Recuperarea pierderilor salariale pentru toti profesorii

Quoted post

VILI

#122 Părere personală

2014-12-24 08:07

Din 2006 am pierdut din DREPTURI. Destul de târziu vă treziţi stimaţi COLEGI. În 2010 cei 25 % pierdute, salarul de încadrare pe 15 luni (33,47 % pe lună) şi alte - şi alte drepturi... În 2010 au încercat să distrugă sindicatele, cei care au avut încredere mai departe au rămas sindicalişti !!!!!!! şi au câştigat în instanţe. (Foarte mulţi n-au vrut să cotizeze şi n-au avut încredere în sindicate). Fiecare faptă de la momentul săvârşirii, după 3 ani se prescrie. Ce înseamnă? s-a depăşit termenul deja. Ar trebui schimbată primadată LEGEA !!!! EU SUNT OPTIMIST, VĂ DORESC SUCCES.

Raspunsuri

Critic la adresa ....

#151 Re: Părere personală

2015-01-11 11:04:46

#122: VILI - Părere personală 

 Vili@ Fraiere, tu nu ai citit cate situatii sunt? Nu e vorba de profesori ca nu au dorit sa dea statul in judecata. Gandeste-te  la profesorii care au fost plecati in strainatate, in concediu de maternitate, si-au schimbat scoala, nu au fost informati, s-au pensionat, etc. Mai gandeste odata inainte sa spui ceva.


Musafir

#195 Re: Părere personală

2015-02-23 18:36:44

#122: VILI - Părere personală 

 Tocmai ca am avut incredere in sindicat si acesta m-a ignorat. De pe toate listele. Sunt membra de sindicat din 2002 cand am intrat in invatamant.




Publicitate plătită

Vom expune reclama pentru această petiție în atenția unui număr de 3000 de persoane.

Aflați mai multe informații...