Cerem arestarea celor 7 baieti violatori din Vaslui!!

Quoted post


Musafir

#26

2015-07-16 13:02

Astfel de oameni trebuie pedepsiti,reeducati.Ma tem insa ca in satul acela nu sunt condamnati de toata lumea pentru actul lor de violenta animalica.

Raspunsuri

Radu

#689 Re:

2015-07-17 20:23:59

#26: -  

 Asa e,din lipsa de cultura la sate inca se procedeaza ca in epoca de piatra

crys

#2347 Re:

2015-07-18 17:28:13

#26: -  

 Din pacate, majoritatea celor ca ei si a celor care-i sustin pe cei 7 indivizi, sufera de boli psihice. De fapt, in acele sate primitive, se gasesc adevarate focare de boli psihice, pe care le transmit mai departe, din generatie in generatie, sau prin modelul educational. Multi dau vina pe saracie, dar nu poate fi saracia o scuza pt acte criminale. Doar schimbarea legislatiei in una care sa tina cont de fapte si renuntarea la toleranta excesiva ce cuprinde incet dar sigur, intreaga omenire, mai pot face "minuni" cu asemenea oameni, care au ramas mental in stadiul unor neanderthalieni. La ei primeaza instinctele, nu ratiunea. Sunt antisociali din nastere si nu cunosc empatia, nu vor si chiar nu pot simti ceva emotional fata de semeni, deci orice pedeapsa vor primi (poate dupa aceasta petitie se va reveni la o analiza mai realista a acestui caz si vor fi privati definitiv de libertate - cel putin, asa sper), nu-i va atinge, pt ca ei vor considera ca au avut puterea asupra vietii unui om, adica exact ceea ce cauta astfel de oameni (puterea). Si nu va faceti iluzii ca odata ajunsi in inchisoare, vor fi linsati - nici vorba, poate ca vor deveni "profesori, deschizatori de drumuri" pt alti antisociali novici. Doar ei stiu sa fie f buni manipulatori si au capacitatea de a detine puterea in fata altor oameni.

 


Musafir

#5361 Re:

2015-07-19 20:32:25

#26: -  închisoare pe viața si lucru in mina ,sa nu mai vadă lumina zilei niciodată 

 


Musafir

#9060 Re:buna ziua

2015-07-20 16:07:42

#26: -  

 Trebuie de urgenta adusi si cei doi violatori care sînt plecati deja in spania si trebuie de urgenta arestati si închisi pe viata cei sapte violatori din vaslui si sa aibe acelas tratament pe care au dato acelei fete.

Cristina

#9305 Re:

2015-07-20 16:24:09

#26: -  

 Nu vreau să mă gândesc la ce as ajunge să fac dak îi s-ar intampla copilului meu așa ceva,e de nedescris,de strigat la cer fapta lor...nu am cuvinte...îmi pare rău pt ea,pt familia ei...trec peste un coșmar cumplit pe care nu știu dak ar mai putea ieși din el...Aici în italia a fost violată o fetiță de 7 ani de un marochin chiar în fața fratelui ei mai mare de 12 ani...care el a fugit imediat la tatăl lor să-i spun prin ce trece surioara lui mai mik...a reușit să-l prindă pe nenorocit și ia smuls testiculele și la lăsat să moară...dar din păcate tatăl a fost închis pt omor...nimeni nu înțelege prin ce trece un părinte,în ce disperare și nebunie intră când copilul lui e în pericol...acești nenorociți ar trebui să plătească cu aceeași monedă 

Flori

#19485 Re:

2015-07-21 15:12:18

#26: -  

 Sunt mama unui baiat de 22 de ani.L-am invatat sa respecte fetele asa cum isi respecta mama.Cei sapte baieti merita cea mai mare pedeapsa.Pe cele care le-au dat viata nu le pot numi mame.Imi imaginez cat de mult respect exista intre acei baieti si cele care le-au dat viata.De ce nu s-au gandit ca in locul acelei fete ar fi putut fi sora unuia dintre ei.Rusine brutelor!Va doresc cea mai mare pedeapsa!

Ady

#28361 Re:

2015-07-21 23:00:32

#26: -  

 Ar trebui sa se gasesca cineva sa le violeze pe mamele acelor animale sa simta si ele durerea si suferinta pe care acea fata a simtito....rusine sa le fie si lor si mamelor ....si sper sa fie si ei invitati acolo unde se vor duce la un sex surpriza din partea  colegilor de celula......obsedatilor......

justina butaroiu

#37982 Re:

2015-07-22 19:34:28

#26: -  

 Cerem arestarea lor,condamnarea lor si castrarea lor.Daca astfel de fapte ar fi pedepsite nu s-ar mai intampla astfe de fapte abominabile.Acesti oameni nu merita sa traiasca,iar familiile lor au o atitudine josnica!


Musafir

#40881 Re:

2015-07-23 14:20:30

#26: -  

 


Musafir

#43816 Re:

2015-07-29 22:56:07

#26: -  

 LIPSA DE EDUCATIE . Fac satul de ras cativa oameni care iau apararea la 7 nenorociti

Sper sa ajunga povestea in medii internationale, sa se mediatizeze pana ce ajung la puscarie.