Pentru încetarea influenței Bisericii Ortodoxe Române în educație

Quoted post


Musafir

#18

2015-02-23 12:15

Va deranjeaza Dumnezeu ?

Raspunsuri


Musafir

#20 Re:

2015-02-23 12:53:15

#18: -  

 cum sa deranjeze ceva ce nu exista :)))

 

Vlad Enache
Autorul acestei petitii

#21 Re:

2015-02-23 13:20:24

#18: -  Va deranjeaza Dumnezeu ?

Fix cât vă deranjează pe dumneavoastră Poseidon sau Baal. :)

Constantin

#32 Re:

2015-02-23 16:30:45

#18: -  Va deranjeaza Dumnezeu ?

Acest Dumnezeu (religia) presupune agresivitate si presiuni asupra celorlalti pentru a deveni credinciosi si ei. Iar in cazul de fata spalarea pe creier a copiilor in scoli. Si, despre care din Dumnezei este vorba ? Ca fiecare religie are unul.


Musafir

#36 Re:

2015-02-23 18:15:49

#18: -  

 Cine???


Musafir

#78 Re:

2015-02-25 16:39:55

#18: -  

 Hai sa-ti spun ce deranjeaza: manipularea si obligarea. Nu te impiedica nimeni sa crezi, dar nu-mi cere si mie sa o fac. Nu ma intereseaza nici D-zeu si nici religia in general. In schimb, ma intereseaza LIBERTATEA DE CONSTIINTA pentru mine si pentru copilul meu. Fiti habotnici cat vreti, dar faceti-o in biserica, cretinizati-va cat vreti acolo, nu va amestecati in scoli. Adica vreti sa acceptam profesor de religie platit DIN BANI PUBLICI, preoti platiti DIN BANI PUBLICI, biserici construite TOT DIN BANI PUBLICI. Nu crezi ca sunt prea multi bani publici, cotizati de NOI TOTI, pentru o religie care nu are nimic in comun cu multi dintre noi? Pe ce planeta traiti, oamenilor?


Musafir

#289 Re:

2015-04-09 12:58:09

#18: -  

 Dumnezeu, clar NU MĂ DERANJEAZA. Răstălmăcirile acestor farisei reprezentanți de B.O.R.  mă deranjează enorm!  Dumnezeu e iubire , bunatate, speranța și binele în general. B.O.R. la momentul actual e dracul pe pământ.Demonstrat zilnic prin argumente reale. Nu îmi voi lăsa copilul influențat de nimeni pe principiul "crede și nu cerceta". Dumnezeu ne-a făcut perfecți. Inclusiv ne-a dat minte în cap ca sa o folosim! Societatea umana, influențele și educația ne schimba în ceea ce devenim! Vreau o educație pe baze științifice , logice și reale; nu aberații religioase "pentru ca așa zice versetul....".