Transformarea "Cateralei Neamului" in "Spitalul Neamului"

Quoted post


Musafir

#5

2015-11-03 18:00

Am semnat aceasta petitie pentru ca asa este normal si omeneste. Intr-o tara plina de lipsuri, fara scoli, fara spitale, fara drumuri chiar trebuie sa cheltuim 1.000.000.000 ( un miliard ) de euro pe un kkt aurit ce nu foloseste poporului ci doar pentru cresterea veniturilor BOR ?????

Raspunsuri


Musafir

#80 Re:

2015-11-04 05:39:01

#5: -  

 

Pandora

#128 Re:

2015-11-04 11:53:44

#5: -  

 Eu imi doresc sa nu mai vad oameni atat de urati si discriminatori!

Biserica este legamantul dintre om si Dumnezeu.  Este lacasul lui Dumnezeu pe pamant!  Biserica este casa Domnului!  Biserica ortodoxa are un Altar inchinat Lui, Tatal cerului si pamantului! In acel Altar trimite Dumnezeu pe Duhul Sfant. Si biserica este astfel Sfanta! 

Cum sa te pui tu , om de rand, inaintea lui Dumnezeu si sa spui ca avem destule casi pt tine Doamne!  Noi mai vrem si spitale! 

Da mai face-ti fratilor si spitale si scoli si autostrazi!  Dar lasati voi biserica acolo unde e ea. Si nu va mai atingeti de lucruri sfinte!

Ca avem politicienii corupti si plini de zell nu e vina bisericilor; si anume ca nu avem spitale performante si scoli decente.  Toate astea le-am avut odata cu foarte multi ani in urma!  Pe cand Romania era un stat in floare inainte de '89.

De atunci si pana acum in Romania s-a tot furat de catre toti cei care ne-au condus pe rand. Cum ar fii fondurile alocate pt spitale si scoli, padurile si bogatiile muntiilor; iar  tot ei incearca ackm sa va spele creierii ca banii sunt acolo in "Catedrala Mantuirii Neamului".

Catedrala asta se face prin decret de lege,  din cei 2% din venitul celor care doresc sa il donez bisericilor ortodoxe. Din banii celor care isi doresc Catedrala asta aurita!  Si nu aveti voi drept asupra ei si nici statul roman din moment ce nu ai contribuit! Contribui si tu!? Opreste-ti contributia!  Nu contribui; taci din gura si contribuie cu 2% pt spitale si ce mai vrei tu!

Sunteti multi si prosti!