Cerem arestarea celor 7 baieti violatori din Vaslui!!

Quoted post


Musafir

#25466 Re:

2015-07-21 19:13

#1: -  

 La puscarie cu ei asa ceva nu se poate,sa le rupa curu in ei aia acolo ca merita 

 

Raspunsuri

Mihaela

#26019 Re: Re:

2015-07-21 19:44:32

#25466: - Re:  

 Mi se pare ireal totul!  Incepand de la decizia judecatorului!  Acesti 7indivizi ,care au batjocorit acest copil ,nu merita altceva decat pusi la zid!  Insa tinand cont de legile tarii noastre, nu este de mirare, ca sunt lasati in libertate. Tin sa cred ca si si din acest motiv, al legilor foarte blande se intampla, ce se intampla (violuri crime, furt, etc. ) Sa intre la puscarie pentru ce?  Sa traiasca mai bine acolo, decat afara?  Nu imi pot explica, cum un detinut, are acces la internet,tv, droguri, etc,  din incinta penitenciarului ?cum si de ce?  Cei care ajung acolo,  ajung sa traiasca mai bine ca afara!  Clar! 

Cand citesc tot felul de stiri,  si vad, ceva de genul,  a omorat, violat, etc "tinerii sunt cercetati " "tinerii sau ales cu dosar penal" "fapta lui variaza intre 5-10-15 cel mult de inchisoare "serios?  Ce legi!!! Gandesc cat e de simplu ,doi indivizii violeaza, si ucide o fata, sau o femeie,  iar dragul de judecator, decide o pedeapsa cu inchisoarea pe 10 ani,  asa! Zis si facut !Dar din acesti 10 ani,  raman 7,clar! Pentru buna purtare, etc! Serios ,doar 7ani ? Romaniiaaaaa tara mea draga,  ucizi cu sange rece si tu dai 10 ani de inchisoare??? Violeaza si traumatizeaza in biet copil si ce?  Nu ,ca si cum nu s -a intamplat nimic. Le da 10 ani,  din care fac 7daca ii fac...  ies afara se bucura de viata buna si cum au ocazia fac altceva!  

Cred ca e timpul sa se schimbe ceva,  sa se aplice pedepse mai dure pentru astfel de indivizi. Daca nu,  in acest fel nu o sa ajungem niciunde.  Violuri, crime si furturi,  la nesfarsit, pentru ca aceste legi sunt prea blande.  

Romaniaaaa e timpul sa ne trezim!