Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!

Quoted post

SINDICATELE SI STATUL ROMAN SUNT IN CULPA !!!!!
Musafir

#28768 Re: Re: Re: Re: Planul de reorganizare al OLTCHIM iese după alegeri

2014-11-09 15:37

#28754: - Re: Re: Re: Planul de reorganizare al OLTCHIM iese după alegeri 

 DE COMUNICAT SI INFORMAT PROST TE STIU, INSA CRETIN INCA REFUZ SA CRED ASTA, FOTA ESTE BAIAT DESTEPT IN COMPARATIE CU TINE, SI TI-A SPUS-O CHIAR EL, PLANUL DE REORGANIZARE APARE DUPA ALEGERI, INSA TABELUL FINAL DE CREANTE APARE IMPREUNA CU PLANUL PARTIAL DE REORGANIZARE ( PLANUL FINAL DE REORGANIZARE URMAND SA APARA DUPA INTALNIREA CU AGA LA CEREREA PCC )  LA PROCES MAI REPEDE, INCEPAND PLATILE SI ACHITARE CATRE CREDITORI CREANTE NEACHITATE CONFORM LEGII SI LEGILOR!!!!!!!!! DREPTURILE NOASTRE SALARIALE SUNT CREANTE SI ALE LUI FOTA TOT CREANTE SUNT SI A FIECARUI ANGAJAT SI FOST ANGAJAT CARE MAI ARE DE PRIMIT SUME DE BANI SALARII SI ALTE DREPTURI BANI, AI INTELES, TRECUTE IN TABELUL FINAL DE CREANTE SI PRIMII PRIORITARI LA PLATA INAINTEA TUTUROR, DECI SI INAINTEA CET-ULUI SI A ALTORA MAI... CILEA, CORNOIU, ALBINARU SI ALTI DEZINFORMATORI PENALI....!!!!!!!!!!!! VREI TU SAU NU VREI TU..., EXISTA INSOLVENTA LEGII 85/2006 FALIMENT!!!!!!!!!!!!! MAI BINE I-AM  LUA LA SUTURI PE CORNOIU, CILEA SI ALBINARU PENALII DEZINFORMATORI SI PE TOTI CARE FAC ACESTE FAPTE PENALE, CARE APAR PUBLIC SI MANANCA  CACATUL CU FAPTELE LOR PENALE, IAR NOI DE DOI ANI DE ZILE STAM IN FATA CLADIRII ALBE SI..., AU TRECUT TREI SAU PATRU CHEMARI LA VOT. INTELEGE SI TU OMULE CEEA CE AFIRMI TU SI URLII LA CLADIREA ALBA, ESTE SURZENIA SI AUTISMUL CELOR DIN FUNCTIILE DE CONDUCERE. POTI SA-TI TAI SI VENELE, REALITATEA NU O FACI TU  SAU EU SAU HAI SA REINVENTAM NOI POVESTI, ASA CUM NE-AI NENOROCIT LUNI DE ZILE CU POVESTI SI PROSTII ARUNCATE AICI SI IN PUBLIC COLEGILOR NOSTRI, CARE TI-AI BATUT JOC LA PROPRIU DE EI SI INCA FACI INSTIGARE ABSURDA SI PROASTA LA CEVA DE IMI RIDICA SEMNE DE INTREBARE FATA DE TINE SI MULTI ALTII SI MA FORTEZI SA  PRESUPUN CA SUNTETI PLATITI SA FACETI ASTFEL DE DEZINFORMARI SI ABATERI DE LA LEGE SI LEGI. MERGEM LA PREFECTURA SI LA CONSILIUL JUDETEAN, CORECT,... SI CU CE MA FACI TU SA MA CONVINGI CA TU DE ACOLO VEI PLECA CU BANI???? SAU PLECI DE ACOLO CU BANI???????? LAMURESTE-NE DRAGA COLEG, CE AI CASTIGAT TU DE LA ATATA INSTIGARE PROASTA SI DEZINFORMARE????? PUNE DRACU MANA SI CITESTE SI NU MAI IMBARLIGA ATATA, ASA AI FACUT SI CU MULTE ALTE FAPTE ALE TALE, CARE OFICIAL NU AU EXISTAT NICIODATA SI IMGINATIA BOLNAVA A UNORA SI INCLUSIV TIE, A LUAT CAI GRESITE...

