Manifest pentru o televiziune fara mizerii

Quoted post

Maria

#2717 Re: Vai.....

2015-08-04 15:12

#2705: Prezentatori 4 Rating - Vai..... 

 Indiferent de faptul ca cei de la PrimaTv nu fac rating precum alte canale, cum ar fi Kanal D, Antena 1 s.a., zeci de mii de persoane si-au exprimat prin intermediul acestei petitii nemultumirea fata de subiectele abordate in majoritatea emisiunilor difuzate pe canalele mai sus mentionate. Ma bucur sa constat ca mai sunt persoane cu scaun la cap in aceasta tara! Mi se pare eronata parerea dumitale. Daca Oana Zavoranu isi dezgoleste anumite parti ale corpului in fata camerelor de filmat e una, intr-adevar, insa daca ar fi un eveniment izolat si telespectatorii nu ar fi nevoiti sa asiste la alte asemenea "incidente" de nenumarate ori cand deschid televizorul, fii sigur ca aceasta petitie nu ar fi strans atatea semnaturi. Din comentariul dumitale inteleg ca esti pe langa subiect. Nu e vorba ca se cer asemenea porcosenii, caci fii sigur ca daca nu s-ar difuza asemenea tampenii precum emisiunile de cancan, stiri si altele asemenea, n-ar veni nimeni sa formuleze o petitie cum ca vrea asa ceva. E vorba ca cei care le vizioneaza, (5-10 milioane de persoane, dupa cum reiese din comentariul dumitale si asta ar trebui sa constituie un semnal de alarma, caci inseamna jumatate din populatia acestei tari!!!) sunt persoane insuficient instruite si fara cine stie ce grad de cultura, care nu au auzit in viata lor proverbul "Nu tot ce zboara se mananca!". In schimb, daca oamenilor li s-ar insufla interesul pentru informatie de calitate, prin promovarea emisiunilor de cultura, difuzarea de documentare, iti garantez eu ca interesul pentru astfel de idiotenii precum emisiunea lui Capatos sau cum l-o fi chemand, Wowbiz si stirile de la ora 5 s-ar diminua considerabil! Eu sunt in clasa a XI-a si nu am deschis decat o data televizorul vara aceasta, ca mai apoi sa-l inchid la loc dupa vreo doua minute. M-as bucura daca petitia aceasta ar rezolva ceva, dar mi-e din ce in ce mai greu sa cred ca o vor semna toti din cealalta jumatate a tarii care nu frecventeaza astfel de emisiuni. 

Raspunsuri


Musafir

#2725 Re: Re: Vai.....

2015-08-20 06:57:55

#2717: Maria - Re: Vai..... 

 

Citeste, semneaza, nu uita sa validezi mailul primit, da mai departe, multumesc !

 

Manifest pentru o televiziune fara mizerii