Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!

Quoted post


Musafir

#32293 Re: REMEMBER 12 SEPTEMBRIE 2012: LIVIU POP LA OLTCHIM! SI ... CE A FACUT?

2015-01-21 09:03

#32292: - REMEMBER 12 SEPTEMBRIE 2012: LIVIU POP LA OLTCHIM! SI ... CE A FACUT? 

Joi, 13 Septembrie 2012 19:09 Sursă: REALITATEA.NET

Ministrul delegat pentru Dialog Social, Liviu Pop, a făcut, joi, un apel la salariaţii Oltchim Râmnicu Vâlcea care protestează în curtea unităţii să nu transforme "o chestiune economică în una sindicală", el spunând că speră ca privatizarea combinatului să fie una de succes.

"Eu vă mulţumesc şi fac un ultim apel la colegii dumneavoastră pe care vreau să-i văd, cei care sunt în greva foamei, aceea de a nu transforma o chestiune economică într-o chestiune sindicală. Din punctul acesta de vedere, eu cred că până marţi vom avea cât mai mulţi ofertanţi în aşa fel încât să avem o privatizare de succes. Miercuri, după şedinţa de Guvern, indiferent ce se întâmplă marţi, vă asigur că voi fi în rândurile dumneavoastră.

Eu vă doresc tărie şi răbdare, e necesar.

Greviştilor foamei le transmit un singur lucru: se pot rezolva problemele de conducere ale unui sindicat şi o spune un fost sindicalist, într-un cadru organizat. Am invitat luni un reprezentant al acestora la întâlnirea cu domnul ministru Chiţoiu", a afirmat Liviu Pop.

Raspunsuri


Musafir

#32294 Re: Re: REMEMBER 12 SEPTEMBRIE 2012: LIVIU POP LA OLTCHIM! SI ... CE A FACUT?

2015-01-21 09:10:34

#32293: - Re: REMEMBER 12 SEPTEMBRIE 2012: LIVIU POP LA OLTCHIM! SI ... CE A FACUT? 

UN MINCINOS SI UN BUFON. O SLUGA PLATITA DE PONTA (DIN BANII NOSTRII, DIN TAXELE PLATITE DE NOI) PENTRU BINELE SI BUNASTAREA LUI PONTA.

http://maramedia.ro/liviu-pop 

Liviu Pop spune că Oltchim va lucra la 65 la sută din capacitate peste o lună

joi , 15 noi 2012, ora 15:11        de Mediafax        Economic

Ministrul delegat pentru Dialog Social, Liviu Pop, a declarat, joi, că Oltchim va lucra la o capacitate de 65 la sută la mijlocul lunii decembrie şi că există resurse financiare pentru asigurarea salariilor în acest an.

 Liviu Pop a declarat, într-o conferinţă de presă la Prefectura Arad, că Oltchim lucrează în prezent la o capacitate de 15 la sută, urmând ca săptămâna viitoare să fie deschise alte trei secţii de producţie, "având asigurat capital de lucru".



"La mijlocul lunii decembrie (n.autorului comentariului: 2012), Oltchim va fi la 65 la sută din capacitatea de funcţionare."