Interzicerea fumatului în localuri

Quoted post


Musafir

#1

2015-10-31 16:14

Poate măcar acum, în ceasul al 13-lea, vor vota și parlamentarii noștrii legea de interzicere totală a fumatului în spații publice. Pentru că nu poți activa senzori de fum altfel. În toate țările civilizate se respectă acest lucru, numai noi am rămas - din nou - la marginea Europei.

Raspunsuri


Musafir

#3 Re:

2015-10-31 17:59:44

#1: -  

 Nu cred ca e imposibil ca instalatia asta sa fie conectata si la un intrerupator


Musafir

#99 Re:

2015-11-01 17:14:46

#1: -  

 Incidentul nu a fost cauzat din cauza unei tigari aprinse.. senzorii de care spui se activau si la artificiile care au provicst incendiul...era tot una..

Gabila

#349 Re:

2015-11-02 11:49:53

#1: -  

 sa mă **** in petitia voastră. Sa va vad doar ca încercări sa.mi interziceti sa fumez. Banii vostru cumva?


Musafir

#460 Re:

2015-11-02 18:20:54

#1: -  

 Siii in al 14-lea ceas sa se voteze legea de interzicere a migrarii ratei carpatine toamna (n-are legatura cu nimic dar ne agatam de un subiect pentru a fi virali).

leu

#925 Re:

2015-11-29 09:32:41

#1: -  

 Vreau sa  avertizez pe Orban si Voicu !!!
Sa votezi legea ANTI FUMAT, altfel te blestem sa mori de cancer de plamani, nu fii penal ca toti penalii din parlament si senat, ca nu mai pupi loc in Senat, gandestete ca ai copii si cum ar fii sa fie bolnavi din cazuza fumatului.
Si inca ceva....masinele , fabricele, hornurile poluiaza in exterior dar tigarile si fumul lor in interior, slava domnului ai unde fuma in aer curat dar nu in cofetarii, resturante, baruri.
Da o bila alba si ai sa vezi ca lumea te apreciaza atfel iti vom blestema numele tau !!!


Musafir

#968 Re:

2016-03-18 20:20:21

#1: -  

 Nu lucrul asta e problema in tara noasta in primul rand;) In al doilea rand da este adevarat ca in alte tari civilizate asa cum spui fumatul este interzis,dar nu in toate localurile ca la noi. In al 3 lea rand,nu suntem la marigineau Europei din cauza ca nu era interzis fumatul,ci din diferite motive pe care le stii si tu si nu cred ca e cazul sa le enumar. Daca este nefumator/nefumatoare te poti duce in alte locuri,nu acolo unde se fumeaza daca nu ti convine.

BAG PULA IN COPII VOSTRII

#976 Re:

2016-03-31 03:59:37

#1: -  

 Sa va iau neamu in pula pana le iese fum de tigara pe nas .bag pula in legea voastra fumam unde vrea pula noastra saracilor bagamiasi pula im mormantu copiiilor vostri de zdrente !