Votati pentru mentinerea religiei in scoli

Quoted post


Musafir

#24 Sunt de acord cu predarea Religiei în școală. Nu cred că a deranjat pe cineva...sau poate....uneori

2014-11-14 04:09

Sunt de acord cu predarea Religiei în școală. Nu cred că a deranjat pe cineva...sau poate....uneori când spui lucrurilor pe nume....pe unii deranjezi. Sunt de acord să rămână ca obiect de studiu în trunchiul comun. Dacă se renunță la Religie din trunchiul comun, este ca și cum ai suferi o operație...și ai renunța la ceva din trunchiul tău. Să nu uităm, popor creștin, că prima școală a fost în Biserică și suntem datori să ne apărăm credința. Nimeni nu ne poate lua acest drept! Suntem un adevărat popor creștin! Si sunt convinsa ca Măicuța Sfântă ne privește și va avea multe de spus. Religia este o înlănțuire a celorlalte obiecte, oare chiar este necesar să renunțăm la o verigă din lanțul educației?

 

Raspunsuri


Musafir

#647 Re: Sunt de acord cu predarea Religiei în școală. Nu cred că a deranjat pe cineva...sau poate....une

2014-11-17 14:31:59

#24: - Sunt de acord cu predarea Religiei în școală. Nu cred că a deranjat pe cineva...sau poate....uneori  

As vrea sa vad cine va lua apararea credintei...si cati din cei care sunt aici se vor ridica si vor spune hai sa iesim in strada si sa protestam...va spun ca NIMENI...

MARIANA

#3031 Re: Sunt de acord cu predarea Religiei în școală. Nu cred că a deranjat pe cineva...sau poate....une

2015-02-06 23:38:34