CACATUL TAU DE-L SUSTII A ALIMENTAT PE TOTI SA MINTA, SA DEZINFORMEZE, SA NE PACALEASCA, SA NE DERUTEZE, SA NE PLIMBE DE LA O USA LA ALTA, SA ALERGAM DE LA O CLADIRE LA ALTA, SA PARTICIPAM LA MINCIUNILE CELOR CARE TU II CREZI ORBESTE LA MESE  SI INTALNIRI DE TOT FELUL... SI MULTE ALTELE LA CARE  TU TOT PROST RAMAI SI CU BANII FOLOSITI SI SE VEDE SI DIN COSMOS, ESTI FOARTE DEZINFORMAT SI CAPOS FARA MINTE.

ZAC MINCIUNILE PE  ACEASTA PETITIE SI DEMONTATE DE MINE SI ALTII, CARE TI-AU SCRIS CA BATI CAMPII, NU VREI NICI AZI SA PRICEPI, REFUZI SI CONTRIBUI LA NEMERNICII ASUPRA COLEGILOR NOSTRI.

NE-AU MURIT COLEGI TOT SPERAND POVESTITORULE PROST SI  FALS CARE ESTI, NU ESTE SUFICENT, VREI SA-I BAGI PE TOTI IN MORMANT CU MINCIUNILE TALE SI A ALTORA???

NICULAE BALAN, reprezentat BDO BUSINESS RESTRUCTURING SPRL a declarat pentru Curierul Naţional că astăzi va avea loc Adunarea creditorilor. "Luni va avea loc Adunarea Creditorilor. Pentru a putea elabora planul de reorganizare al Oltchim va trebui mai întâi să selectăm investitorul care să cumpere SPV-urile şi Rafinăria. În planul de reorganizare vor fi menţionate sumele care trebuie distribuite creditorilor, inclusiv salariile compensatorii ale salariaţilor disponibilizaţi, salariaţii fiind consideraţi salariaţi privilegiaţi", a declarat administratorul judiciar.  [Anul 19. Luni, 12 Mai 2014 . http://www.curierulnational.ro/

 

 

 

youtube.com  MIN. 1,26  " Eu fac promisiuni pe care eu mi le respect, nu promisiuni doar asa ca sa ma aflu in treaba, pentru ca nu sunt politician..., VA POT GARANTA CA LA SFARSITUL LUNII AUGUST AVEM UN PLAN DE REORGANIZARE LA OLTCHIM... " => PIPEREA&CO 18 iun. 2014

 

 

 

 Pe 19 noiembrie, se depune tabelul creantelor Oltchim la judecatorul sindic

 

Data publicarii: 02-11-14 Administratorul judiciar Gheorghe Piperea a precizat că tabelul definitiv al creanţelor Oltchim va ajunge pe masa judecătorului sindic în data de 19 noiembrie. Tot atunci, va fi prezentat şi planul de reorganizare a combinatului din Râmnicu Vâlcea. „Pe 19 noiembrie vom depune, la judecătorul sindic, tabelul definitiv al creanţelor. Este un act de procedură care depinde de multe elemente, inclusiv de evaluarea bunurilor şi a garanţiilor. Din momentul în care acest tabel se afişează, conform legii, în 30 de zile, trebuie să depui planul de reorganizare. Acest plan de reorganizare este gata de foarte mult timp, dar nu vom aştepta cele 30 de zile pentru a-l depune. Un rezumat al acestui plan de reorganizare îl vom depune chiar pe data de 19 noiembrie”, a mai declarat Piperea. DS

 

 

 

#28421 Re: Re: CE SPUNE CODUL FISCAL DESPRE VENITURI SALARIALE

 

Art. 6 - Prezenta decizie isi produce efectele de la data comunicarii sale.*SI ART. 41 DIN CCM CARE SPECIFICA ACEEASI DECIZIE.  (BANII TREBUIAU ACHITATI PE LOC 15.05.2013)

 

#28420 Re: Re: CONTRACTUL COLECTIV DE MUNCA ( CCM ) si toate drepturile cuvenite salariatului, fiecaruia in functie de creantele neachitate inpotriva S.C. Oltchim S.A.

