Opriti montarea antenei GSM RDS la 20m de Gradinita 5 Sibiu

Quoted post

Mircea

#23

2016-04-26 06:27

Doamna Ioana aveți respectele mele pentru ca dumneavoastră credeți cu tărie în ceva , dar nu înțeleg de ce folosiți aceleași mijloace pe care le blamați atât.  De ce nu ați făcut o petiție scrisa și sa mergeți sa strângeți semnături? De ce folosiți telefonul mobil, internetul ? Pentru ca va folosiți de tehnologie și de antenele care transmit semnal. Eu cred ca în aproape în fiecare casa exista wifi și cel puțin un telefon mobil. Nu cred ca este cazul sa fiți împotriva a ceva care chiar dumneavoastră folosiți. Nu dați niciun exemplu , ba mai mult ceea ce faceți cred ca se numește ipocrizie. Doriți servicii de calitate, dar în același timp sunteți împotriva.  Eu cred ca va contraziceți singura din toate punctele de vedere. În toată lumea exista antene, chiar și în ultimele cătune din România pentru ca sunt obligați de statul roman sa le monteze. Nivelul de radiații este mai mic când antena este mai aproape. Dacă tot folosiți blestematul și nocivul internet dați un search pe Google pt documentare. Personal cred ca ar trebui sa va preocupe lucruri mai importante dacă tot aveți atâta timp liber, cum ar fi copiii bolnavi de cancer, cei abandonați, sau alte cazuri umanitare, nu o antena care nu face mai mult decât a oferi servicii de calitate și eventual strica puțin aspectul estetic al centralei. 

Va mulțumesc 

Raspunsuri


Musafir

#28 Ce Re:

2016-04-26 10:04:46

#23: Mircea -  

Sunt domnule, atat sesizatii scrise cat si semnaturi. Cititi tot textul petitiei si gasiti linkuri unde se demonstreaza si se convine inclusiv de catre statul roman cat sunt de periculoase. Va invit si eu pe dvs sa cautati pe aceleasi Google informatii. Faptul ca vorbiti despre aspectul estetic al centralei ma face sa rad sincer. Ori nu ati observat fecalele de pe ziduri, ori nu ati ajuns in zona niciodata. Si nemtii folosesc internet si telefoane mobile si nu au antene pe toate blocurile. Aveti senzatia ca suntem mai meseriasi ca avem cel mai tare internet din Europa? Credeti ca nemtii de nebuni sau de saracii nu-l au la fel?