Sustineti Legea darii in plata a imobilului ipotecat "DAI CASA BANCII SI SCAPI DE DATORII "

Quoted post


Musafir

#46 Re: Re: TREZIREA

2015-05-28 09:29

#22: eu - Re: TREZIREA 

 Auzi in m.m nu ma lua cu ciocu' mic ca nu suntem in lagar, da? Ciocu' mic ii zici lu' Piperea nu mie ca nu ma cunosti, clar? Eu te-am prevenit ca ajungi in boscheti. Daca vrei sa dai casa, du-te si pune cheile pe masa, nu te opreste nimeni. Am vazut ca ma face Piperea postac si nu e cazul! Daca am o parere proprie, am dreptul la ea domnu' avocat si doamna care imi spui 'ciocu' mic'. Am dreptul sa nu fiu de acord cu voi!

Raspunsuri

Myra Tatulescu
Autorul acestei petitii

#51 Re: Re: Re: TREZIREA

2015-05-28 09:39:12

#46: - Re: Re: TREZIREA 

Va rog sa pastrati un limbaj adecvat. Fiecare are dreptul la o opinie, dar intr-o dezbatere.

Aici trebuie sa semneze doar cine agreeaza o astfel de initiativa legislativa. Daca nu sunteti de acord e simplu, nu semnati.

Poate in aceasta initiativa legislativa nu gasim ceva ce ne place, insa gasim o solutie intr-o situatie de criza posibila in viata fiecarui om. Este cea mai usoara modalitate de rezolvare a unei crize de acest gen pentru a-ti putea continua viata fara a fi urmarit pana la pensie de banca, sau fara sa apeleze si la casa parintilor daca si acolo ai o cota- parte, pentru a-si acoperi debitul.


Musafir

#399 Re: Re: Re: TREZIREA

2015-11-29 01:09:22

#46: - Re: Re: TREZIREA 

 Ne asumam nu trebuie sa ne poarti de grija