Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!

Quoted post

SINDICATELE SI STATUL ROMAN SUNT IN CULPA !!!!!
Musafir

#28236 Re: Re: Re: Re: HAI POSTACII PARTIDELOR POLITICE....

2014-10-26 07:57

#28060: - Re: Re: Re: HAI POSTACII PARTIDELOR POLITICE.... 

 

#28056:  Speranta moare ultima ... dar mai crede cineva in ceea ce spune si mai ales in ceea ce promite Piperea?

 "Pe 20 aprilie ar trebui să se definitiveze tabelul creanţelor, dar nu se va întâmpla, pentru că vor fi contestaţii la acest tabel, unele făcute chiar de foştii administratori, de sindicate. Teoretic se poate ajunge la o soluţie în iunie, dar practic nu se va întâmpla să avem un plan de reorganizare mai devreme de septembrie-octombrie 2013, pentru că aşa este realist să considerăm. Acela este momentul în care vom propune creditorilor un program de reorganizare, fie noi, fie administratorul special, fie împreună, iar în planul de reorganizare se va prevedea şi metoda de privatizare pe care o recomandăm noi şi care urmează să fie aprobată de creditori" a spus Piperea, pe 13 aprilie, la un post privat de televiziune.

"Eu fac promisiuni pe care eu mi le respect, nu promisiuni doar asa ca sa ma aflu in treaba, pentru ca nu sunt politician..., va pot garanta ca la sfarsitul lunii august (2014) avem un plan de reorganizare la Oltchim ..." a declarat Piperea in data de 8 iunie 2014.

SUNTEM IN OCTOMBRIE, 2014 NU 2013, DOMNULE PIPEREA! MAI TRAITI?
AVETI RASPUNSURI DOMNULE PIPEREA? 

NOI AM VAZUT CU TOTII … SOLUTII NU AVETI!
SAU AVETI ... NUMAI IN CULTURA PLANTELOR SPECIALE (PROBABIL CANABIS), DEMOLARI ... ASA CUM ATI PROPUS SI APROBAT IN AGEA OLTCHIM.

STIM CA ATI FOST "PLANTAT" IN OLTCHIM DAR ACUM NE-AM CONVINS CA SUNTETI SI "PLANTA" LA UMBRA UNOR INTERESE MESCHINE.

AVETI CE SA LE SPUNETI STUDENTILOR DUMNEAVOASTRA DESPRE INSOLVENTA SI ADMINISTRATORII JUDICIARI AI OLTCHIM:
"O PALARIE PREA MARE PENTRU NISTE CREIERE ASA MICI"!

Raspunsuri


Musafir

#28439 Cu mainile patate. Piperea trage ultimul cartus sau ne mai trage inca o data in piept?

2014-10-30 14:46:37

#28236Speranta moare ultima ... dar mai crede cineva in ceea ce spune si mai ales in ceea ce promite Piperea?

 "Pe 20 aprilie ar trebui să se definitiveze tabelul creanţelor, dar nu se va întâmpla, pentru că vor fi contestaţii la acest tabel, unele făcute chiar de foştii administratori, de sindicate. Teoretic se poate ajunge la o soluţie în iunie, dar practic nu se va întâmpla să avem un plan de reorganizare mai devreme de septembrie-octombrie 2013, pentru că aşa este realist să considerăm. Acela este momentul în care vom propune creditorilor un program de reorganizare, fie noi, fie administratorul special, fie împreună, iar în planul de reorganizare se va prevedea şi metoda de privatizare pe care o recomandăm noi şi care urmează să fie aprobată de creditori" a spus Piperea, pe 13 aprilie, la un post privat de televiziune.


"Eu fac promisiuni pe care eu mi le respect, nu promisiuni doar asa ca sa ma aflu in treaba, pentru ca nu sunt politician..., va pot garanta ca la sfarsitul lunii august (2014) avem un plan de reorganizare la Oltchim ..." a declarat Piperea in data de 8 iunie 2014.

“Pe 19 noiembrie vom depune, la judecătorul sindic, tabelul definitiv al creanţelor. Este un act de procedură care depinde de multe elemente, inclusiv de evaluarea bunurilor şi al garanţiilor. Din momentul în care acest tabel se afişează, conform legii, în 30 de zile trebuie să depui planul de reorganizare. Acest plan de reorganizare este gata de foarte mult timp, dar nu vom aştepta cele 30 de zile pentru a-l depune, un rezumat al acestui plan de reorganizare îl vom depune chiar pe data de 19 noiembrie”, a declarat Gheorghe Piperea astazi 30 octombrie 2014 (adev.ro/ne9gmi).



SUNTEM LA SFARSITUL LUI OCTOMBRIE, 2014 NU 2013, DOMNULE PIPEREA! SPUNETI ADEVARUL SAU UMBLATI CU CIOARA VOPSITA?
AVETI RASPUNSURI DOMNULE PIPEREA? 

NOI AM VAZUT CU TOTII … SOLUTII NU AVETI!
SAU AVETI ... NUMAI IN CULTURA PLANTELOR SPECIALE (PROBABIL CANABIS), DEMOLARI ... ASA CUM ATI PROPUS SI APROBAT IN AGEA OLTCHIM.

STIM CA ATI FOST "PLANTAT" IN OLTCHIM DAR ACUM NE-AM CONVINS CA SUNTETI SI "PLANTA" LA UMBRA UNOR INTERESE MESCHINE.

AVETI CE SA LE SPUNETI STUDENTILOR DUMNEAVOASTRA DESPRE INSOLVENTA SI ADMINISTRATORII JUDICIARI AI OLTCHIM: 
"O PALARIE PREA MARE PENTRU NISTE CREIERE ASA MICI"!