Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!

Quoted post


Musafir

#25690 Re:

2014-09-01 19:55

#25686: IPU, atunci i-am condamnat pe toti la moarte -  

 Nu sunt 25684, dar daca vorbesti de legal si moral in Romania inseamna ca ai o problema. Cam cat mai trebuie sa stai prin instante ca sa poti sa realizezi ca "legal si moral" nu e pentru noi "plebea proletara". La cate institutii abilitate mai trebuie sa bati la poarta ca sa vezi ca legea e in mainile lor si o manuiesc dupa interesul si bunul lor plac. 

Solutia "1907"

Probabil tara asta, dealtfel una bogata si frumoasa e in situatia in care e din cauza unora ca tine care daca inca mai crezd in "statul de drept" , ori sunt naivi ori sunt imaturi.

Daca Romania ar fi populata de oameni ca aia 20=30 de se tot duc si pun presiune pe la prefectura si consiliul judetean , alta era fata acestei tari.

Concluzia : dragi disponibilizati , stati acasa ca veti primii bani , ciuciu(p..a)

Raspunsuri


Musafir

#25692 Re: Re:

2014-09-01 19:59:16

#25690: - Re:  

 Judecatorul sindic trebuie sa puna in aplicare platile, asta este, chiar daca suv-ul lor costa exact cat poate avem de luat noi banii, insa din  12 Mai 2014 cum spunea Niculae Balan pana azi 01.09.2014 si promisiunea publica data de Piperea cu sfarsitul lunii august, n-am vazut nimic pus in aplicare, noi banii nu i-am primit si ei au incalcat tot ceea ce au spus. Oare a cata repetitie, repetitiilor, repetentilor....?????

HOTIA SI FURTUL TREBUIE PEDEPSITE DE LEGE, JUDECATORUL SINDIC SA PUNA IN APLICARE LEGEA, SA SE ACHITE LA TOTI BANII LA ZI (DISPONIBILIZATI SI ANGAJATI ) SI SA INCEAPA SA LE ACHITE SI CELORLALTI CREDITORI, CONFORM LEGII PE TABELUL FINAL DE PLATI DIN PROGRAMUL FINAL DE REORGANIZARE. ALTFEL STATUL ROMAN ESTE OBLIGAT SA ACHITE PENTRU CA EI AU FOST CEI CARE NE-AU TRIMIS ACASA.


Musafir

#25693 Re: Re:

2014-09-01 20:02:26

#25690: - Re:  

 Daca toti disponibilizatii ar fi ca aia 20=30 de se tot duc si pun presiune pe la prefectura si consiliul judetean , aveati demult banii luati