Examen National

Quoted post

Dan

#1846

2016-06-29 14:20

Priviti unde s-a ajuns. Ce inseamna aceasta "democratie" si mai ales ce inseamna internetul. Am ajuns sa realizam petitii online pentru reevaluarea unor subiecte ce s-au dat la un examen NATIONAL. Credeti ca acele subiecte au fost facute de oameni cu doua clase? Exact acelasi tip de diagrama s-a dat la simulare.Acolo de ce a fost atat de usor interpretabila? Pentru ca mentiona numarul de elevi ce au obtinut NOTA 10 iar pe grafic cifra 10 era doar pe axa X? Evident ca examenul trebuie sa fie ceva mai greu de at simularea, si cum v-a modificat putin cerinta si v-a pus sa va folositi mintea, cum ati dat chix! Oameni buni, am ajuns sa ne punem parintii/bunicii/fratii/surorile sa semneze cu ochii inchisi ceva NEDREPT! Va rog sa-mi spune-ti mie, PARINTILOR, cand erati la scoala gimnaziala sau chiar la liceu, aveati curajul sa intocmiti astfel de petitii daca vi se parea un subiect "ambiguu"? Va spun eu. Nu aveati curajul nici sa puneti la indoiala autoritatile care se ocupau de asa ceva.

Sunt de parere ca aceasta "democratie" i-a coplesit pe multi dintre noi si unii chiar au impresia ca li se cuvine totul. Treziti-va la realitate cetateni! Promovati corectitudinea!

Raspunsuri


Musafir

#1870 Re:

2016-06-29 14:23:24

#1846: Dan -  

 Sunt cu totul de acord, nu era nimic greu de inteles si eu am dat examenul si am stiut raspunsul corect!

Nu cred ca e greu ca un elev sa realizeze ca notele sunt de la 1 la 10 nu de la 0 la 8.