Examen National

Quoted post


Musafir

#1032

2016-06-29 12:43

Bai doamne,deci cum sa faci o petitie pentru un exercitiu de tot rahatul.

Voi,din cate am inteles,ati citit graficul invers,ca altfel nu imi explic cum ati pus 8.

Pe partea stanga,de jos in sus,era numerotat de la 0 la 8,nu poti sa iei nota 0,si chiar daca nu ar fi luat nimeni notele de 9 si 10,tot ar fi trebuit sa fie trecute.In jos,in schimb,era numerotat de la 1 la 10.Deci,pentru incompetenta voastra,n-ar trebuii sa acorde punctaj,din moment ati gresit.Exercitiul a fost usor,daca ai fi muncit sau ai fi avut putin creier,n-ati fi gresit.

Raspunsuri


Musafir

#1055 Re: ...

2016-06-29 12:46:11

#1032: -  

 in unele cazuri conteaza 50 de sutimi

 

Andreea B.

#1106 Re:

2016-06-29 12:52:26

#1032: -  

 alta terminat/a. nu te mai da desteapt/a ca nu esti. in primul rand, ambele "parti" care se mai numesc si axe de coordonate dar in fine, incep cu 0. pentru ca 0 este centrul oricarui sitem de axe xOy. daca este pozitionat pe desen mai la stanga sau mai la dreapta asta nu inseamna ca apartine unei singure axe. in al doilea rand, NU ITI TREBUIE CREIER PENTRU CHESTIA AIA! fiecare a considerat raspunsul dupa cum a vazut pe moment. normal ca dupa ce apare baremul toti sunt destepti in comentarii. plus ca tipul ala de exercitiu nu valorifica deloc cunostintele de MATEMATICA (formule, logica, etc). adevarata baza e subiectul al 3lea unde nu pre cred ca norocosii care au luat raspunsul 3 au facut ceva. asa ca bafta in prostia ta