963 Re: Re:

2016-06-29 14:35:15

#1916: - Re:  

 Total adevarat ...sunt in clasa a 8-a si sa va spun sincer ca sa intru la un colegiu am nevoie de 10 la matematica ; c-ul mi s.a parut banal , in schimb am gresit la o astfel de problema ... daca nu are efect petitia voi ajunge cel mai probabil la un liceu prost...si astfel de retardati frustrati au tupeul sa critice elevi care ar fi luat 10...


Musafir

#2028 Re: Re:

2016-06-29 14:42:33

#1916: - Re:  

 Dă-o dracului de treaba, sunt un copil de 7 la mate și tot am știut sa fac diagrama aia, care apropo, a fost foarte identica cu cea de anul trecut, și știi ce? Și pe aia am făcut-o.  Și ba da, ii pot face inculți, cum rahat poți zice pune 8? Asta ar însemna că nota 3 a fost luata de 5, 9 sau 10 elevi, asa ca nu mai veniți pe aici sa faceți pe împăciuitorii, că pur și simplu e irelevant.