 

Societate in insolventa,
in insolvency,
en procedure collective

 

SC OLTCHIM SA RM VALCEA

 

Sentinta nr. 617 din 30.01.2013 pronuntata de Tribunalul Valcea in dosarul 887/90/2013

 

Legea 85/2006 privind procedura insolventei, consolidata 2010 ABROGATA

 

#28378 CONTRACTUL COLECTIV DE MUNCA ( CCM )

 

portal.just.ro

 

Portal  > Tribunalul VÂLCEA  > Informaţii dosar

 

Informaţii generale

 

Nr. unic (nr. format vechi) : 887/90/2013
Data inregistrarii 25.01.2013
Data ultimei modificari: 30.07.2014
Sectie: a II a CIVILA
Materie: Faliment
Obiect: cererea debitorului - L85/2006 art.27 alin.5
Stadiu procesual: Fond

Raspunsuri

CREANTA

#28789 Re: Re: Re: Re: Re: Planul de reorganizare al OLTCHIM iese după alegeri

2014-11-09 19:05:25

#28768: - Re: Re: Re: Re: Planul de reorganizare al OLTCHIM iese după alegeri 

Drgul si scumpul meu coleg,

Cred ca esti foarte odihnit , dar degeaba. Probabil vrei ca prin intermediul acestei mizere petiti sa iti inhibi frustarile tale de o viata. Probabil toata  viata ta te-ai considerat ceea ce nu ai putut fi, adica sa ai si tu o pregatire acolo, sa ai o functie acolo, sa poti sa te mandresti si tu la apropiatii tai ca esti si tu cineva (esti o pula si aia bleaga). Oare ti-o fi greu sa copiezi un articol de lege si sa il pui pe aceasta mizerie? Cred ca nu, cred ca e mult mai greu sa intelegi ca drepturile tale salariale nu trebuiau sa fie creante si mai greu ca orice iti este sa intelegi ca de fapt banii tai au ajuns in salariul lui Talpasanu, Spiru 1 si Spiru 2 , Alin Smeut , Valentin Popescu si altii.

Ma oboseste sa raspund la toti prostii care de fapt nu vad in ce tara traiesc , refuzand sa vada realitatea. Oare nu vezi ca in tara asta nenorocita nimic nu se mai obtine fara presiune?

Eu cred ca te va prinde varsta de 80-90 ani (vezi ca nu sunt rautacios) pe care tii doresc in primul rand sanatosi, scriind pe acesta petitie cu niste degete batrane si obosite pe niste taste tot la fel de batrane si  obosite " c   r   e   a   n   t   a" , " c   r   e   a   n   t   a" , " c   r   e   a   n   t   a" , " c   r   e   a   n   t   a" , " c   r   e   a   n   t   a" , " c   r   e   a   n   t   a" , " c   r   e   a   n   t   a" , " c   r   e   a   n   t   a" , " c   r   e   a   n   t   a" , " c   r   e   a   n   t   a" ,

SINDICATELE SI STATUL ROMAN SUNT IN CULPA !!!!!
Musafir

#29571 Re: Re: Re: Re: Re: Planul de reorganizare al OLTCHIM iese după alegeri

2014-11-23 18:09:07

#28768: SINDICATELE SI STATUL ROMAN SUNT IN CULPA !!!!! - Re: Re: Re: Re: Planul de reorganizare al OLTCHIM iese după alegeri 

 

NICULAE BALAN, reprezentat BDO BUSINESS RESTRUCTURING SPRL a declarat pentru Curierul Naţional că astăzi va avea loc Adunarea creditorilor. "Luni va avea loc Adunarea Creditorilor. Pentru a putea elabora planul de reorganizare al Oltchim va trebui mai întâi să selectăm investitorul care să cumpere SPV-urile şi Rafinăria. În planul de reorganizare vor fi menţionate sumele care trebuie distribuite creditorilor, inclusiv salariile compensatorii ale salariaţilor disponibilizaţi, salariaţii fiind consideraţi salariaţi privilegiaţi", a declarat administratorul judiciar.  [Anul 19. Luni, 12 Mai 2014 . http://www.curierulnational.ro/

 

 

 

youtube.com  MIN. 1,26  " Eu fac promisiuni pe care eu mi le respect, nu promisiuni doar asa ca sa ma aflu in treaba, pentru ca nu sunt politician..., VA POT GARANTA CA LA SFARSITUL LUNII AUGUST AVEM UN PLAN DE REORGANIZARE LA OLTCHIM... " => PIPEREA&CO 18 iun. 2014